Střetnutí s Cádizem mělo dohru. Hráči na sebe slovně zaútočili o přestávce v tunelu

Střetnutí s Cádizem mělo dohru. Hráči na sebe slovně zaútočili o přestávce v tunelu
Vinícius Júnior (zdroj: realmadrid.com)

Je to jen pár dní, co se řešila agresivita soupeře na hráče Realu Madrid a téma je zpět. Včerejší zápas s Cádizem byl nechutnou přehlídkou, kam až soupeř, za dozoru rozhodčího může zajít. Není tedy divu, že o poločase došlo v tunelu ke slovnímu střetu mezi třemi hostujícími hráči a Viníciusem, hlásí rádio COPE a TV Chiringuito. 

První o situaci informovala Arancha Rodríguez z COPE, která se informacemi o Realu Madrid denně zabývá. Novinář uvedl, že po skončení první poloviny Fali, který zaútočil na Rodryga, Alejo a San Emeterio se pustili v tunelem do Viníciuse, aby mu vynadali za chování na hřišti.  

Ze strany soupeřů se objevila hesla typu: „Kdo si myslíš, že jsi? Pelé?“ To však nenechalo spoluhráče z Realu v klidu a šli Brazilce bránit. Celému zmatku s překřikováním přihlížel rozhodčí, který to však nezapsal do zápisu o utkání. Verbální střet potvrdil Edu Aguirre z Chiringuito a dodal, že hráči Cádizu hrubě uráželi Viního.   

Fali na celou roztržku reagoval po svém: Rodrygo říkal, že to byla agrese a červená karta? Já říkám, že to byla žlutá karta. VAR to neviděl. Kdo to viděl? Vinicius? Vidí spoustu věcí. 

„Rodrygo je hodný kluk, ale o Viníciovi nic říkat nebudu. Raději nemluvím. Klub jako Real Madrid musí kontrolovat určité postoje. Byli jsme nerespektováni. Odcházím naštvaný. Je tu hráč, který musí více respektovat své soupeře, pak jde a chová se jako oběť.“ 

„Vinicius nám řekl, že jsme klub druhé ligy. Ve fotbale si říkáme mnoho věcí, ale existují hranice, které nelze překročit,“ řekl závěrem stoper Cádizu. 

Postoj trenéra

Trenér Sergio González také vystoupil v televizní show Chiringuito prostřednictvím telekonference, komentoval zprávy o slovních provokacích od Viníciuse:  

„Byla tam nemístná slova, ale my ve fotbale chápeme, že takové fráze se říkají, aby někoho vyvedly z rovnováhy, ale neříkáš to v plném slova smyslu. Chybí jim respekt k soupeři, ale nehledejte v tom význam, prostě chtějí vyřadit soupeře ze hry. Řeknete něco ošklivého ne proto, že si myslíte, že to tak je, ale chcete, aby to bolelo a vyřadilo vašeho soupeře ze zápasu.  

„V této potyčce bylo několik prohlášení, ale přijímáme je, protože je to součást hry. Teď se na to zeptáte Viníciuse a je mu jedno, co bude s Cádizem. V horké chvíli hodíte minibombu, ale musíte se s tím smířit, stejně jako se musíte smířit s tím, že během zápasu můžete dostat kopanec,klidnil emoce trenér Cádizu. 

Vinícius reaguje 

Vinícius krátce reagoval na Twitteru: Díky bohu další zápas bez zranění. Brzy se uvidíme, Madridisté!“ 

Vinicius byl v posledních dvou zápasech faulován 14krát. Brazilec obdržel v této sezóně 4,7 faulu na 90min, což je nejvíce v lize. 

  

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: COPE, Chiringuito

26 Komentářů

 • Zas ale má pravdu ten kluk Vini, hráči Cádizu pojali ten zápas jako mix fotbalu a UFC. Když nestačí fotbalově, tak si pomohli silou, ať to stojí cokoliv. Za mě totálně nezvládnutý zápas rozhodčího, který to měl zatípnout rovnou v zárodku.

