Tři odpovědi a tři otázky, které přineslo madridské derby

Tři odpovědi a tři otázky, které přineslo madridské derby
Brahim Díaz (zdroj: realmadrid.com)

Největší fanouškovský server o Realu managingmadrid.com tradičně přinesl tři odpovědi na nejzásadnější otázky v souvislosti s derby. Tou největší bylo, zda se Los Blancos vyrovnají s absencí Toniho Rüdigera. A jaké tři otázky se po madridském derby objevily?

Odpovědi

Jak Ancelotti poskládá obranu bez Rüdigera?

Od skončení čtvrtečního utkání proti Getafe byly pochybnosti o tom, zda bude Antonio Rüdiger moct do derby nastoupit. Zároveň se vědělo, že Tchouaméni bude chybět kvůli kartám. Ancelottimu se tak rozpadly všechny varianty stoperské dvojice, už tak snížené zraněními Militaa a Alaby. A tak musel italský stratég improvizovat. Před zápasem hovořil o tom, že variantami jsou Camavinga, Mendy a Carvajal. Nakonec se rozhodl pro zkušenost a vedle Nacha nasadil Daniho. Šlo o správné rozhodnutí? Carvajala na pravém bekovi dokonale nahradil Lucas Vázquez. Mendyho se Ancelotti rozhodl upřednostnit na levém kraji obrany místo Frana Garcíi, který má sice větší ofenzivní choutky, v defenzivě je však spolehlivější Francouz. A s Camavingou se Ancelotti rozhodl vyztužit střed pole.

Má Atlético na letošní Real nějaký tajný recept?

Pouze Atlético Madrid dokázalo Real Madrid v této sezóně porazit, když v září zvítězilo 3:1. Před necelými třemi týdny ho pak po prodloužení vyřadilo z Copa del Rey, zatímco pár dnů před tím Los Blancos svého městského rivala porazili v rámci Superpoháru. Velkou zbraní Realu v sezóně je defenziva, která inkasuje málo branek. Neplatilo to ale v předchozích zápasech s Atlétikem, od něhož v lize na Metropolitano a Superpoháru obdržel Bílý balet pokaždé tři góly, v Copě dokonce čtyři. Tentokrát, navzdory tomu, že obrana Los Blancos byla, ze známých důvodů, oslabena, se Atletům nedařilo dlouho najít recept. Plán přitom měli jasný. Při absenci Rüdigera bylo zřejmé, že Realu budou scházet ve vzdušných soubojích jeho centimetry. Obrana Los Blancos dlouho odolávala, když už byla překonána, zasáhl správně VAR. Až v nastavení se Atlétiku podařilo ze vzduchu srovnat.

Ovlivní náhlé vypadnutí Viniho ze sestavy hru Los Blancos?

Ta zpráva přišla jako blesk z čistého nebe. Do začátku zápasu zbývaly čtyři minuty, když hlasatel na Bernabéu oznámil, že Vinícius Júnior do zápasu nenastoupí a jeho místo zaujme Joselu. Nakonec se však při nástupu objevil v základu Brahim. Tato změna dávala větší smysl, z pohledu Realu šlo totiž o kus za kus. Ancelotti nemusel na poslední chvíli měnit taktické pokyny pro své mužstvo. Tato volba se ukázala správnou a Brahim už po dvaceti minutách splatil trenérovu důvěru gólem. Dokud byl na hřišti, dostával se do šancí a byl pro obranu Los Colchoneros hrozbou.

 

Otázky

Byl Bellinghamův přínos pro defenzivu nejzřetelnější za celou dobu jeho pobytu v Madridu?

