UEFA nařídila Ancelottimu, aby prošel testem trenérské licence. Liga mistrů se blíží

UEFA nařídila Ancelottimu, aby prošel testem trenérské licence. Liga mistrů se blíží

Carlo Ancelotti potřebuje obnovit trenérskou licenci. UEFA mu nařizuje složit příslušné zkoušky, přestože se Španělská fotbalová federace snaží v této věci zasáhnout.

Téměř 1200 zápasů na lavičce jako trenér, téměř 27 let zkušeností jako první trenér, 21 titulů včetně 3 evropských pohárů a mistr Anglie, Itálie, Francie a Německa, poslední titul před několika dny … a chybějící licence k trénování na profesionální úrovni.  

Corriere dello Sport uvádí, že UEFA poslala Carlu Ancelottimu příkaz k provedení dodatečných testů, protože jeho licence vypršela 31. prosince 2021. Pouze zkoušky umožňují rozšířit dané povolení UEFA na práci trenéra.  

Zatím není známo, kdy Ancelotti podstoupí testy a zda v určitém okamžiku nebude mít neprodloužení licence za následek jeho absenci na lavičce Realu Madrid. Španělská fotbalová federace informovala trenéra, že se v této věci obrátí na UEFA, aby pomohla situaci vyřešit a vyhnula se zesměšňování obou stran. 

Ivan Zazzaroni, ředitel zmíněných novin, který tuto informaci uvedl ve svém sloupku, uvedl, že by rád znal jména zkoušejících, kteří mají prověřit, zda znalosti 62letého Carletta postačují k vedení týmů na nejvyšší úrovni.  

Stejný novinář dodává, že Davide Ancelotti, Carlův první asistent a syn, nemůže kvůli nesplnění požadavků projít kurzem licence UEFA Pro v Itálii, a tak se přihlásil ke zkoušce ve Walesu.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: corrieredellosport.it

12 Komentářů

 • Avatar

  Vie niekto vysvetliť o čom je trénerská licencia? Prečo ju potrebuje tréner na to aby mohol byť na lavičke počas zapasu? A prečo sa UEFA vôbec stará do toho kto chodí do šatne klubu?

  0
  0
 • Avatar

  Tak trochu komedie. Jeden z nejzkušenějších trenérů, který jako kouč působí přes dvacet let a který mj. trénoval týmy jako jsou (krom Realu) Bayern nebo PSG, teď bude dělat zkoušky, jestli je schopen trénovat.

  Rozumím tomu, že trenér potřebuje licenci, aby dostal svou první štaci, ale přezkušovat trenéry (kor Carla) mi přijde úsměvné. To by byl jako Real naráz bez trenéra, kdyby tu zkoušku nesložil?

  0
  0
 • Avatar

  Je to kravina. Stejně tak,joko kdyby majitel firmy musel bůh ví komu předkládat papíry ředilele, kterého si vybral do vedení své firmy. Buď na to mám,nebo ne a tečka. K čemu jsou mi ty nejlepší vysvědčení a školy,diplomy a pod.,když v praxi umím ho….

  0
  0
  • Avatar

   Je to všechno jenom o penězích. Na těch licencích se vyberou nemalé peníze a lidi co nic neumí, mají co dělat.
   Co je ale ještě důležitější je to, že se vydává omezených počet A licencí a UEFA licencí každý rok a přednost dostávají bývalí profi fotbalisti. Na tom by nebylo nic tak špatného, kdyby ten počet míst na tyhle hlavní licence nebyl opravdu hodně limitovaný. Já obecně jsem proti tomu, aby fotbal na světové úrovni trénovali lidé, kteří ho nehráli alespoň pár let profi. Na druhou stranu je zde spoustu kvalitních fotbalistů, kteří vinou zranění nikdy nehráli profi a můžou z nich být dobří trenéři a tito lidé jsou samozřejmě diskriminovaní počtem licencí, které se ročně vydávají. Je to regulace, která nahrává bývalým ligovým hráčům, aby nebyla příliš velká trenérská konkurence.

   0
   0
  • Avatar

   Na vedenie firmy nepotrebuješ v podstate nič. Na vedenie profesionálneho futbalového tímu potrebuješ licenciu. To je úplne logické.

   0
   0
 • Avatar

  Buzna slovinsky pochoval superligu a este mu aj tak nedobre odvolal by som sa na najvyssi tribunal boze jak ja ho neznasam

  0
  0
 • Avatar

  Ten clovek pochova futbal bodaj by ho zatiahlo tam kde teraz sedi

  0
  0
 • Avatar

  UEFA je normální mafie.
  Místo aby trénoval kdo umí, trénuje ten kdo má povolení

  0
  0

Přidat komentář

Související články

MARCA: Modrić a Lucas Vázquez se dohodli na nových smlouvách s Realem Madrid
Mužstvo

MARCA: Modrić a Lucas Vázquez se dohodli na nových smlouvách s Realem Madrid

Chorvat a Španěl uzavřeli dohodu o setrvání v klubu na další sezonu. Oba budou patřit mezi kapitány prvního týmu. Luka…
Florentino: Představení Mbappého? Nemám tušení… Kdo je Mbappé?
Mužstvo

Florentino: Představení Mbappého? Nemám tušení… Kdo je Mbappé?

Florentino Pérez ve čtvrtek vedl basketbalový tým Realu Madrid při předávání trofeje pro španělského mistra v Madridu. Chiringuito se ve…
EL MUNDO: Finanční správa požaduje pro Ancelottiho vyšší trest. Hrozí mu až pět let
Mužstvo

EL MUNDO: Finanční správa požaduje pro Ancelottiho vyšší trest. Hrozí mu až pět let

Případ údajných daňových podvodů, kterých se měl dopustit Carlo Ancelotti během svého prvního působení v Realu Madrid, se vyvíjí. Zástupci…
Co všechno změní příchod Mbappého? Formaci, roli Rodryga, platový žebříček a horší pozici odchovanců
Mužstvo

Co všechno změní příchod Mbappého? Formaci, roli Rodryga, platový žebříček a horší pozici odchovanců

Příchod Kyliana Mbappého do Realu Madrid změní mnohé. Od rozestavení, přes role Rodryga a Endricka až po platový žebříček… Klub…