Super liga v USA táhne. Všechny zápasy Realu, Barcelony a Juventusu jsou vyprodány

Super liga v USA táhne. Všechny zápasy Realu, Barcelony a Juventusu jsou vyprodány
El Clásico

Real, Barcelona a Juventus zaplní stadiony v USA během červencových zápasů Soccer Champions Tour.

První El Clásico této sezóny se uskuteční 23. července v Las Vegas. 65 000 míst na stadionu Allegiant bylo vyprodáno za pouhý týden. Dva zbývající zápasy Realu Madrid ve Spojených státech vyvolaly stejnou pozornost, přičemž stadiony v Los Angeles a San Franciscu byly také vyprodané.

Plné hlediště bude sledovat i zápas Barcelony proti Juventusu v legendárním Cotton Bowlu v Dallasu. Nic z toho není náhodné. Je to dobrá zpráva pro evropskou velkou trojku, která je lokomotivou Super ligy.

Soud rozhodne o osudu

Tři výše uvedené kluby (Real Madrid, Barcelona a Juventus) byly na 12. července předvolány do Lucemburku k jednání, na kterém Soudní dvůr Evropské unie (SDEU) rozhodne o otázce podané madridským obchodním soudem č. 17, který chce, aby Evropský soud objasnil, zda má UEFA monopol, tedy něco, co je zakázáno v jakékoli činnosti a v jakékoli formě na celém území Evropské unie, a zda má tedy Super liga volnou ruku nejen k existenci, ale také k tomu, aby se rozvíjela.

UEFA se pokusila přerušit slyšení naplánované na 12. července. Soudkyně pověřená případem Sofía Gil však minulý týden žádost zrušila, protože se domnívá, že podstata případu přesahuje obchodní spor a že by mělo být na SDEU, aby vyřešil monopolní a dominantní otázku UEFA.

Tento argument je stejný jako argument, který obhajuje Fernando Izurzun, právník v důchodu, partner advokátní kanceláře Clifford Chance a zastánce Super ligy.

Al-Khelaïfi braní UEFA

V souvislosti s blížícím se 12. červencem strany zaujímají svá stanoviska. Prezident PSG Nasser Al-Khelaïfi si nenechá ujít jakoukoliv příležitost zaútočit na Super ligu. Odpovídá tak na chování UEFA, které ignoruje obcházení FFP ze strany PSG, nebo sankci za jeho řádění v útrobách Santiaga Bernabéua, kde se Leonardo stal obětním beránkem.

Aleksander Čeferin věří, že Super liga je nyní u konce, bere své vítězství jako samozřejmost a chystá se v dubnu příštího roku znovu kandidovat na prezidenta UEFA. Tebas a Rubiales, kteří jsou bok po boku proti Super lize, jsou také bok po boku proti Al-Khelaïfimu, který bere obvinění jeho směrem jako vtip.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: AS.com

Přidat komentář

Související články

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!
Mužstvo

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!

Podle José Félixe Díaze z deníku MARCA je prodloužení smlouvy Francouze Mendyho blízko realitě. Zajištění situace levého obránce bylo jednou…
Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus
Mužstvo

Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus

Zájem o dresy Kyliana Mbappého je obrovský, ale zaplatí se Francouzův přestup, nebo dokonce jeho plat? Kylian Mbappé se již…
První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real
Mužstvo

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real

Útočník podepsal svou první sponzorskou smlouvu jako hráč Realu Madrid. Královský celek může na této aktivitě svého hráče také vydělat.…
AS: Stále větší napětí kolem Lunina
Mužstvo

AS: Stále větší napětí kolem Lunina

Budoucnost Andrije Lunina je stále zahalena mlhou nejistoty. Svůj podíl na tom má i osobnost Jorgeho Mendese, portugalského agenta, který…