Jude Bellingham je od svého příchodu do Madridu zaslouženě chválen, ovšem zejména pro svůj ofenzivní přínos. V derby se do šancí dostával, svou vytrvalostí neustále nutil obranu Los Colchoneros hrát pod tlakem. Gól však nedal. Rozhodně to ale neznamená, že by šlo z jeho strany o nepovedený zápas. Jude byl velkým přínosem pro tým také v defenzivě. Atlético Madrid často rozehrává odzadu, kdy přes Witsela jde míč ke Kokemu, který ho pak rozděluje kolem sebe. Bellingham ale po většinu zápasu na Kokeho neúnavně dotíral a o tuto přednost tak Simeoneho tým připravil. Atleti pak museli hrát více ze stran, kde ale byli přečísleni.

Má střecha na Bernabéu nějaký význam?

Před zahájením zápasu se objevily zprávy, že Atlético Madrid není spokojeno s rozhodnutím Realu hrát pod zavřenou střechou. Svoji stížnost však nemohlo o nic opřít, protože španělská La Liga nemá stanoven žádný protokol, kterým by se řídila. Real Madrid je totiž prvním klubem, který má k dispozici stadion s uzavíratelnou střechou. Při velkých utkáních rozhodují maličkosti a oba soupeři se snaží hrát psychologickou válku. Real tak učinil uzavřením střechy, Atlético protestem. Los Blancos až do neděle vyhráli všechny tři ligové zápasy, kdy se hrálo pod střechou (proti Getafe, Villarrealu a Mallorcou). O tuto sérii sice přišli, o neporazitelnost nikoliv. Pod uzavřenou střechou je na Estadio Santiago Bernabéu bouřlivější atmosféra. Bude Real Madrid využívat tuto výhodu i v rozhodující fázi sezóny?

Je Brahim Díaz nedoceněný?

Když fanoušci na Bernabéu zjistili, že Viniho v sestavě nahradil Brahim, bylo cítit zklamání a neklid. A možná trochu nespravedlivě. Na začátku sezóny hrál velmi dobře, když nastoupil v zahajovací sestavě, ve druhé polovině podzimu a po Novém roce se ovšem více osvědčil jako žolík. Navíc mu nevyšel zápas na Las Palmas, kde nastoupil v základu. Ve všech soutěžích se jedenáctkrát objevil v základní sestavě a jeho bilance v nich je šest gólů a tři asistence. Kromě toho, že v neděli dal gól, dával pořádně zabrat Riquelmemu, který souboje s ním prohrával a po přestávce byl ze hry stažen. Měl nejvíce driblinků z celého týmu. Když byl střídán, vychutnal si od zaplněného Bernabéu zasloužené ovace.


Zdroj: managingmadrid.com

6 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Ředitel VAR: Komentáře televizní stanice Realu Madrid o rozhodčích byly trapné
La Liga

Ředitel VAR: Komentáře televizní stanice Realu Madrid o rozhodčích byly trapné

Carlos Clos Gómez poskytl rozhovor časopisu Jot Down. Je bývalým hlavním rozhodčím v La Lize a nyní ředitelem VAR v…
Prokletí kapitánů Los Blancos. Nacho je čtvrtý, který odešel v posledních čtyřech sezónách
La Liga

Prokletí kapitánů Los Blancos. Nacho je čtvrtý, který odešel v posledních čtyřech sezónách

Nacho je čtvrtým prvním kapitánem Realu Madrid, který opustil klub v posledních čtyřech sezónách. V předchozích letech se s královským…
Slova Mbappého? Extrémisté získali ve Francii mnoho hlasů, řekl Javier Tebas
La Liga

Slova Mbappého? Extrémisté získali ve Francii mnoho hlasů, řekl Javier Tebas

Javier Tebas se zúčastnil losování nového ročníku La Ligy, které se konalo v sídle Španělské fotbalové federace. Okomentoval i politicky…
OFICIÁLNĚ: Liga rozlosována! První El Clásico se bude hrát v říjnu na Santiago Bernabéu
La Liga

OFICIÁLNĚ: Liga rozlosována! První El Clásico se bude hrát v říjnu na Santiago Bernabéu

Dnes byl vylosován rozpis ligových zápasů pro nadcházející sezónu. Los Blancos zahájí své boje o víkendu 17. a 18. srpna,…