Těžké dětství Eduarda Camavingy. Z jaké země pochází a kdo jsou jeho rodiče?

Těžké dětství Eduarda Camavingy. Z jaké země pochází a kdo jsou jeho rodiče?
Camavinga (© Realmadrid.com)

Eduardo Camavinga je na vrcholu světa. Je důležitým hráčem Realu Madrid a plnohodnotným reprezentantem Francie, od kariéry fotbalisty nelze chtít o moc víc. Tím spíše pro mladý talent, který je teprve na začátku své kariéry.

Záložníkova životní cesta však v žádném případě nebyla procházkou růžovým sadem. Naopak, než se vůbec dostal k tomu, aby si mohl kopnout do míče, musel překonat několik potíží s rodinou.

Eduardo Camavinga má samozřejmě francouzské občanství. Proto hraje za Francii od září 2020, kdy debutoval za francouzskou seniorskou reprezentaci. Předtím debutoval také za reprezentaci do 21 let. Ve Francii se však nenarodil.

Nenarodil se ani v zemi původu svých rodičů, a dokonce ani v jedné z několika bývalých kolonií, které kdysi francouzský stát po celém světě měl. Jeho příběh je mnohem spletitější a zároveň je odrazem zapomenuté reality tisíců lidí po celém světě.

Kde se narodil Eduardo Camavinga

Eduardo Camavinga se narodil 10. listopadu 2002 v Cabindě v Angole. Narodil se v uprchlickém táboře v Miconje, kam jeho rodiče přišli po útěku před válečnými hrůzami v rodné Demokratické republice Kongo.

Rodina Camavingových strávila v Angole dva roky, než se v roce 2003 vydala do Francie hledat lepší budoucnost. Nejprve přijeli do Lille, ale později se usadili ve Fougeres, malém středověkém městečku v Bretani.

Tím však problémy malého Eduarda neskončily. Začal se věnovat judu, ale v osmi letech přešel na fotbal, svou novou vášeň. Když však bylo záložníkovi Realu Madrid pouhých deset let, zasáhla jeho rodinu další tragédie. Rodinný dům zachvátil požár a Camavingovi přišli o veškerý osobní majetek.

V té době jsem byl ve škole. Ráno jsem viděl hasiče, jak projíždějí kolem mé školy. Netušil jsem, že se v mém domě něco děje. Učitelka nám se sestrou řekla, že náš dům začal hořet. Zpočátku jsem tomu nevěřil,“ řekl Camavinga v rozhovoru pro Movistar+. „Bylo to poprvé, co jsem viděl svého otce plakat,“ dodal.

Požár vše zničil a rodina Camavingy se ocitla v naprosté chudobě. Bez domova, úspor a dokonce i bez sociálních dávek. Byli to jejich sousedé, kteří jim podali pomocnou ruku, aby jim pomohli jít dál, našli jim nový náhradní domov nebo jim darovali oblečení a jídlo, aby měli z čeho žít.

Sám Eduardo říká, že mu tehdy otec řekl, že to bude on, kdo se o rodinu postará. To se mu díky jeho dobré práci na hřišti podařilo. Rok po požáru se Camavinga připojil k mládežnické akademii Stade Rennais a v 16 letech podepsal svou první profesionální smlouvu. Jeho předčasná kariéra vedla k tomu, že v 19 letech podepsal smlouvu s Realem Madrid.

Kdo jsou rodiče Eduarda Camavingy?

Eduardo Camavinga je synem Celestina a Sofie Camavingových, konžských uprchlíků, kteří uprchli ze své země kvůli krvavé válce, jež vypukla v roce 1999. Madridský hráč je celkem třetím ze šesti dětí tohoto páru.

Když se přestěhovali do Francie, začal jeho otec Celestino pracovat na jatkách v Saint-Brice-en-Coglès. Jeho matka přestala pracovat, když se jí narodila třetí dcera. Rodina Camavingových si zůstala po celou dobu blízká.

Ve skutečnosti, když Eduardo podepsal smlouvu s Realem Madrid, nastěhoval se do jednoho domu s rodiči a několika sourozenci. Ačkoli o jeho životě není mnoho známo, uvádí se, že Sebastiao Camavinga je povoláním kadeřník a má na starosti stříhání vlasů hvězd bílého baletu, jako jsou Vinícius, Militao a Jude Bellingham.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: relevo.com

Přidat komentář

Související články

Endrick: Real s Mbappém vypadá jako tým z videohry. Doufám, že se z nás stane parta kamarádů
Mužstvo

Endrick: Real s Mbappém vypadá jako tým z videohry. Doufám, že se z nás stane parta kamarádů

Francouzský L’Équipe přinesl zprávu o příchodu Endricka do Realu Madrid. Přinášíme Brazilcovo vyjádření o jeho vizi pro klub. Útočník se…
Aurélien Tchouaméni tráví volno v Senegalu. Věnuje se tam projektům své nadace Prosperi
Mužstvo

Aurélien Tchouaméni tráví volno v Senegalu. Věnuje se tam projektům své nadace Prosperi

Aurélien Tchouaméni v minulých týdnech pomohl Francii dostat se do semifinále Eura 2024 a po vypadnutí Les Bleus z turnaje…
Carvajal: Doufám, že méně Španělů v Realu nebude problémem
Mužstvo

Carvajal: Doufám, že méně Španělů v Realu nebude problémem

Dani Carvajal poskytl rozhovory rádiu COPE a pořadu Chiringuito. Přinášíme nejdůležitější výroky Španěla z těchto rozhovorů před finále Eura. „Tandem…
Real se vrátí k rozestavení 4-3-3. Tchouaméni a Camavinga se poperou o místo v záloze
Mužstvo

Real se vrátí k rozestavení 4-3-3. Tchouaméni a Camavinga se poperou o místo v záloze

V minulé sezoně Carlo Ancelotti použil v Realu Madrid diamantový systém 4-4-2. Zpětně se dá uvést, že to zafungovalo naprosto…