  1
  0
 • je to hnus co se deje na hristi posledni dobou, ja se vinimu nedivim že je pak nasranej, vypada to jako honba na viniho v zapasech …

  2
  1
 • Bohužel toto je cílené a asoc. sítě to ještě podporují, když si vzpomenete na ten nechutný rasistický humus před zápasem s Atlety.
  Otázka je, jestli to vychází ze dvou stran nebo dokonce ze tří.
  – Vini je teď náš hlavní tahoun a navíc to dělá v soubojích 1vs1, rychlostí. Pokud je hráč velmi úspěšný, tak to se systémově špatně brání. On dokázal vyrovnat loňskou sezonu, přestože se na něj všichni soupeři pečlivě připravují. Soupeři ho nesnáší a proto VZNIKLA TATO KAMPAŇ a ŠÍŘÍ SE LŽI, že je to simulant. Aby si obránci mohli pomáhat chvaty a rozhodčí to nepískal. Je naivní si myslet, že to není hlavní důvod.
  – A že někdy padá po letmém kontaktu? Ano, ale pády přihrává spoustu hráčů. Nedávno simuloval Lewa a nebylo to poprvé. Kdo mu to předhazuje? Nedělá to zdaleka tak často, jak blábolí hateři a šašci z cirkusu ap. V té rychlosti i menší kontakt kolikrát stačí. Z jejich strany je to čistá nenávist a vztek na hráče, který táhne Real, je velký madridista, stále hodně mladý a získali jsme ho celkem levně.
  – A že ho soupeři provokují jsme přece viděli už loni. Pamatuju si zápas, kdy byl jasně faulován zezadu a přiběhl k němu nějaký obránce nebo záložník a začal mu drze nadávat. Pamatuju si, že jsem tehdy vybuchl, co je to za hnupa, že jméno Suaréz nebo García je asi prokleté (teď si nevybavuju, které jméno to bylo, jedno z nich.. a ne, nebyl to TEN Suaréz, ani García z Bilbaa). Pokud se Vini hádal už v 11. minutě zápasu, bylo to kvůli provokaci soupeře !! Nebyl jsem u toho, ale je to hodně pravděpodobné, protože je na to Vini háklivý a tak brzy v zápase běžně nehádá. Obvykle si stěžuje až tehdy, když ty fauly rozhodčí nepíská. A když se podíváte na tento článek, tak to vyloženě ukazuje na cílené provokace.
  – Zajímalo by mě, jestli někteří trenéři nabádají hráče, aby šli do Viniho provokovat. Dávat facku soupeři není normální ani od prasáků, kteří faulují. Je to pokyn trenéra?
  – A může s tím něco dělat Vini? Samozřejmě by se měl uklidnit a soustředit se na hru. Ale je to Brazilec, horká hlava. Nicméně chci trochu rozporovat tvrzení Toniho Kroose. Ano, je to ztráta času a člověk se nesmí nechat rozhodit. Jenže ve chvíli, kdy to začínají dělat skoro všichni soupeři, protože vidí, že to je cesta, a bude se to stupňovat, takové řeči moc neobstojí. Páč to postupně otráví každého. To, co Vini potřebuje, je aktivnější podpora spoluhráčů, aby se pustili do těch sráčů provokatérů. Toho mu podle mě pomůže nejvíc, když se za něj někdo AKTIVNĚ postaví. Jako by to udělal Ramos nebo i Casemiro. Když vidím toho debila, co prohlásí „Kdo si myslíš, že jsi? Pelé?“, tak to si vyloženě říká o reakci Ramose. Ten by ho tak sjel, že by ten nýmand na Viniho zapomněl a hádal se s Ramosem nebo sklapl. A najednou by to šlo mimo Viniho. A to se mi zdá, že od hráčů Realu chybí. Kroos ani Modrič na to zřejmě nejsou. Možná Militao nebo Rudiger by to zvládli. Snad k tomu kabina dospěje.

  7
  4
  • :thumbsup: hezky napsané

   4
   1
  • Jenomže ono se to právě stupňuje proto, že na to Vinícius reaguje, hádá se a zapojuje se do potyček. Cílem soupeřů je ho rozhodit, otrávit mu hru, vyvést ho z koncentrace a když vidí, že se jim to dokonale daří, tak přidávají. Vinícius by se měl soustředit na hru. Faulovat ho budou vždycky, stejně jako ostatní technicky vyčnívající hráče. Samozřejmě se to lehce radí, ale tohle k ničemu nevede a těží z toho soupeři.

