Trio s nejasnou budoucností. Nacha láká Inter, Asensio a Ceballos blíže odchodu

Trio s nejasnou budoucností. Nacha láká Inter, Asensio a Ceballos blíže odchodu
Nacho proti Liverpoolu (zdroj: realmadrid.com)

Do sezony 2022/2023 vstupovalo v dresu Realu Madrid hned sedm hráčů se smlouvou již pouze na rok. O osudu čtyř z nich je rozhodnuto, budoucnost trojice Nacho, Marco Asensio a Dani Ceballos je ovšem nadále zahalena otazníky. Jaký scénář je nyní nejpravděpodobnější?

Marco Asensio

Asi nejčastěji se ze zmiňované trojice v posledních týdnech a měsících přetřásá jméno Marca Asensia. Španělský záložník se několikrát během sezony ukázal jako kvalitní žolík, prosazoval se ale především proti papírově slabším soupeřům. Když šlo do tuhého, mnoho prostoru nedostal.

Právě proto se nyní zdá pravděpodobné, že Asensio po sezoně Real opustí. Španělský reprezentant má nabídky především z Premier League. Zdroje z hráčova okolí hovoří o tom, že má ze změny menší obavu a nejradši by zůstal v Realu, ale touha být pravidelným členem základní sestavy je velmi silná. Svou roli hrají i finanční podmínky.

Dani Ceballos

Ještě hůře než Asensio je na tom s herním časem Dani Ceballos. A vzhledem k tomu, že velmi reálně vypadá příchod Judeho Bellinghama z Borussie Dortmund, konkurence ve středu zálohy se ještě významně zvýší. Už takto se španělský středopolař dostával v poslední době na hřiště jen sporadicky, přestože měl v jednu část sezony skvělou formu.

Podobně jako Asensio by i Ceballos podle zákulisních informací nejradši v Realu Madrid zůstal. Ostatně sám hráč to několikrát zopakoval i veřejně. Situace se ale vyvíjí tak, že pro něj nejspíš nebude místo a Ceballos chce ve svých 26 letech víc než jen vysedávat na lavičce. Vážný zájem je údajně ze Španělska a Itálie.

Nacho

Velké dilema v současné době řeší Nacho. Na rozdíl od Asensia a Ceballose je odchovanec Realu již starším hráčem, na druhou stranu má ve svých 33 letech asi poslední šanci na přestup do významného klubu, kde dostane větší roli než v Realu. Vážný zájem jeví Inter Milán, jehož představitelé byli dokonce v březnu v Madridu, aby Španěla osobně přesvědčili.

Jak známo, Nacho je ale zároveň obrovským Madridistou, pro klub dýchá. Real mu nový kontrakt nabízí a Nacho by se tak mohl stát hráčem, který stráví kariéru v jednom klubu. To je pochopitelně pro odchovance velkým lákadlem, zároveň musí ale i Nacha hodně mrzet, jak málo dostává i přes kvalitní výkony prostoru.

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


10 Komentářů

 • Avatar

  Nacha mi je líto a chápu,že už ho přestala bavit jeho role. Neustále dokazovat,že na to má atd. Ceballose bych si nechal. Je v nejlepších letech a rozhodně není horší ,než ostatní.

  1
  2
 • Avatar

  tvl chudák ceballos, ja být jim tak vedeni zašlapu do země, chudák … no uvidime, snad zustane

  1
  3
 • Avatar

  Zajímavé info ke kauze Viniho karty, kdy komise rozhodčích chce vyloučit rozhodčí z VARu:
  – Komise rozhodčích nedokáže vysvětlit, proč dostal červenou kartu pouze Vini a nedostal ji žádný soupeř. Na vyloučení zasluhoval bez debat také Hugo Duro, který Viniho dusil 9 sekund, a také agresivně se chovající brankář Mamardasvili, který celou akci začal útokem na Viniho. VAR, který vedl Ignacio Iglesias Villanueva (ten má být propuštěn) totiž poslal hlavnímu rozhodčímu De Burgosovi pouze záznam Viniho odvety a nic jiného. Nedokázali tedy vysvělit, proč VAR jednal účelově proti Realu, ani nedokázali vysvětlit, proč si rozhodčí nevyžádal celý záznam, když věděl, že tam došlo k větší strkanici.

  Můj dodatek: Je tu někdo naivní, kdo si myslí, že se to stalo náhodou a VAR vlastně už neví, proč pochybil? VAR samozřejmě poškodil Real úmyslně. De Burgos byl možná alibista a spolehl se na něj, těžko říct. Nicméně i tento rozhodčí má pochybnou pověst, nejvíc se negativně proslavil tím, když si v Superpoháru vymyslel kartu pro CR7 za údajný dive a přitom v tom samém zápase dal penaltu za evidentní dive Suareze. To si možná stále pamatujete.

  Ještě něco, když jsem viděl tohle – https://www.youtube.com/watch?v=tSyLFtetXDE
  Hugo Duro je lidský odpad a ubožák. On Viniho škrtil, ten se chtěl uvolnit a provedl v kontextu celé strkanice celkem směšný zákrok. Chtěl bych kohokoliv vidět na jeho místě, že by se neohnal a neodstrkoval toho, kdo tě škrtí. Ta rádoby rána ani netrefila tvář. Duro ale zahrál trapné divadlo a kácel se jako pytel sraček (což je). Ať se na mě nikdo nezlobí, ale jinak to nezvat nemůžu. Duro není chlap, ale zbabělý srab. Napadnout někoho zezadu a pak hrát ublíženého pomalu po dotyku, to je pro mě největší ubožák a sráč letošní LL a to je co říct.

