Střípky z Bernabéu: Vydařená premiéra v základu pro Brahima v kontrastu se špatným Garethem

  Střípky z Bernabéu: Vydařená premiéra v základu pro Brahima v kontrastu se špatným Garethem

  Real Madrid se nadřel při vítězství 3:2 nad poslední Hueskou. Jen pro srovnání, Barcelona tohoto soupeře na Camp Nou zdolala 8:2. Jaká byla pozitiva a negativa zápasu?

  Brahim poprvé v základu

  Jediná zimní posila se konečně dočkala. Mladík Brahim Díaz se po více než dvou měsících od svého lednového příchodu dostal do základní sestavy. Rozhodně nás nezklamal! Velkou měrou se zasloužil o  první branku Realu Madrid, když asistoval u Iscova gólu. Zidane v jeho případě zvolil ideální zápas pro to, kdy by mohl ukázat svůj potenciál.

  Znovuzrození Isca

  Španělský záložník prožívá turbulentní sezónu. Lopetegui z něj udělal základní stavební kámen sestavy Los Blancos, Solari jej posadil na tribunu a Zidane mu opět projevuje důvěru. Isco se mu odvděčil další brankou. Již druhou v řadě. Navíc byl velmi aktivní po celou dobu, kdy byl na trávníku. Zase se stává jedním z klíčových hráčů Realu Madrid. A myšlenky na přestup snad opouští!

  ISco

  [popisobr] Iscova hvězda zase stoupá.  (© realmadrid.com)[/popisobr]

  Příprava na novou sezónu zahájena

  I tak by se zápas proti Huesce dal brát, ačkoliv je to na druhou stranu vlastně smutné. Kvalita soupeře v kombinaci s (ne)důležitostí utkání dala Zizouovi dobrou příležitost pro to, aby vyzkoušel zcela netradiční sestavu. O Brahimovi již řeč byla, bráně chytal Zidanův syn Luca. Sice dvakrát inkasoval, ale nutno uznat, že žádná z branek na jeho hlavu nepadá. Obstojně hrála i záložní řada Ceballos, Llorente a Isco, kteří v tomto složení vedle sebe nastoupili poprvé. Další šanci dostal i Bale, ale o něm níže. Dalším zkušeným borcem, který ale proti Huesce zklamal, byl Nacho. Letos kupí až příliš mnoho chyb.

  Zidane

  [popisobr] Zizou v utkání otestoval řadu hráčů.  (© realmadrid.com)[/popisobr]

  Návštěvnost na Bernabéu

  Huesca není atraktivní soupeř. Real Madrid již navíc v La Lize de facto o nic nehraje. Boj „jen“ o 2. místo s Atléticem prostě fanouškům nestačí. Přesto ale počet diváků na Santiago Bernabéu byl tristní. Jen něco přes 49 000 diváků. A že by měl Real domácí prostředí? To se také vyloženě říci nedá. Z Aragonie přijelo do Madridu 2 000 fanoušků Huesky, kteří byli řádně slyšet!

  Santi

  [popisobr] 49 269. Tak málo diváků bylo na Bernabéu  (© realmadrid.com)[/popisobr]

  Bale si opět hlasitě řekl o přestup

  Celý večer musel Gareth Bale poslouchat pískot a bučení, kdykoliv se dostal do kontaktu s míčem. Co u něj můžeme v utkání vlastně ocenit? Byl autorem centru, z něhož Ceballos s pomocí Benzemy vstřelil druhou branku Los Blancos. Hodně málo na 90 minut. Naopak totálně selhal ve 100% šanci, když z metru přestřelil bránu. Pro Real se toto selhání mohlo stát fatálním. Jinak o něm po celé utkání nebylo ani vidu, ani slechu. Kontrakt má do roku 2020. V Madridu chce dle vlastních slov zůstat. Jenže o tom musí přesvědčit Zidana. Důvěru drtivé většiny fanoušků již ztratil. Nějaký čas na to ještě má.

  Bale

  [popisobr]Další zpackaný zápas má za sebou Gareth Bale (© realmadrid.com)[/popisobr]


  3 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Bellingham bojuje s časem. O jeho startu proti Valencii se rozhodne v pátek
  La Liga

  Bellingham bojuje s časem. O jeho startu proti Valencii se rozhodne v pátek

  Návrat Juda Bellinghama na trávníky se blíží. Nejpozději za týden v odvetě proti Lipsku by měl být anglický záložník zpět. Realizační…
  Toni Kroos: Sudí udělal vše špatně. Normálně se nehádám, ale tohle bylo moc
  La Liga

  Toni Kroos: Sudí udělal vše špatně. Normálně se nehádám, ale tohle bylo moc

  Fanoušci zpozorněli. Obvykle klidný a chladný Toni Kroos se v utkání proti Seville rozčílil, že ho většina obecenstva nepoznávala. Důvodem…
  AS: V šatně Barcelony stále věří v ligový titul. Cíl je ztráta šesti bodů před El Clásikem
  La Liga

  AS: V šatně Barcelony stále věří v ligový titul. Cíl je ztráta šesti bodů před El Clásikem

  Barcelona si dala za cíl dohnat alespoň dvoubodové manko na Real Madrid, aby nastoupila k El Clásicu na Santiago Bernabéu přiblížila…
  Valencie vidí ve Viníciově natáčení dokumentu provokaci. Netflix na stadión nepustí
  La Liga

  Valencie vidí ve Viníciově natáčení dokumentu provokaci. Netflix na stadión nepustí

  Netflix natáčí dokument o Viníciovi. Američané chtějí Brazilce doprovázet i na Mestallu, což je ve Valencii vnímáno jako provokace. Oficiální…