Střípky ze semifinále: Zidane vytáhl z klobouku další eso! Real Madrid oslnil excelentní zálohou.

Střípky ze semifinále: Zidane vytáhl z klobouku další eso! Real Madrid oslnil excelentní zálohou.

S velkým počtem absencí ofenzivně laděných hráčů si fotbalisté Realu Madrid poradili na jedničku. Zinedine Zidane zvolil netradiční rozestavení s pěti záložníky, což, jak se po celý zápas ukazovalo, bylo rozhodujícím faktorem utkání. Záloha Los Blancos po celé utkání předčila hráče Valencie.

Stratég Zidane

Za dobu jeho působení na lavičce Realu Madrid jde o bezprecedentní skutečnost. Ztráty Balea, Benzemy, Hazarda a dlouhá absence Asensia, donutily Zidana k těžké volbě. Buďto Real Madrid vyrukuje na Netopýry v tradičním rozestavení 4-3-3, přičemž v útočném triu nastoupí mladé trio Vinícius – Jović – Rodrygo, či vsadí pouze na jednoho z mladíků, kterému však za záda dá zkušenou zálohu. Druhá možnost nakonec zvítězila a, jak se ukázalo, šlo o správnou volbu. Los Blancos ovládli střed pole, drželi míč, při ztrátě míče soupeře okamžitě presovali a napadali jeho rozehrávku. Všechny góly pak padly od záložníků – Kroos, Isco a Modrić. Zinedine Zidane tak má ve svých plánech další taktické rozestavení, na které navíc nejsou soupeři u Realu Madrid zvyklí. Dovolí si vůbec ještě někdo tvrdit, že Zidane má více štěstí než trenérského umu?

Muž zápasu? Tentokrát Isco

Isco tento zápas potřeboval jako sůl. Útok Realu Madrid zůstal v troskách, Zidane se mohl spolehnout pouze na mladé pušky Joviće, Rodryga a Viníciuse. V tak důležitém a prestižním utkání si to však nedovolil, a na místo toho vymyslel taktiku, kterou ušil na míru Iscovi. Španělský záložník tak mohl opět po delší době naplno předvést své schopnosti, a bez přehánění jej můžeme označit za nejnebezpečnějšího hráče Los Blancos. Byl ofenzivním vůdcem týmu, konečně se poprvé v sezóně trefil, v dalších možnostech sice selhal, ukázal však, že Zinedine Zidane má i jiné varianty, pokud se mu rozpadne jeho osvědčená sestava. Isco navíc poctivě bránil, čímž přispěl k takřka bezchybné defenzivě.

Modriće ještě neodepisovat!

Chorvatský záložník to má nesmírně těžké. Po zisku Zlatého míče šel s formou až příliš strmě dolů z kopce. From Hero to Zero během pár měsíců, dalo by se na jeho stranu uvést. Zinedine Zidane však má zřejmě v rukávu živou vodu, kterou vrací ztracenou formu zpět ke svým hráčům. Courtois, Isco, Kroos, Ramos, Benzema… Dalším z řady zkušených hráčů, kteří opět udivují svými schopnostmi je Luka Modrić. Proti Valencii prolomil střelecký půst, střelou šajtlí v šestnáctce dal 5. branku v sezoně, celkově 100. v kariéře, a zahrál velice solidní zápas. Zinedine Zidane nyní ví, že i v Modrićovi má zkušenou, a hlavně spolehlivou variantu při složení záložní řady. Čím více zápasů, jako byl ten proti Valencii, Luka odehraje, tím těžší pro Zidana bude z něj udělat opět jen hráče z lavičky.

Kroosův gól z rohu

Brankář Jaume Domenech měl držet akcie Valencie v semifinále španělského superpoháru. Namísto toho však fatálně selhal. Když se Toni Kroos vydal rozehrát rohový kop, všiml si, že brankář Valencie není v ideálním postavení. Dirigoval si obranu daleko od branky, čehož německý špílmachr využil ke vstřelení krásné branky z rohového kopu. Pravda, Domenech se snažil zareagovat, ale míč, který mířil do sítě, si jen sám srazil za záda. Pro Valencii, která od počátku hrála až příliš ustrašeně, jakoby snad zapomněla, jak zatápěla Realu Madrid před třemi týdny, šlo o zlomový okamžik, který nahlodal už tak špatné rozpoložení Celadesova týmu, což ostatně potvrdil i trenér Valencie na pozápasové tiskové konferenci.

Mariano v akci

Až 8. ledna 2020 se poprvé do soutěžního zápasu dostal Mariano Díaz. Ten obecně zažívá v Madridu špatné období, ani zranění čtyř ofenzivních hráčů ze základní sestavy nestačilo Marianovi k tomu, aby nakoukl do základní sestavy, přednost dostal Jović. Podruhé v sezoně však byl Mariano alespoň na trávníku, a v 80. minutě se vůbec poprvé v ročníku dostal do akce. Svých 10 minut se snažil využít, jak nejlépe mohl. Hbitost, rychlost, dravost… To byly aspekty, kterými se Mariano při své letošní premiéře projevoval.


2 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Rüdiger zvolen hráčem dubna: Nejlepší moment měsíce? Penalta proti City
Mužstvo

Rüdiger zvolen hráčem dubna: Nejlepší moment měsíce? Penalta proti City

Antonio Rüdiger byl zvolen nejlepším fotbalistou Realu Madrid za uplynulý měsíc a v pátek převzal speciální ocenění od sponzora klubu,…
Skromné rozloučení. Real chtěl velkou akci, ale Kroos trval na skromném a decentním sbohem
Mužstvo

Skromné rozloučení. Real chtěl velkou akci, ale Kroos trval na skromném a decentním sbohem

Dnes od 21:00 se na hřišti Bernabéu začne hrát mezi Realem Madrid a Betisem. A přestože se jedná o zápas…
Z legendárního tria, které dominovalo v Evropě, zůstane po sezóně jediný
Mužstvo

Z legendárního tria, které dominovalo v Evropě, zůstane po sezóně jediný

V roce 2022 se s Realem Madrid loučí Casemiro. Před několika dny oznámil Toni Kroos své rozhodnutí ukončit po EURO kariéru.…
Ancelotti bude hledat Kroosova nástupce. Jude je více než připraven to po mě převzít, vzkazuje Toni
Mužstvo

Ancelotti bude hledat Kroosova nástupce. Jude je více než připraven to po mě převzít, vzkazuje Toni

Carlo Ancelotti přemlouval Toniho Kroose, aby ještě jednu sezónu zůstal součástí týmu Los Blancos. Marně. Nyní už italský kouč plánuje…