  6
  3
  • Avatar

   Ruku na srdce, stejně teatrálně by se zachovala i drtivá většina hráčů Realu, takže ty označení jsou v tomto kontextu trochu srandovní. Carvajal je taky ubožák a sráč, když zbaběle postrčil Grealishe do reklamních panelů a následně se teatrálně skácel po skoro neexistujícím kontaktu? Asi ne, že.

   Jinak De Burgos patří společně s Manzanem a Del Cerro Grandem k nejlepším rozhodčím ve Španělsku, i když to není úplně nejtěžší toho dosáhnout, jeho výkon v zápase se mi líbil, chyba jde za videorozhodčím – pochybuju, že je v jeho kompetencích požadovat obrázek jiné situace, ale to asi ty víš lépe, když to s jistotou tvrdíš.

   1
   1
   • Avatar

    Ano, bylo to taky trapné od Carvajala, s tím souhlasím. Nicméně Carvajal nikoho neškrtil a nenapadl zezadu, ani nefauloval ! Takových zákroků je x, i když vypadal tvrdě, protože Grealish se včas nezapřel. Takže srovnáváš hrušky a jablky. A nevěřím tomu, že by hráči Realuj se zachovali jako Dugo a někoho škrtili, aspoň doufám. Zatímco ty jim hned napálíš demagogicky, že ano. To ovšem neříká nic o hráčích Realu, to vypovídá o tobě.

    0
    0
   • Avatar

    A to že rozhodčí si může vyžádat i jiné záběry od VARu je určitě fakt (to jsem převzal z článku), nicméně je komické, jak se snažíš oponovat i takovému detailu a zuřivě obhajovat pochybného rozhodčího (aspoň v minulosti), přestože o tom nic nevíš. Ale je to proti Realu, takže u tebe mě to nepřekvapuje.

    0
    0
    • Avatar

     Však já jsem o „škrcení“ nic netvrdil, psal jsem o tom teatrálním pádu, kdy stejně spadnul Carvajal. Co se „škrcení“ týče, tak to na mě působilo tak, že se Duro snažil Viníciuse odtáhnout. Ten zákrok na Grealishe byl faul, podívej se na to ještě jednou, bylo to ramenem do zad. A zkus reagovat trochu příjemněji, vytváří to potom dusnou atmosféru na webu, já nemám zapotřebí nikoho osočovat.:slight_smile: Co se rozhodčích týče, tak se kolem nich podle mě zkrátka vytváří zbytečně velké haló a v podstatě jakýkoliv rozhodčí je automaticky považován za špatného.

     0
     0
     • Avatar

      Já jsem sepsul hráče, která škrtil a pak hrál trapné divadlo jako srab. Ty jsi to srovnával s Carvajalem. Takže hrušky a jablka, jak jsem řekl.

      Duro se snažil ho TAKÉ odtáhnout, ale udělal to zaprvé na redku a pokračoval v tom dlouho, takže nešlo JEN o odtažení a obhajovat to tímhle stylem považuju za slepotu nebo „cirkusovou motivaci“.

      Když jsem nějakého rozhodčího obvinil, tak jsem napsal jasně proč a nedělám to automaticky za každou blbost. Pokud ty je hájíš automaticky vždy, budeme se střetávat dál.

      0
      0
     • Avatar

      Komplikuješ si tu diskuzi sám, mně je tento agresivní styl opravdu hodně otravný (myslím, že jsem to psal už na merengues) a nic mi nepřináší. Pokud vidíš za každým komentářem, který jde proti Realu, paranoidně fanouška Barcelony, tak to opravdu není můj problém. Rozhodčí jsou taky jenom lidi, mají právo na chyby.

      0
      0
     • Avatar

      Jasně a proto jsem diskutoval se spoustou lidí a žádného fandu Barcelonu jsem tam neviděl.
      Ale jestli to vztahuješ ke své osobě, nebudu ti to vymlouvat. :grinning:

      A myslím, že drtivá většina těch diskutujících zde ani na Merengues by se nepokoušela mermomocí obhajovat škrcení hráče Realu stylem, jako jsi to udělal ty. .

      0
      0

Přidat komentář

Související články

Sky Sport: Saúdská Arábie nadále láká Antonia Rüdigera
Přestupy

Sky Sport: Saúdská Arábie nadále láká Antonia Rüdigera

Antonio Rüdiger se v této sezóně stal nesporným lídrem defenzivy Realu Madrid a vzbudil zájem. Podle německého Sky Sport obdržel…
Endrick: Real s Mbappém vypadá jako tým z videohry. Doufám, že se z nás stane parta kamarádů
Mužstvo

Endrick: Real s Mbappém vypadá jako tým z videohry. Doufám, že se z nás stane parta kamarádů

Francouzský L’Équipe přinesl zprávu o příchodu Endricka do Realu Madrid. Přinášíme Brazilcovo vyjádření o jeho vizi pro klub. Útočník se…
Aurélien Tchouaméni tráví volno v Senegalu. Věnuje se tam projektům své nadace Prosperi
Mužstvo

Aurélien Tchouaméni tráví volno v Senegalu. Věnuje se tam projektům své nadace Prosperi

Aurélien Tchouaméni v minulých týdnech pomohl Francii dostat se do semifinále Eura 2024 a po vypadnutí Les Bleus z turnaje…
Carvajal: Doufám, že méně Španělů v Realu nebude problémem
Mužstvo

Carvajal: Doufám, že méně Španělů v Realu nebude problémem

Dani Carvajal poskytl rozhovory rádiu COPE a pořadu Chiringuito. Přinášíme nejdůležitější výroky Španěla z těchto rozhovorů před finále Eura. „Tandem…