SPORT: 4 důvody, proč se Blaugranas nezapojí do souboje o Mbappého a proč nepřestoupí do Barcelony

SPORT: 4 důvody, proč se Blaugranas nezapojí do souboje o Mbappého a proč nepřestoupí do Barcelony
Mbappé v dresu Barcelony (zdroj: sport.es)

O Kylianu Mbappém se v evropském fotbale opět mluví, protože útočník chce konečně rozhodnout o své budoucnosti. Současná smlouva Francouze v PSG vyprší na konci sezony a Real Madrid je připraven získat ho na volný přestup. Nebýt jistých důvodů, Real Madrid by v létě čelil silné konkurenci ze strany Barcelony.

Katalánský deník Sport každopádně poukázal na čtyři důvody, proč Barcelona není schopna konkurovat Realu Madrid v boji o Mbappého.

Mbappého podpisový bonus

Ačkoli se Mbappé v létě stane volným hráčem, požaduje vysoký podpisový bonus ve výši 130 milionů eur. To je v současné době daleko za ekonomickými možnostmi Barcelony. Klub měl navíc v lednu problém dát za záložníka dohromady 20 milionů eur. Utratit za Mbappého takové jmění je proto čirá utopie.

Ekonomické problémy Barcelony

Kromě toho, že Barcelona není schopna zaplatit Mbappému 130 milionů eur, musí řešit řadu dalších ekonomických problémů. Současná platová struktura klubu neumožňuje začlenění fotbalové superstar, jako je Mbappé, jehož plat by byl nejméně třikrát vyšší než plat momentálně nejlépe placeného hráče Barcelony.

Dalším důležitým faktorem je ekonomická udržitelnost. I kdyby Barça Mbappého zázračně podepsala, udržení jeho režijních nákladů a platu bude pro Blaugranas vždy problém.

Pravidla finanční fair play

I kdyby se Barceloně podařilo nějakým zázrakem Mbappého plat stáhnout, klub nemůže Francouze vůbec zaregistrovat kvůli pravidlům finanční fair play. Kvůli nadsazenému rozpočtu klubu na platy nedovolí předpisy finančního fair play Barceloně platit Mbappému 30 milionů eur každou sezonu. Kádr by tak musel projít zásadní restrukturalizací, jen aby se do něj vešel Mbappého vyšší plat.

Mbappé je na pokraji přestupu do Realu Madrid

V neposlední řadě je to sám Mbappé, kdo touží po přestupu do Realu Madrid. Poté, co dva roky po sobě klepal na dveře Santiago Bernabéu, má nyní Francouz šanci tento přestup v létě dotáhnout do konce. Vše nasvědčuje tomu, že Mbappé se již rozhodl, že v létě přestoupí do Realu Madrid na volný přestup. Barcelona tedy nemá možnost po Francouzovi sáhnout.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: sport.es

4 Komentářů

 • Avatar

  …úplne pragmatická úvaha…

  0
  0
  • Avatar photo

   Spíše to je taková srážka s realitou. Upřímně nechápu proč tenhle článek vůbec Katalánci vydávali.

   0
   0
   • Avatar

    Asi ze stejného důvodu, proč o tom píšeš taky. Je to něco, na co lidi kliknou, i když každý ví, že Barcelona má nulovou šanci Mbappeho podepsat. To by musela být Barca jeho sen, aby šel ze svých nároků dolů, což určitě není. A Barcelona mluví o každém druhém, že by ho chtěli podepsat. Slyšel jsem, že usilují o Xabi Alonsa na pozici trenéra. No to jsem zvědav 😀

    Každopádně v rámci atraktivity španělského ligy bych si přál, aby dvě nynější největší hvězdy – Mbappé a Haaland – hráli v LaLize, ideálně každý v jiném klubu – Barca a Madrid.

    2
    0
   • Avatar

    Zbyňku, měli jste spíš zpracovat ten článek o matce Mbanka. Tam je řečeno více o zákulisí přestupu.

    0
    0

Přidat komentář

Související články

Zasloužené a důležité vítězství pro vývoj v La Lize, řekl Lucas Vázquez
La Liga

Zasloužené a důležité vítězství pro vývoj v La Lize, řekl Lucas Vázquez

Lucas Vázquez včera nahradil Daniho Carvajala na pravém kraji obrany. Přispěl tak k čistému kontu a důležitému vítězství nad Mallorkou. Co…
Tchouaméni: Když hrajete za Real Madrid, musíte ze sebe vydat to nejlepší
La Liga

Tchouaméni: Když hrajete za Real Madrid, musíte ze sebe vydat to nejlepší

Aurélien Tchouaméni dnes vstřelil vítězný gól proti Mallorce. „Nebylo to snadné. V úterý jsme odehráli těžké utkání proti Manchesteru. Ale když…
Ancelotti: Důležitá výhra. Chtěli jsme mít před El Clásikem náskok na Barcu
La Liga

Ancelotti: Důležitá výhra. Chtěli jsme mít před El Clásikem náskok na Barcu

Carlo Ancelotti označil vítězství na Mallorce za důležitý krok k vítězství. Ještě ale odmítl, že by ho a jeho tým mohli…
REPORT: Mallorca – Real Madrid 0:1. O třech bodech rozhodl sváteční střelec Tchouaméni
La Liga

REPORT: Mallorca – Real Madrid 0:1. O třech bodech rozhodl sváteční střelec Tchouaméni

S vědomím nejdůležitějšího zápasu sezóny na Etihad Stadium nastoupil Real na půdě nepříjemného celku z Baleárských ostrovů ve velice pozměněné…