   2
   6
   • Kdyby ale po prasárnách, který Alejo předváděl 50 minut padaly žlutý karty, tak by do něj takhle šít nemohli. Ale zajet takhle do hráče po půl minutě? Pak ho plesknout přes uši? A všechno rozhodčí řeší jen domluvou, to je ten problém. Vždycky jsou tito hračičkové, kvůli kterým se miliony lidí na ten zápas dívají, chráněni. Messi, Ronaldo a další prostě mají auru a hráči za svý fauly na tyhle osoby dostávají žlutý karty.
    Viní byl má za posledních 6 zápasů La Ligy 4 získaný fauly na zápas. A minimálně 3 za zápas písknutý nejsou nebo je ponechaná výhoda. A jsou to často ostrý zákroky, za který přichází jen domluva. Včera to bylo opravdu do očí bijící.
    Pak by taky Viní nebyl tak podrážděný na rozhodčí, když dostane za podobný faul na půlce hřiště žlutou on, když je to jeho první faul.

    A včera to ve druhým poločase krásně rozjel, ty protiútoky měly být proměněný, Kroos dal gól po jeho zblokovaný střele. S Militãem byl druhý nejlepší hráč včera. A zasloužil si to i tím, jak šel bránit Rodryga. Ale tam mají být 3-4 spoluhráči a ne sám 175 cm kluk. Celý tým to pak nakopne. Snad příště se pořádnýho zastání i sám Viní dočká

    4
    2
  • jo cekal bych to od militaa nebo rudigera, ale asi to chce cas… jinak souhlas!

   1
   0
 • Názory na nekorektnosti pri aplikovaní aspoň primeranej dĺžky pomysleného „metra“ ako etalónu pre posudzovanie dodržiavania pravidiel môžu byť rôzne u fanúšikov, médií, komentátorov aj samotných aktérov hry…
  rovnako ako správanie sa hlavných aktérov ku ktorým sú názory adresované – Vinícius jr., ďalší kvázi „simulanti“…, arbitri na ihrisku a v štúdiu VAR a potenciálni previnilci…na ihrisku sa udeje realita – tá je vyhodnotená „on-line“ – hlavný arbiter rozhodne definitívne počas hry…ale tým by ešte nemala byť „pochovaná“ korektosť a elementárna spravodlivosť
  každý je omylný, chyby pri rozhodovaní sú súčasťou hry, ale evidentné omyly, nekorektnosti, benevolentnosť,…a z toho prameniace negatívne ovplyvňovanie priebehu hry a konečného výsledku by mali mať dohru pri konaní riadiaceho orgánu RFEF…
  to sa žiaľ nedeje a aj posledné vyjadrenia šéfa tohoto orgánu boli prezentované v rovine spokojnosti a alibizmu/??/
  CA prezentoval svoj názor v diplomatickej rovine, podobne aj vedenie RMCF neprezentovalo /zatiaľ/ konkrétnu nespokojnosť prostredníctvom E. Butragueňo – ako mediálneho hovorcu klubu
  brať spravodlivosť do „vlastných rúk“ spôsobom – že poriadok s nepotrestanými previnilcami majú vykonávať prirodzené autority typu Ramos, Casemiro, Rudiger,…je cesta do „pekla“ – to sa môže aplikovať pri dedinskom futbale
  arbitri – tí musia byť strážcovia dodržiavania pravidiel, ducha hry a fair play – pokiaľ to oni nezvládnu, tak to bude len na škodu úrovne hry a celej súťaže LaLiga
  RFEF by sa mala postaviť k evidentnému problému čelom a nie alibisticky – rázne poukazovať na chyby arbitrov a následne riešiť disciplinárne tých benevolentných/neschpných kvalitne rozhodovať, rovnako ako ex-post tvrdo trestať zákerných previnilcov…pri aktuálnej úrovni obrazových a zvukových záznamov z priebehu hry je možné napraviť evidentné nepotrestané priestupky voči pravidlám tvrdými disciplinárnymi trestami+pokutami ako sa to deje v iných súťažiach – PREMIER League, NHL a pod.

