UEFA činí kroky k vyloučení Realu Madrid, Barcelony a Juventusu z evropských pohárů

  UEFA činí kroky k vyloučení Realu Madrid, Barcelony a Juventusu z evropských pohárů

  UEFA oficiálně oznámila, že zahájila vyšetřování případu Realu Madrid, Barcelony a Juventusu. Vše samozřejmě v souvislosti s projektem Super ligy.

  „V souladu s čl. 31 odst. 4 disciplinárních předpisů UEFA byli včera jmenováni etičtí a disciplinární inspektoři, aby provedli disciplinární vyšetřování možného porušení právního rámce UEFA ze strany Realu Madrid, Barcelony a Juventusu v souvislosti s takzvanou Super ligou. Další informace k tomu budou k dispozici v pravý čas, “ informovala UEFA na své disciplinární stránce.

  Ustanovení čl. 31 odst. 4 disciplinárního řádu UEFA stanovuje, že výkonný výbor UEFA, prezident UEFA, generální tajemník UEFA a disciplinární orgány federace mohou vyzvat inspektory etiky a disciplíny, aby zahájili vyšetřování, které lze vést ve spolupráci s federací a jinými organizacemi.

  Za vším je samozřejmě snaha o naplnění hrozeb prezidenta UEFA. Před šesti dny federace oznámila, že dosáhla dohody s 9 z 12 klubů, které před několika týdny oznámily vytvoření Super ligy. Dohodu s UEFA podepsali Arsenal, Milán, Chelsea, Atlético, Inter, Liverpool, City, United a Tottenham.

  Ostatní zakladatelé, tj. Real Madrid, Barcelona a Juventus, zveřejnili zprávu o své ochotě hovořit o vývoji fotbalu. UEFA to považuje za nepřátelské chování a bude zkoumat, zda může tyto tři kluby potrestat.

  Média informují, že Aleksander Čeferin sní o vyloučení těchto tří klubů z evropských pohárů na dvě po sobě jdoucí sezóny.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: UEFA.com

  9 Komentářů

  • Avatar

   Jestli to dopadne takhle , tak pochybuji ze jsem posily typu kylian haland budou chtít

   0
   0
   • Avatar photo

    Nedopadne to nějak, Čeferin má sice rudo před očima, ale Evropské právo je na naší straně. Pár dní zpět Infantino krotil emoce a označil takový trest za populistickou hru a řekl, že Čeferin by se měl uklidnit. Pokud by mělo dojít na lámání chleba, šlápne mu na krk. Oni si nemůžou dovolit na dva roky vysadit z LM 8arcu a RM, byla by to pro ně obří finanční ztráta.

    0
    0
   • Avatar

    souhlasím s vámi, určitě ani jeden z týmů nevyloučí.. přijde o sledovanost, respektive o desítky miliónu eur, který by díky těmhle týmům chyběly.

    0
    0
  • Avatar

   Četl jsem rovněž rozhovor s šéfem FIFA, Infantinem. Jasně řekl, že vylučování z pohárů je čirý populismus. Vypadá to spíš na nějaký finanční flastr.

   0
   0
  • Avatar

   Nedávno jsem psal o Čeferinovi, jak vnímá španělské kluby jako své hlavní nepřátele, a šel do funkce s tím, že chce vyrovnat velké kluby s malými, ale fakticky prosazuje nejbohatší ropácké kluby. Přístup UEFA k FFP je zbabělý a záměrný. Potvrdilo se, že je to šmejd a mafián, zastrašování a nátlak za každou cenu pro udržení svého koryta. I když to k soudu nedoputuje, udělají to stejně jako v kauze Kúdela, že bez důkazů něco sepíší a vyměří pokutu. V lepším případě, aby si ty kluby nemohly dovolit velké posily, že, např. koupit Mbappého, že, pane Al Čeferine?

   0
   0
  • Avatar

   Jebat na nich…. nič takto nedosiahnu… jediné čoho sa boja že by prišli o obrovské zisky a nemohli by utápať peniaze ….. klubom dávajú omrvinky, možno nebol projekt odprezentovany najlepšie a možno by to chcelo zopár zmien ale myšlienka je dobrá…. nech sa zisky delia medzi klubmi a nie medzi darmožráčov….

   0
   0
  • Avatar

   Uvidíme jak to dopadne.

   0
   0

  Přidat komentář

  Související články

  Zdravotní stav stoperů? Alaba bude chybět, Rüdiger by měl proti Gironě hrát
  Mužstvo

  Zdravotní stav stoperů? Alaba bude chybět, Rüdiger by měl proti Gironě hrát

  Velké obavy musí mít po utkání s Las Palmas fanoušci Realu Madrid. Ze zápasu totiž odstoupil kvůli zranění David Alaba…
  Smolař Güler si na debut počká, turecký mladík se na tréninku nešťastně zranil
  Nezařazené

  Smolař Güler si na debut počká, turecký mladík se na tréninku nešťastně zranil

  Další nucenou pauzu před sebou má osmnáctiletý mladík, který v dresu Realu Madrid ještě neodehrál ani minutu. Přestože měl být…
  Fede Valverde je zpět. Uruguayský záložník nevynechá jedinou příležitost ke střele
  Mužstvo

  Fede Valverde je zpět. Uruguayský záložník nevynechá jedinou příležitost ke střele

  Fede Valverde vstřelil svůj první gól v sezoně 2023/24 v zápase proti Realu Sociedad. Uruguayský záložník provedl razantní střelu zpoza…
  Jude Bellingham: Díky volnosti na hřišti v Realu Madrid hraji mnohem lépe
  Mužstvo

  Jude Bellingham: Díky volnosti na hřišti v Realu Madrid hraji mnohem lépe

  Jude Bellingham udělil rozhovoru pro Channel 4 Sport po vítězství 3:1 v přátelském zápase se Skotskem. Záložník přiznal, že klíčem…