UEFA činí kroky k vyloučení Realu Madrid, Barcelony a Juventusu z evropských pohárů

UEFA činí kroky k vyloučení Realu Madrid, Barcelony a Juventusu z evropských pohárů

UEFA oficiálně oznámila, že zahájila vyšetřování případu Realu Madrid, Barcelony a Juventusu. Vše samozřejmě v souvislosti s projektem Super ligy.

„V souladu s čl. 31 odst. 4 disciplinárních předpisů UEFA byli včera jmenováni etičtí a disciplinární inspektoři, aby provedli disciplinární vyšetřování možného porušení právního rámce UEFA ze strany Realu Madrid, Barcelony a Juventusu v souvislosti s takzvanou Super ligou. Další informace k tomu budou k dispozici v pravý čas, “ informovala UEFA na své disciplinární stránce.

Ustanovení čl. 31 odst. 4 disciplinárního řádu UEFA stanovuje, že výkonný výbor UEFA, prezident UEFA, generální tajemník UEFA a disciplinární orgány federace mohou vyzvat inspektory etiky a disciplíny, aby zahájili vyšetřování, které lze vést ve spolupráci s federací a jinými organizacemi.

Za vším je samozřejmě snaha o naplnění hrozeb prezidenta UEFA. Před šesti dny federace oznámila, že dosáhla dohody s 9 z 12 klubů, které před několika týdny oznámily vytvoření Super ligy. Dohodu s UEFA podepsali Arsenal, Milán, Chelsea, Atlético, Inter, Liverpool, City, United a Tottenham.

Ostatní zakladatelé, tj. Real Madrid, Barcelona a Juventus, zveřejnili zprávu o své ochotě hovořit o vývoji fotbalu. UEFA to považuje za nepřátelské chování a bude zkoumat, zda může tyto tři kluby potrestat.

Média informují, že Aleksander Čeferin sní o vyloučení těchto tří klubů z evropských pohárů na dvě po sobě jdoucí sezóny.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: UEFA.com

9 Komentářů

 • Avatar

  Jestli to dopadne takhle , tak pochybuji ze jsem posily typu kylian haland budou chtít

  0
  0
  • Avatar photo

   Nedopadne to nějak, Čeferin má sice rudo před očima, ale Evropské právo je na naší straně. Pár dní zpět Infantino krotil emoce a označil takový trest za populistickou hru a řekl, že Čeferin by se měl uklidnit. Pokud by mělo dojít na lámání chleba, šlápne mu na krk. Oni si nemůžou dovolit na dva roky vysadit z LM 8arcu a RM, byla by to pro ně obří finanční ztráta.

   0
   0
  • Avatar

   souhlasím s vámi, určitě ani jeden z týmů nevyloučí.. přijde o sledovanost, respektive o desítky miliónu eur, který by díky těmhle týmům chyběly.

   0
   0
 • Avatar

  Četl jsem rovněž rozhovor s šéfem FIFA, Infantinem. Jasně řekl, že vylučování z pohárů je čirý populismus. Vypadá to spíš na nějaký finanční flastr.

  0
  0
 • Avatar

  Nedávno jsem psal o Čeferinovi, jak vnímá španělské kluby jako své hlavní nepřátele, a šel do funkce s tím, že chce vyrovnat velké kluby s malými, ale fakticky prosazuje nejbohatší ropácké kluby. Přístup UEFA k FFP je zbabělý a záměrný. Potvrdilo se, že je to šmejd a mafián, zastrašování a nátlak za každou cenu pro udržení svého koryta. I když to k soudu nedoputuje, udělají to stejně jako v kauze Kúdela, že bez důkazů něco sepíší a vyměří pokutu. V lepším případě, aby si ty kluby nemohly dovolit velké posily, že, např. koupit Mbappého, že, pane Al Čeferine?

  0
  0
 • Avatar

  Jebat na nich…. nič takto nedosiahnu… jediné čoho sa boja že by prišli o obrovské zisky a nemohli by utápať peniaze ….. klubom dávajú omrvinky, možno nebol projekt odprezentovany najlepšie a možno by to chcelo zopár zmien ale myšlienka je dobrá…. nech sa zisky delia medzi klubmi a nie medzi darmožráčov….

  0
  0
 • Avatar

  Uvidíme jak to dopadne.

  0
  0

Přidat komentář

Související články

Endrick: Real s Mbappém vypadá jako tým z videohry. Doufám, že se z nás stane parta kamarádů
Mužstvo

Endrick: Real s Mbappém vypadá jako tým z videohry. Doufám, že se z nás stane parta kamarádů

Francouzský L’Équipe přinesl zprávu o příchodu Endricka do Realu Madrid. Přinášíme Brazilcovo vyjádření o jeho vizi pro klub. Útočník se…
Aurélien Tchouaméni tráví volno v Senegalu. Věnuje se tam projektům své nadace Prosperi
Mužstvo

Aurélien Tchouaméni tráví volno v Senegalu. Věnuje se tam projektům své nadace Prosperi

Aurélien Tchouaméni v minulých týdnech pomohl Francii dostat se do semifinále Eura 2024 a po vypadnutí Les Bleus z turnaje…
Carvajal: Doufám, že méně Španělů v Realu nebude problémem
Mužstvo

Carvajal: Doufám, že méně Španělů v Realu nebude problémem

Dani Carvajal poskytl rozhovory rádiu COPE a pořadu Chiringuito. Přinášíme nejdůležitější výroky Španěla z těchto rozhovorů před finále Eura. „Tandem…
Real se vrátí k rozestavení 4-3-3. Tchouaméni a Camavinga se poperou o místo v záloze
Mužstvo

Real se vrátí k rozestavení 4-3-3. Tchouaméni a Camavinga se poperou o místo v záloze

V minulé sezoně Carlo Ancelotti použil v Realu Madrid diamantový systém 4-4-2. Zpětně se dá uvést, že to zafungovalo naprosto…