  5
  2
  • Suhlasim so vsetkym co si napisal dod1al, a este by som dodal, ze Vinicius nie je prvy afroamerican co hraje za Real Madrid. Ale z nejakeho dovodu kazdy utoci len na neho, to mi pride napriklad zaujimave. Az to zacina pripominat „why always me“ ala Mario Balotelli. Ale ako si poukazal, my s obmedzenym kontextom o tom co sa udialo na ihrisku mozme o tom akurat spekulovat, toto musi poriesit arbiter. Ocividne je nieco mimo normalu ked ma konflikt pomaly s kazdym timom. Rasisticka urazka? Cervena karta a dovidenia. Rovnako aj za drze spravanie a posmesky od Viniciusa. Hlavne ze vsetci tam nosia na dresoch FAIR PLAY…

   0
   2
   • To suhlasis sam so sebou? Kedze dod1al a robo5 je rovnaky uzivatel. Ta ista stylistika, nazory. V jednom nicku RFEF… a u robo5 FAIR PLAY… Aka nahodna podoba. Uz ta tu banovali pred necelou dobou kdy si porovnaval, ze Nasir a ja sme rovnaky uzivatel. Nikto ta na forach neriesi tak aspon sam so sebou:grinning:

    Nasir: Pamatas si na toho fakea, ktory nas oznacil, ze ty si moj nick? Vraj som fanda Barcelony Diskostu z eurofotbalu :grinning::grinning: Ted pouziva nick dod1al na tomto fore.

    1
    2
    • Nasir: Ked si tu daj jeho nick pod ktorym ho tu banovali, nespomenu si uz na meno. Ale dost ludi s nim nesuhlasilo vtedy.

     0
     1
     • Aaaa spomenul som si, Florentino_1

      0
      0
     • pokiaľ si pamätám, tak dod1al je dlhodobym diskuterom na diskusnych forach venovanych Realu. Velmi aktivny bol na starom webe (nazov mi teraz nepride na rozum), kde bol typický svojimi odrazkami. Neverim, ze by mal tendenciu diskutovat sam zo sebou.

      1
      1
     • Hele, dod1al opravdu není Flo. Dod1al má své myšlenky a styl psaní, nemusíš s ním souhlasit, ale je zbytečné z toho dělat něco osobního. Naopak Flo sem chodil hlavně provokovat a pomlouvat fans. Sotva se s lidmi neshodl na nějakém názoru, tak už tu opakovaně chodil a poukazoval na to a různě plival i v komentářích, které se toho netýkaly. A je možné, že on tu měl ještě jeden nick, kdo ví.
      dod1al opravdu není tento zoufalý případ, s tím se dá mluvit normálně, pokud nezačneš útočit.

      0
      0
    • DoD1al znám osobně a věř mi, že poslední co má zapotřebí je potvrzovat si vlastní komentáře. A Flo_1 to určitě není… Komentáře Doda se nedají napodobit.

     0
     0
     • Ale pacient ti svoju uchylku neprezradi na dakom stretku fanousku:grinning: Tieto nicky su si krome poklonkovania vzacne totozne stylistikou, nazormi a nevsimol som si u dakoho, ze by pouzival tie iste vyrazy.
      dod1al: RFEF…, „simulanti“ a robo5: FAIR PLAY…, „why always me“
      Aka vzacna nahoda.

      0
      1
     • Já se jenom divím, že tady takový individua jako je Matador trpíte… Mohlo se tady vytvořit pěkné prostředí pro diskuzi jako bylo na merengues, ale s těmito primitivy se to opravdu nedá. Chápu, že pravidla ničím neporušuje, ale i tak…

      5
      1
     • Gristo: S takym primitivom ako ty tu par fanousku nesuhlasilo. Ty krome hadok a ironickych komentarov nemas mozgovu kapacitu na nieco inteligentne. A uz ta nato upozornilo par fandov.

      1
      6
     • Ak uz tu mam jedneho z adminov, tak by som to rad vyuzil na feature request: moznost mute jednotlivych uzivatelov. Od tohto individua mi chodi hnoj do emailu na vsetko co zareagujem, a dost to zneprijemnuje inak dobru skusenost na tomto fore. Mute by umoznilo nevidiet jeho komentare.

