UEFA nařídila Ancelottimu, aby prošel testem trenérské licence. Liga mistrů se blíží

  UEFA nařídila Ancelottimu, aby prošel testem trenérské licence. Liga mistrů se blíží

  Carlo Ancelotti potřebuje obnovit trenérskou licenci. UEFA mu nařizuje složit příslušné zkoušky, přestože se Španělská fotbalová federace snaží v této věci zasáhnout.

  Téměř 1200 zápasů na lavičce jako trenér, téměř 27 let zkušeností jako první trenér, 21 titulů včetně 3 evropských pohárů a mistr Anglie, Itálie, Francie a Německa, poslední titul před několika dny … a chybějící licence k trénování na profesionální úrovni.  

  Corriere dello Sport uvádí, že UEFA poslala Carlu Ancelottimu příkaz k provedení dodatečných testů, protože jeho licence vypršela 31. prosince 2021. Pouze zkoušky umožňují rozšířit dané povolení UEFA na práci trenéra.  

  Zatím není známo, kdy Ancelotti podstoupí testy a zda v určitém okamžiku nebude mít neprodloužení licence za následek jeho absenci na lavičce Realu Madrid. Španělská fotbalová federace informovala trenéra, že se v této věci obrátí na UEFA, aby pomohla situaci vyřešit a vyhnula se zesměšňování obou stran. 

  Ivan Zazzaroni, ředitel zmíněných novin, který tuto informaci uvedl ve svém sloupku, uvedl, že by rád znal jména zkoušejících, kteří mají prověřit, zda znalosti 62letého Carletta postačují k vedení týmů na nejvyšší úrovni.  

  Stejný novinář dodává, že Davide Ancelotti, Carlův první asistent a syn, nemůže kvůli nesplnění požadavků projít kurzem licence UEFA Pro v Itálii, a tak se přihlásil ke zkoušce ve Walesu.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: corrieredellosport.it

  12 Komentářů

  • Avatar

   Vie niekto vysvetliť o čom je trénerská licencia? Prečo ju potrebuje tréner na to aby mohol byť na lavičke počas zapasu? A prečo sa UEFA vôbec stará do toho kto chodí do šatne klubu?

   0
   0
  • Avatar

   Tak trochu komedie. Jeden z nejzkušenějších trenérů, který jako kouč působí přes dvacet let a který mj. trénoval týmy jako jsou (krom Realu) Bayern nebo PSG, teď bude dělat zkoušky, jestli je schopen trénovat.

   Rozumím tomu, že trenér potřebuje licenci, aby dostal svou první štaci, ale přezkušovat trenéry (kor Carla) mi přijde úsměvné. To by byl jako Real naráz bez trenéra, kdyby tu zkoušku nesložil?

   0
   0
  • Avatar

   Je to kravina. Stejně tak,joko kdyby majitel firmy musel bůh ví komu předkládat papíry ředilele, kterého si vybral do vedení své firmy. Buď na to mám,nebo ne a tečka. K čemu jsou mi ty nejlepší vysvědčení a školy,diplomy a pod.,když v praxi umím ho….

   0
   0
   • Avatar

    Je to všechno jenom o penězích. Na těch licencích se vyberou nemalé peníze a lidi co nic neumí, mají co dělat.
    Co je ale ještě důležitější je to, že se vydává omezených počet A licencí a UEFA licencí každý rok a přednost dostávají bývalí profi fotbalisti. Na tom by nebylo nic tak špatného, kdyby ten počet míst na tyhle hlavní licence nebyl opravdu hodně limitovaný. Já obecně jsem proti tomu, aby fotbal na světové úrovni trénovali lidé, kteří ho nehráli alespoň pár let profi. Na druhou stranu je zde spoustu kvalitních fotbalistů, kteří vinou zranění nikdy nehráli profi a můžou z nich být dobří trenéři a tito lidé jsou samozřejmě diskriminovaní počtem licencí, které se ročně vydávají. Je to regulace, která nahrává bývalým ligovým hráčům, aby nebyla příliš velká trenérská konkurence.

    0
    0
   • Avatar

    Na vedenie firmy nepotrebuješ v podstate nič. Na vedenie profesionálneho futbalového tímu potrebuješ licenciu. To je úplne logické.

    0
    0
  • Avatar

   Buzna slovinsky pochoval superligu a este mu aj tak nedobre odvolal by som sa na najvyssi tribunal boze jak ja ho neznasam

   0
   0
  • Avatar

   Ten clovek pochova futbal bodaj by ho zatiahlo tam kde teraz sedi

   0
   0
  • Avatar

   UEFA je normální mafie.
   Místo aby trénoval kdo umí, trénuje ten kdo má povolení

   0
   0

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…