Střípky z Bernabéu: Vydařená premiéra v základu pro Brahima v kontrastu se špatným Garethem

Střípky z Bernabéu: Vydařená premiéra v základu pro Brahima v kontrastu se špatným Garethem

Real Madrid se nadřel při vítězství 3:2 nad poslední Hueskou. Jen pro srovnání, Barcelona tohoto soupeře na Camp Nou zdolala 8:2. Jaká byla pozitiva a negativa zápasu?

Brahim poprvé v základu

Jediná zimní posila se konečně dočkala. Mladík Brahim Díaz se po více než dvou měsících od svého lednového příchodu dostal do základní sestavy. Rozhodně nás nezklamal! Velkou měrou se zasloužil o  první branku Realu Madrid, když asistoval u Iscova gólu. Zidane v jeho případě zvolil ideální zápas pro to, kdy by mohl ukázat svůj potenciál.

Znovuzrození Isca

Španělský záložník prožívá turbulentní sezónu. Lopetegui z něj udělal základní stavební kámen sestavy Los Blancos, Solari jej posadil na tribunu a Zidane mu opět projevuje důvěru. Isco se mu odvděčil další brankou. Již druhou v řadě. Navíc byl velmi aktivní po celou dobu, kdy byl na trávníku. Zase se stává jedním z klíčových hráčů Realu Madrid. A myšlenky na přestup snad opouští!

ISco

[popisobr] Iscova hvězda zase stoupá.  (© realmadrid.com)[/popisobr]

Příprava na novou sezónu zahájena

I tak by se zápas proti Huesce dal brát, ačkoliv je to na druhou stranu vlastně smutné. Kvalita soupeře v kombinaci s (ne)důležitostí utkání dala Zizouovi dobrou příležitost pro to, aby vyzkoušel zcela netradiční sestavu. O Brahimovi již řeč byla, bráně chytal Zidanův syn Luca. Sice dvakrát inkasoval, ale nutno uznat, že žádná z branek na jeho hlavu nepadá. Obstojně hrála i záložní řada Ceballos, Llorente a Isco, kteří v tomto složení vedle sebe nastoupili poprvé. Další šanci dostal i Bale, ale o něm níže. Dalším zkušeným borcem, který ale proti Huesce zklamal, byl Nacho. Letos kupí až příliš mnoho chyb.

Zidane

[popisobr] Zizou v utkání otestoval řadu hráčů.  (© realmadrid.com)[/popisobr]

Návštěvnost na Bernabéu

Huesca není atraktivní soupeř. Real Madrid již navíc v La Lize de facto o nic nehraje. Boj „jen“ o 2. místo s Atléticem prostě fanouškům nestačí. Přesto ale počet diváků na Santiago Bernabéu byl tristní. Jen něco přes 49 000 diváků. A že by měl Real domácí prostředí? To se také vyloženě říci nedá. Z Aragonie přijelo do Madridu 2 000 fanoušků Huesky, kteří byli řádně slyšet!

Santi

[popisobr] 49 269. Tak málo diváků bylo na Bernabéu  (© realmadrid.com)[/popisobr]

Bale si opět hlasitě řekl o přestup

Celý večer musel Gareth Bale poslouchat pískot a bučení, kdykoliv se dostal do kontaktu s míčem. Co u něj můžeme v utkání vlastně ocenit? Byl autorem centru, z něhož Ceballos s pomocí Benzemy vstřelil druhou branku Los Blancos. Hodně málo na 90 minut. Naopak totálně selhal ve 100% šanci, když z metru přestřelil bránu. Pro Real se toto selhání mohlo stát fatálním. Jinak o něm po celé utkání nebylo ani vidu, ani slechu. Kontrakt má do roku 2020. V Madridu chce dle vlastních slov zůstat. Jenže o tom musí přesvědčit Zidana. Důvěru drtivé většiny fanoušků již ztratil. Nějaký čas na to ještě má.

Bale

[popisobr]Další zpackaný zápas má za sebou Gareth Bale (© realmadrid.com)[/popisobr]


3 Komentářů

Přidat komentář

Související články

OFICIÁLNĚ: Liga rozlosována! První El Clásico se bude hrát v říjnu na Santiago Bernabéu
La Liga

OFICIÁLNĚ: Liga rozlosována! První El Clásico se bude hrát v říjnu na Santiago Bernabéu

Dnes byl vylosován rozpis ligových zápasů pro nadcházející sezónu. Los Blancos zahájí své boje o víkendu 17. a 18. srpna,…
Oficiálně: Losování La Ligy proběhne v příštím týdnu
La Liga

Oficiálně: Losování La Ligy proběhne v příštím týdnu

La Liga a Španělská fotbalová federace nezvykle jednomyslně oznámily, že rozlosování rozpisu příští sezony Primera División proběhne příští týden. Zápasy…
Laporta: Real Madrid proti nám v této sezóně nehrál čistě
La Liga

Laporta: Real Madrid proti nám v této sezóně nehrál čistě

Prezident Barcelony Joan Laporta v rozhovoru pro Barca One hovořil mj. i o Realu Madrid. Klub obvinil z nečisté hry. Jediné, v čem…
Ancelotti: DNA Barcelony? S jiným profilem hráčů možná, ale nevím, zda je to teď pro Barcu vhodné
La Liga

Ancelotti: DNA Barcelony? S jiným profilem hráčů možná, ale nevím, zda je to teď pro Barcu vhodné

Carlo Ancelotti poskytl v den pro média před finále Ligy mistrů rozhovor Josepu Pedrerolovi v La Sexty a Chiringuito. Přinášíme…