UEFA činí kroky k vyloučení Realu Madrid, Barcelony a Juventusu z evropských pohárů

UEFA činí kroky k vyloučení Realu Madrid, Barcelony a Juventusu z evropských pohárů

UEFA oficiálně oznámila, že zahájila vyšetřování případu Realu Madrid, Barcelony a Juventusu. Vše samozřejmě v souvislosti s projektem Super ligy.

„V souladu s čl. 31 odst. 4 disciplinárních předpisů UEFA byli včera jmenováni etičtí a disciplinární inspektoři, aby provedli disciplinární vyšetřování možného porušení právního rámce UEFA ze strany Realu Madrid, Barcelony a Juventusu v souvislosti s takzvanou Super ligou. Další informace k tomu budou k dispozici v pravý čas, “ informovala UEFA na své disciplinární stránce.

Ustanovení čl. 31 odst. 4 disciplinárního řádu UEFA stanovuje, že výkonný výbor UEFA, prezident UEFA, generální tajemník UEFA a disciplinární orgány federace mohou vyzvat inspektory etiky a disciplíny, aby zahájili vyšetřování, které lze vést ve spolupráci s federací a jinými organizacemi.

Za vším je samozřejmě snaha o naplnění hrozeb prezidenta UEFA. Před šesti dny federace oznámila, že dosáhla dohody s 9 z 12 klubů, které před několika týdny oznámily vytvoření Super ligy. Dohodu s UEFA podepsali Arsenal, Milán, Chelsea, Atlético, Inter, Liverpool, City, United a Tottenham.

Ostatní zakladatelé, tj. Real Madrid, Barcelona a Juventus, zveřejnili zprávu o své ochotě hovořit o vývoji fotbalu. UEFA to považuje za nepřátelské chování a bude zkoumat, zda může tyto tři kluby potrestat.

Média informují, že Aleksander Čeferin sní o vyloučení těchto tří klubů z evropských pohárů na dvě po sobě jdoucí sezóny.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: UEFA.com

9 Komentářů

 • Avatar

  Jestli to dopadne takhle , tak pochybuji ze jsem posily typu kylian haland budou chtít

  0
  0
  • Avatar photo

   Nedopadne to nějak, Čeferin má sice rudo před očima, ale Evropské právo je na naší straně. Pár dní zpět Infantino krotil emoce a označil takový trest za populistickou hru a řekl, že Čeferin by se měl uklidnit. Pokud by mělo dojít na lámání chleba, šlápne mu na krk. Oni si nemůžou dovolit na dva roky vysadit z LM 8arcu a RM, byla by to pro ně obří finanční ztráta.

   0
   0
  • Avatar

   souhlasím s vámi, určitě ani jeden z týmů nevyloučí.. přijde o sledovanost, respektive o desítky miliónu eur, který by díky těmhle týmům chyběly.

   0
   0
 • Avatar

  Četl jsem rovněž rozhovor s šéfem FIFA, Infantinem. Jasně řekl, že vylučování z pohárů je čirý populismus. Vypadá to spíš na nějaký finanční flastr.

  0
  0
 • Avatar

  Nedávno jsem psal o Čeferinovi, jak vnímá španělské kluby jako své hlavní nepřátele, a šel do funkce s tím, že chce vyrovnat velké kluby s malými, ale fakticky prosazuje nejbohatší ropácké kluby. Přístup UEFA k FFP je zbabělý a záměrný. Potvrdilo se, že je to šmejd a mafián, zastrašování a nátlak za každou cenu pro udržení svého koryta. I když to k soudu nedoputuje, udělají to stejně jako v kauze Kúdela, že bez důkazů něco sepíší a vyměří pokutu. V lepším případě, aby si ty kluby nemohly dovolit velké posily, že, např. koupit Mbappého, že, pane Al Čeferine?

  0
  0
 • Avatar

  Jebat na nich…. nič takto nedosiahnu… jediné čoho sa boja že by prišli o obrovské zisky a nemohli by utápať peniaze ….. klubom dávajú omrvinky, možno nebol projekt odprezentovany najlepšie a možno by to chcelo zopár zmien ale myšlienka je dobrá…. nech sa zisky delia medzi klubmi a nie medzi darmožráčov….

  0
  0
 • Avatar

  Uvidíme jak to dopadne.

  0
  0

Přidat komentář

Související články

Goal: Jude Bellingham je favoritem na zisk Zlatého míče. Haaland ze hry venku?
Mužstvo

Goal: Jude Bellingham je favoritem na zisk Zlatého míče. Haaland ze hry venku?

Po vypadnutí Erlinga Haalanda z Ligy mistrů se skupina potenciálních favoritů na zisk Zlatého míče pro sezónu zužuje. V současné době je…
MARCA: Nacho se rozhodl po sezóně opustit Real Madrid
Mužstvo

MARCA: Nacho se rozhodl po sezóně opustit Real Madrid

Nacho je skutečnou legendou Realu Madrid. Od jeho debutu v prvním týmu uplynulo už 13 let a v minulé sezóně to vypadalo,…
Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny
Mužstvo

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny

V závěrečné fázi sezóny, s jistou budoucností v klubu pro následující ročník, ukazuje italský trenér, že se při svém rozhodnutí drží pevně…
Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid
Mužstvo

Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid

Fabrizio Romano se vyjádřil ke zprávám ze Španělska. Podle jeho informací Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid. Arda…