      1
      0
     • Zbynku prosím ťa, over si identitu moju, aj nick robo5…aby bolo jasné že El_Matador je bývalý „Slovan“ a ďalšie nicky…on vtedy svojimi chorými komentármi komentoval aj naše stretnutie v Brne – teraz sa chytrák nachytal sám – ak by to nebol on, tak by o našom stretnutí nemohol vedieť – ďakujem a pozdravujem – HALA MADRÍÍÍD!!!

      2
      1
     • Lol dod1al alias robo5 a florentino_1. Nie som fanusik Slovana ani zadneho SVK klubu a nie som ani Diskostu z eurofotbalu, fan Barcy ktory hejtuje skor Real a chvali svojich:grinning: Vyzdvihovat tam Barcelonu je proti mojemu bielemu srdcu:grinning: Prezradil si sa, uz florentino_1 na mna kecal, ze som Nasir a pod nickom dod1al mam byt Diskostu. Priste si vymyslis, ze som sam podvinho ked ta znova zablokuju. Uz tolik nedroguj:sweat_smile::sweat_smile:

      1
      3
     • What? Stretnutie v Brne som riesil este mailovo s podvinhom pred letom:sweat_smile: A tu byvaju stretka fans casto prezentovane. Ale rad sa zasmejem aspon:slight_smile:

      0
      0
     • dod1al: O zdielanie mojej identity pre overenie nemam zaujem, uz vobec nie kvoly nejakemu internetovemu trollovi. Ten je na mentalnej urovni volica LSNS a najlepsia reakcia je ignore.

      1
      1
     • Amerikanisti su za liberalov, na eurofotbale sa volam USA_osloboditel:blush:

      0
      4
   • presne, pokial by par naozajstnych previnilcov dostalo kartu, aj cervenu, ak by bola zasluzena, tak si to po par takych rozhodnutiach kazdy dalsi tim premysli, ci necha svojich hracov hrat takto. samozrejme provokacie ani fauly by celkom neprestali, ale ich zavaznost by asi bola nizsia

    0
    0
    • Tak je. Pravdu díš.
     Rasizmus tu bol, je a zostane. Agresivita voči lepším a úspešnejším tiež.
     Len tí čo majú tieto javy potierať a trestať, by mali robiť svoju robotu lepšie.
     Ale taký Gravesen by sa na ihrisku zišiel. :grinning:

     0
     0

Přidat komentář

Související články

Camavinga: Budeme bojovat za všechny, kteří nemohou hrát. Z nominace jsem nadšený
Reprezentace

Camavinga: Budeme bojovat za všechny, kteří nemohou hrát. Z nominace jsem nadšený

Eduardo Camavinga se v rámci mistrovství světa zúčastnil tiskové konference. Záložník Realu Madrid byl mimo jiné dotázán na Karima Benzemu. Karim? „Večerní…
Camavingův mimořádně profesionální přístup k přípravě. Francouz nenechává nic náhodě
Mužstvo

Camavingův mimořádně profesionální přístup k přípravě. Francouz nenechává nic náhodě

Eduardo Camavinga je hráčem budoucnosti. Jeho fyzická síla je nad normou. Není to však jen kvůli čisté genetice. Francouz se o…
OFICIÁLNĚ: Karim Benzema získal Zlatý míč! Courtois vyhrál Yashin Trophy pro nejlepšího brankáře
Mužstvo

OFICIÁLNĚ: Karim Benzema získal Zlatý míč! Courtois vyhrál Yashin Trophy pro nejlepšího brankáře

Všichni fanoušci Realu Madrid čekali na tento den, který konečně přišel a my můžeme oficiálně napsat – Karim Benzema získal Zlatý…
Camavinga si komplikuje cestu na mistrovství světa. Deschamps záložníka kritizoval
Mužstvo

Camavinga si komplikuje cestu na mistrovství světa. Deschamps záložníka kritizoval

Eduardo Camavinga měl ideální příležitost udělat ve francouzském národním týmu velký krok vpřed. Jeho výkon s Dánskem ale vyvolal u Didier…