Trpělivost se vyplácí a v Realu to platí dvojnásob. Sázka na mladé Brazilce se začíná vyplácet

Trpělivost se vyplácí a v Realu to platí dvojnásob. Sázka na mladé Brazilce se začíná vyplácet

Trpělivost se v životě téměř vždy vyplácí. Jsou však místa, kde podmínky pro její uchování nejsou příliš dobré. Jedním z nich je Real Madrid.

V historii Bílého baletu se mnoho hráčů s mimořádným talentem brutálně srazilo s realitou. Ani nízký věk znamená nárok na zlevněné jízdné. Zvlášť když je situace napjatá a El Clásico se rychle blíží. Publikum zůstává nelítostné.

Dnes čeká především tři hráče mimořádně těžký úkol. Každý z nich však v poslední době ukázal, že je hoden oblékat dres 13násobného vítěze Evropského poháru. Mluvíme o Viniciovi, Rodrygovi a Militãovi.

Každý z jmenovaných Brazilců se v Kyjevě prezentoval na velmi vysoké úrovni. A přitom jsou ještě hodně daleko, když mluvíme o plné fotbalové vyspělosti. Ve válce, kde zbývá ještě mnoho bitev, se nikdo z nich nevzdal, a nerozhodli se stejně jako Ødegaard hledat místo, kde by bylo snazší najít útěchu.

I kdyby mi zase něco nevyšlo, budu to zkoušet dál,“ řekl po závěrečném hvizdu setkání se Šachtarem Vini. Tato slova nejlépe vypovídají o přístupu mladých hráčů ze země kávy. Pokud jde o Rodryga, nikdy necítil tlak od Viniciuse na něj. Možná proto, že se před bránou se nesetkal s podobnými obtížemi.

Hlavním problémem bývalého hráče Santosu byl především nedostatek pravidelnosti. Celou dobu jste mohli nabýt dojmu, že se bavíme o rezervním hráči s potenciálem pro první tým. Role 20letého hráče je však stále důležitější, což lze vidět i v jeho oddanosti v obraně a jeho rostoucím sklonu riskovat v útoku. Sám Ancelotti přiznal, že je pro něj těžké posadit tento kalibr talentu na lavičku.

Rodrygův střelecký cit je vidět zejména v Lize mistrů. Statistiky to jasně ukazují. V časovém rozmezí od přestupu do Realu do dnešního dne se útočníkovi podařilo poskočit do skupiny 10 nejlepších střelců týmu v této soutěži.

V 19 zápasech nastřádal sedm zásahů. Mometálně mu chybí jen jeden gól na Asensia, Higuaína a Di Maríu. První dva potřebovali 41 zápasů na vstřelení osmi gólů, zatímco Argentinec jich potřeboval 39. Rodrygo je aktuálně na stejné úrovni jako Callejón, který v devíti zápasech vstřelil sedm gólů.

Nejstarší ze tří Brazilců zmíněných v tomto textu je Militão. 23letý mladík vstal z mrtvých. Není to tak dávno, co se v tisku často objevoval stoper v negativním kontextu. Tu a tam bylo poukázáno na částku, za kterou byl získán, a kvalitu prezentovanou na hřišti nepřiměřenou této částce.

Mnoho novinářů se nevyhnulo srovnání s Walterem Samuelem nebo Woodgatem.

Po dramatickém zápase s Betisem těsně před přestávkou způsobenou pandemií byl Militão odsouzen. Jedinou úvahou bylo, jakou část peněz bude Real Madrid schopen získat zpět.

Bývalý obránce Porta to ale nevzdal. Pomohlo mu také zranění Sergia Ramose a problémy Varaneho. Éder ve dvojici s Nacho dokázal udržet Real ve hře o ligu a Ligu mistrů téměř do konce.

Brazilec se odrazil ode dna a každým zápasem rostl. Dnes jsou Militão spolu s Alabou základní dvojicí stoperů pro Ancelottiho.

Třiadvacetiletý hráč je velmi solidní jak v obraném pásmu, tak v soubojích jeden na jednoho. Zaujme také svou rychlostí. Všichni tři, kteří byli vzati do péče Casemira, pokračují v boji.

V Realu Madrid jsou fotbalisté vždy v centru pozornosti. Taková je už klubová DNA.

Jak jsme již zmínili v úvodu, trpělivost dochází velmi rychle, zvláště u týmů kalibru Los Blancos. V tomto případě se ale rozhodně vyplatilo počkat.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: AS.com

2 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Real Madrid chce urychlit jednání s Vázquezem. Odchovanec si o prodloužení řekl svými výkony
Mužstvo

Real Madrid chce urychlit jednání s Vázquezem. Odchovanec si o prodloužení řekl svými výkony

Lucas Vázquez (32) je jedním z velkých jmen tohoto týdne v Realu Madrid. Galicijský obránce pomohl Realu výjimečným výkonem v…
Luka Modrić chce zůstat v Realu Madrid. Vedení s prodloužením smlouvy váhá
Mužstvo

Luka Modrić chce zůstat v Realu Madrid. Vedení s prodloužením smlouvy váhá

Chorvatský reprezentant chce v klubu zůstat. Prozatím mu však královský klub neposlal žádný signál ohledně prodloužení smlouvy. Luka Modrić, kterému…
Goal: Jude Bellingham je favoritem na zisk Zlatého míče. Haaland ze hry venku?
Mužstvo

Goal: Jude Bellingham je favoritem na zisk Zlatého míče. Haaland ze hry venku?

Po vypadnutí Erlinga Haalanda z Ligy mistrů se skupina potenciálních favoritů na zisk Zlatého míče pro sezónu zužuje. V současné době je…
MARCA: Nacho se rozhodl po sezóně opustit Real Madrid
Mužstvo

MARCA: Nacho se rozhodl po sezóně opustit Real Madrid

Nacho je skutečnou legendou Realu Madrid. Od jeho debutu v prvním týmu uplynulo už 13 let a v minulé sezóně to vypadalo,…