Srovnání prvního a druhého období Carla Ancelottiho v Realu Madrid. Méně výher, více trofejí

Srovnání prvního a druhého období Carla Ancelottiho v Realu Madrid. Méně výher, více trofejí
Carlo Ancelotti (zdroj: realmadrid.com)

Minulou sobotu v Almeríi zaznamenal Carlo Ancelotti svůj 119. oficiální zápas během svého druhého působení v Realu Madrid. Přesně stejného počtu zápasů dosáhl během svého prvního působení ve španělské metropoli. V současné době má Carletto méně výher, ale zároveň získává více pohárů.

Carlo Ancelotti pokračuje ve své velmi úspěšné jízdě jako trenér Realu Madrid. Na začátku své třetí sezony během svého druhého působení u kormidla Realu Madrid zaznamenal italský trenér dvě ligová vítězství v řadě, čímž vyrovnal 119 oficiálních zápasů z prvního období v klubu v letech 2013 až 2015. Jak poznamenal deník MARCA, je to ideální příležitost pro srovnání obou fází – na první pohled je vidět, že během druhé etapy Carletto vyhrává méně, ale zároveň získává více pohárů.

Během svého prvního období Ancelotti řídil Real Madrid ve 119 zápasech během dvou sezon. Během této doby zaznamenal 89 výher, 14 remíz a 16 porážek, což se promítlo do čtyř titulů – Copa del Rey, Ligy mistrů, Evropského superpoháru a mistrovství světa klubů FIFA.

Jinými slovy, vyhrál 75 % všech odehraných zápasů a 44 % všech trofejí, které bylo možné za tu dobu získat. Los Blancos v útoku s BBC přitom v sezoně 2013/14 nastříleli 161 gólů v 60 zápasech a v sezoně 2014/15 160 gólů v 59 zápasech.

Když se Ital v roce 2021 rozhodl vrátit na Santiago Bernabéu, věděl, že laťka je nastavena dost vysoko. Na trenérské lavičce Bílého Baletu přišel po druhé etapě Zinedine Zidaneho, pod jehož křídly zažili madridisté sezonu bez trofejí. A to vše s pocitem, že Ancelotti byl i přes podpis tříleté smlouvy pouze rezervní a přechodnou variantou, dokud se nenajde cílový kouč.

Více titulů

Ancelotti se výzvy chopil, vytěžil ze staré gardy maximum a zvýšil úroveň nejmladších hráčů. V tuto chvíli má po 119 oficiálních zápasech během svého působení v Madridu bilanci 81 výher, 17 remíz a 21 porážek, což se promítlo do šesti titulů – Španělský Superpohár, Španělský šampionát, Liga mistrů, Evropský Superpohár, Mistrovství světa klubů a Copa del Rey.

Carletto získal o osm vítězství méně než ve své první etapě, ale také získal o dva poháry více. Vyhrál 68 % všech odehraných zápasů a 60 % všech trofejí, které se v té době daly vyhrát. Nelze však popřít, že Real Madrid za tuto dobu zaznamenal výrazný pokles efektivity před soupeřovou brankou – 118 gólů v 56 zápasech ročníku 2021/22 a 127 gólů v 61 zápasech ročníku 2022/23.

Když se Ancelotti vrátil do španělské metropole, málokdo tehdy předpokládal, že zůstane jako trenér Realu Madrid celé tři sezony. A pokud se nestane nic nepředvídaného, bude sezona 2023/24 pro Itala třetí v řadě na lavičce Los Blancos.

Posledním trenérem, který dosáhl takového výsledku v Realu Madrid, byl José Mourinho v letech 2010-2013. Blízko k tomu měl i Zizou, který však v polovině sezony 2015/16 převzal první tým a po sezóně 2017/18 se s klubem rozešel.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: marca.com

Přidat komentář

Související články

Goal: Jude Bellingham je favoritem na zisk Zlatého míče. Haaland ze hry venku?
Mužstvo

Goal: Jude Bellingham je favoritem na zisk Zlatého míče. Haaland ze hry venku?

Po vypadnutí Erlinga Haalanda z Ligy mistrů se skupina potenciálních favoritů na zisk Zlatého míče pro sezónu zužuje. V současné době je…
MARCA: Nacho se rozhodl po sezóně opustit Real Madrid
Mužstvo

MARCA: Nacho se rozhodl po sezóně opustit Real Madrid

Nacho je skutečnou legendou Realu Madrid. Od jeho debutu v prvním týmu uplynulo už 13 let a v minulé sezóně to vypadalo,…
Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny
Mužstvo

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny

V závěrečné fázi sezóny, s jistou budoucností v klubu pro následující ročník, ukazuje italský trenér, že se při svém rozhodnutí drží pevně…
Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid
Mužstvo

Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid

Fabrizio Romano se vyjádřil ke zprávám ze Španělska. Podle jeho informací Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid. Arda…