Teď už z naší cesty nemůžeme uhnout, řekl Ancelotti po výhře nad Celtou

Teď už z naší cesty nemůžeme uhnout, řekl Ancelotti po výhře nad Celtou
Carlo Ancelotti (realmadrid.com)

Carlo Ancelotti v tiskovém středisku zhodnotil vítězství svého týmu 4:0 nad Celtou Vigo. „Zlepšili jsme přístup, intenzitu, presink i držení míče, ostatně nebylo příliš složité, abychom v těchto aspektech byli dnes lepší, než ve středu. Využili jsme toho a už v první půli jsme se dostali do vedení, po změně stran jsme v tom pokračovali a nakonec přesvědčivě zvítězili. Jsme moc šťastní, máme velkou motivaci do zbytku sezóny. Tohle je velmi důležitá výhra. V Realu Madrid totiž remízu často vidíme jako možnou předehru krize.

Když soupeře, jako byla Celta, nedorazíte druhým gólem, máte pořád pochybnosti. Ale jakmile jsme ho vstřelili, odšpuntovali jsme láhev, zápas jsme dohrávali na naší nejlepší úrovni. Každý bod je důležitý, toto jsou velmi důležité tři body, stejně tak ale budou i ty další. Do konce sezóny zbývá ještě deset zápasů. Teď už nemůžeme z naší cesty uhnout.

Ovace pro Modriće

Zasloužil si to, odehrál velmi dobrý zápas. On a Camavinga dali naší hře tempo. Mám ho rád, stejně tak i naši fanoušci. Luka si ovace zasloužil.

Výkon Viniho

Řekl jsem mu, že je nejlepší, aspoň pro mě jím je. Od úvodu se snažil, aby dal gól. Už po dvaceti minutách se mu to podařilo. Také Rüdigerovi a Nachovi jsem řekl, že jsou nejlepší, musíte hráčům dodávat důvěru.

Žlutá karta pro Viniho

Divil jsem se, že nemá roztržený dres. To, co předvedl Mingueza, bylo hodně nesportovní. Zároveň ale uznávám, že rozhodčí správně oběma udělil žlutou kartu. Vini byl hodně frustrovaný, což je normální. Hodně s ním o tomhle mluvím. Co mu říkám? To zůstane jen mezi námi. Jsou to věci, o kterých jsme mluvili a budeme ještě hodně mluvit. Není to ale jen problém Viniho. Celý tým dostává zbytečně moc karet za nesportovní chování, jsou to věci, které nás sráží. Musíme se tomuhle vyhnout.

Rüdiger

Je to opravdu profesionál. Má skvělé vlastnosti, umí být ironický, vtipný i velmi vážný. Má velké kvality do defenzivy a výbornou koncentraci. Skvělý hráč.

První gól Ardy Gülera

Hrál velmi málo, pouze tři minuty. Věřil si, že dnes něco dokáže. Za tu chvíli ukázal, že je v něm velký talent. My, kteří ho denně sledujeme na tréninku, víme, že se za poslední dobu hodně zlepšil. Pracuje s větším nasazením. V Realu má velkou budoucnost, všichni tomu věříme.

Camavinga

Odehrál dobrý zápas, hrál na pozici, kterou má nejraději. Proti Lipsku hrál více ve středu, což pro něj bylo těžší. Na pozici pivota se cítí nejlépe, ale někdy ho potřebujeme nasadit i jinde.

Rodrygo

K dokonalému výkonu mu chyběl pouze gól. Pro naši hru byl v prvním poločase velmi důležitý, díky němu a Valverdemu jsme na pravé straně měli převahu. Dobře si vedl i při presinku na soupeřově polovině.

Bude Brahim hrát za Španělsko, nebo za Maroko?

Španělsko má hodně dobrých hráčů, v jeho národním týmu je těžké se prosadit. Ale jak se Brahim rozhodne, to nevím.

Rozdíly mezi La Ligou a Premier League.

La Liga je jiná, než Premier League. V Anglii je vyšší intenzita, ale na taktické úrovni je La Liga vyspělejší, lepší, než Premier League.


Zdroj: realmadrid.com

2 Komentářů

  • Avatar

    Carlo se asi zbláznil, raději bych se na otázku rozdílů mezi PL a La Ligou snažil neodpovědět, pokud bych nechtěl La Ligu kompromitovat. Nevěřím tomu, že tak zkušený matador si upřímně myslí, že La Liga je po taktické stránce vyspělejší soutěží. Radost z toho nemám, ale podle mě je v současné době PL na daleko vyšší úrovni. Real není celá La Liga.

    0
    0

Přidat komentář

Související články

Zasloužené a důležité vítězství pro vývoj v La Lize, řekl Lucas Vázquez
La Liga

Zasloužené a důležité vítězství pro vývoj v La Lize, řekl Lucas Vázquez

Lucas Vázquez včera nahradil Daniho Carvajala na pravém kraji obrany. Přispěl tak k čistému kontu a důležitému vítězství nad Mallorkou. Co…
Tchouaméni: Když hrajete za Real Madrid, musíte ze sebe vydat to nejlepší
La Liga

Tchouaméni: Když hrajete za Real Madrid, musíte ze sebe vydat to nejlepší

Aurélien Tchouaméni dnes vstřelil vítězný gól proti Mallorce. „Nebylo to snadné. V úterý jsme odehráli těžké utkání proti Manchesteru. Ale když…
Ancelotti: Důležitá výhra. Chtěli jsme mít před El Clásikem náskok na Barcu
La Liga

Ancelotti: Důležitá výhra. Chtěli jsme mít před El Clásikem náskok na Barcu

Carlo Ancelotti označil vítězství na Mallorce za důležitý krok k vítězství. Ještě ale odmítl, že by ho a jeho tým mohli…
REPORT: Mallorca – Real Madrid 0:1. O třech bodech rozhodl sváteční střelec Tchouaméni
La Liga

REPORT: Mallorca – Real Madrid 0:1. O třech bodech rozhodl sváteční střelec Tchouaméni

S vědomím nejdůležitějšího zápasu sezóny na Etihad Stadium nastoupil Real na půdě nepříjemného celku z Baleárských ostrovů ve velice pozměněné…