Tři otázky a odpovědi po vítězném zápase na Power Horse Stadium proti Almeríi

  Tři otázky a odpovědi po vítězném zápase na Power Horse Stadium proti Almeríi
  Sergio Arribas a Vinícius (zdroj: realmadrid.com)

  Navzdory brzkému gólu Sergia Arribase dokázal Real Madrid zápas otočit a vyhrál 3:1 na hřišti Almeríe zásluhou Jude Bellinghama a gólu Viníciuse. To znamená, že Ancelottiho muži získali šest bodů ze šesti hned v úvodu sezony 2023/24, což je perfektní začátek. Server Managing madrid přináší odpovědi na tři otázky, které jsme měli před tímto zápasem, a také na tři nové otázky, které vyvstaly po tomto zápase na jižním pobřeží Španělska.

  Tři odpovědi

  1. Bude Arribas pokračovat v „kletbě ex“?

  Real Madrid dlouho trpěl zvláštní kletbou: kletbou ex. Když nastoupí bývalí hráči proti Los Blancos, mají tendenci skórovat. V průběhu let se to stalo se všemi druhy hráčů, od Fernanda Morientese přes Arjena Robbena po Klaas-Jan Huntelaara až po Álvara Moratu a další.

  Nyní Sergio Arribas nastoupil proti Realu Madrid jen pár dní poté, co dokončil svůj přestup do Almeríe… a samozřejmě skóroval a potřeboval k tomu pouhé tři minuty. Pro mnoho Madridistů, zejména těch, kteří skutečně pozorně sledovali jeho mládežnickou kariéru, to nebylo překvapením, protože je to výjimečný hráč.

  2. Způsobí Almería Realu Madrid větší problémy než Athletic?

  Poté, co Real Madrid zahájil sezonu přesvědčivou výhrou proti Athleticu, přemýšleli jste, zda Almería dokáže v útoku víc než Baskové. A oni to opravdu udělali. Je to stále tým v přerodu, s mnoha novými posilami, které musí v Almeríi integrováno do týmu, ale Vicente Moreno zkonstruoval statečnou jednotku, která dostala mnoho hráčů dopředu, kdykoli zaútočili.

  Almería způsobila hostům problémy zejména v přechodové fázi, přičemž obrana Realu Madrid vypadala velmi nahodile. Ale nakonec měl Real Madrid dost hvězdné kvality, aby dotáhl vše do zdárného konce.

  3. Bude chybět Realu Madrid Camavinga?

  Eduardo Camavinga, nebyl zcela stoprocentně fit, nebyl schopen do úvodu zápasu nastoupit a jeho pozici zaujal Toni Kroos. Chybí tedy Realu Madrid? No, dalo by se říct, že týmu chyběla jeho energie v přechodové fázi obrany, ale Kroos předvedl dobrou hru v útoku, když Němec vstřelil branku, která nebyla uznána, a perfektním centrem asistoval u branky Bellinghama. V 72. minutě Camavinga vystřídal Kroose a zápas dohrál v klidu, díky pohodlné pozici Los Blancos na výsledkové tabuli.

  Tři otázky

  1. Skončí Bellingham jako nejlepší střelec?

  Jsou to tři góly ve dvou zápasech pro Judea Bellinghama, který se dostává do dobrých pozic v pokutovém území a předvádí své zakončovací schopnosti. Vzhledem k tomu, že v kádru v této sezoně není žádný střední útočník světové třídy, Bellingham zatím nese střeleckou zátěž na svých bedrech. Mohl by dokonce zakončit tuto sezonu jako nejlepší střelec celého týmu Realu Madrid? Nebo celé ligy? Loni byl se svými 14 góly nejlepším střelcem Dortmundu a nyní už létá v La Lize.

  2. Kde je kapitán?

  Máme za sebou dva zápasy nové sezony a kapitána klubu Nacha jsme ještě neviděli. To se dalo očekávat, protože Nacho je v této podivné pozici kapitána klubu, ale také čtvrtého středního obránce. Ale být kapitán na lavičce není něco, na co je Real Madrid zvyklý. Je to Dani Carvajal, kdo nosil kapitánskou pásku oba dosavadní zápasy a může chvíli trvat, než ji bude muset přenechat Nachovi.

  3. Lunin nebo Kepa příští týden?

  Ancelotti již na páteční tiskové konferenci potvrdil, že tento zápas zahájí Lunin, nikoli nově příchozí Kepa. Očekává se však, že Kepa si rukavice zanedlouho obleče. Lunin sice v zápase předvedl několik zákroků, ale také vyrazil několik střel, které by jiný brankář mohl chytit. Dojde k výměně za Kepu v pátečním utkání na hřišti Celty Vigo? Vypadá to, že se tak stane.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: managingmadrid.com

  Přidat komentář

  Související články

  Nominace Real Madrid – Sevilla: Potvrzen Rüdiger. Také soupeře kosí zranění
  La Liga

  Nominace Real Madrid – Sevilla: Potvrzen Rüdiger. Také soupeře kosí zranění

  Real Madrid zveřejnil nominaci na nedělní zápas proti Seville (začátek ve 21:00 na Nova Sport 4). Jak už bylo oznámeno,…
  Ancelotti před Sevillou: Musíme využít náskoku, který jsme si v lize vytvořili
  La Liga

  Ancelotti před Sevillou: Musíme využít náskoku, který jsme si v lize vytvořili

  Carlo Ancelotti tradičně hovořil v tiskovém centru ve Valdebabas před zítřejším ligovým zápasem. „Proti Seville musíme předvést stejný výkon, jakým se…
  AS: Antonio Rüdiger bude hrát v neděli proti Seville
  La Liga

  AS: Antonio Rüdiger bude hrát v neděli proti Seville

  Na sobotním tréninku, posledním před nedělním zápasem proti Seville, měl Carlo Ancelotti k dispozici 16 hráčů A-týmu včetně uzdraveného Antonia Rüdigera.…
  Trenér Sevilly před nedělním zápasem: Real Madrid ví, jak uctít své legendy
  La Liga

  Trenér Sevilly před nedělním zápasem: Real Madrid ví, jak uctít své legendy

  Quique Sanchez Flores se v polovině prosince stal už třetím koučem Sevilly. Jeho úkolem je pozvednout tápající Andalusany, kteří se v té…