Španělské úřady brzdí potencionální přestupy do Realu Madrid

Španělské úřady brzdí potencionální přestupy do Realu Madrid
Vinícius Junior

Španělské Ministerstvo spravedlnosti řeší momentálně 300 000 žádostí o občanství a všechny vyřizuje asi 30 úředníků. Při tomto počtu pracovníků a pracovním tempu nic nenasvědčuje tomu, že by Vinícius letos dostal španělský pas.

Počet hráčů mimo EU hrajících v týmu, má pro klub přímý dopad na přestupové cíle. V La Lize mohou týmy mít pouze tři hráče z Jižní Ameriky nebo Asie. Pokud je dosaženo limitu a chce se připojit k týmu novým hráčům mimo EU, existují dvě řešení: buď se jednoho z nich vzdáte, nebo pro jednoho z nich získáte španělské občanství.

V takové situaci je Real Madrid. Útočník Manchesteru City Gabriel Jesus hledá nový tým, který mu nabídne více minut, týmu Carla Ancelottiho se Brazilec líbí, ale limit hráčů mimo EU je už naplněn Militãem, Rodrygem a Viníciusem.

Prioritou Realu Madrid je Viníciusova španělská národnost. Pak bude možnost mluvit o podepisování dalších smluv.

Jak bylo vysvětleno včera v programu El Larguero novinářem a absolventem práv Pedro Jiménezem,  Vinícius loni požádal o španělské občanství na základě práva pobytu, ale jeho spis je pouze jedním z 300 000 dokumentů, které byly shromážděny na Ministerstvu spravedlnosti, orgánu odpovědném za tento proces.

Těmito procedurami se zabývá jen asi 30 úředníků a ročně je schváleno 50 000 až 60 000 žádostí. A co hůř – neví se, která ve frontě je žádost fotbalisty Realu.

Žádosti čekající od roku 2016

Díky velkému počtu žádostí není zaručeno, že Ministerstvo spravedlnosti udělí brazilskému hráči španělské občanství před koncem přestupního období. Na ministerstvu jsou ještě spisy z roku 2016, které čekají na vyřešení. Pandemie zpomalila i tyto procedury, takže Real Madrid nezbývá než čekat.

Žádost o španělské občanství je prostředkem, který mnoho klubů v průběhu let využilo k tomu, aby mohly registrovat nové hráče ze zemí mimo EU. V samotném Madridu se to již stalo v případě Marcela a Fede Valverdeho, oba z Jižní Ameriky. Barça udělala totéž s Messim.

Pokud chce Real Madrid přivést Gabriela Jesuse, musí riskovat: podpis smlouvy s ním vyžaduje  španělské občanství pro Viníciuse, ale nic nenasvědčuje tomu, že ho 21letý hráč letos dostane.

Za normálních okolností by Viní měl španělský pas už dávno, mohl totiž žádat po dvou letech trvalého pobytu v zemi a řízení o udělení občanství tehdy trvalo několik měsíců.

Útočník se na Pyrenejském poloostrově ohlásil v červenci 2018 a nebýt pandemie a chaosu panujícího na Ministerstvu spravedlnosti, po čtyřech letech by už na Santiagu Bernabéu nebylo obsazeno ani jedno ze tří míst pro hráče mimo Evropskou unii.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: AS.com

5 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Ancelotti: DNA Barcelony? S jiným profilem hráčů možná, ale nevím, zda je to teď pro Barcu vhodné
La Liga

Ancelotti: DNA Barcelony? S jiným profilem hráčů možná, ale nevím, zda je to teď pro Barcu vhodné

Carlo Ancelotti poskytl v den pro média před finále Ligy mistrů rozhovor Josepu Pedrerolovi v La Sexty a Chiringuito. Přinášíme…
Globe Soccer Awards: Jude Bellingham vyhlášen nejlepším hráčem La Ligy
La Liga

Globe Soccer Awards: Jude Bellingham vyhlášen nejlepším hráčem La Ligy

Série Globe Soccer Awards uspořádala první evropské vydání svých cen. Během slavnostního večera byly předány také speciální ceny za sezónu…
Ancelotti: Náhrada za Kroose? Musíme přizpůsobit hru vlastnostem našich záložníků
La Liga

Ancelotti: Náhrada za Kroose? Musíme přizpůsobit hru vlastnostem našich záložníků

Carlo Ancelotti promluvil v tiskovém středisku na Santiago Bernabéu po posledním zápase LaLigy v sezoně 2023/24. Ital na úvod promluvil…
Kroos: Děkuji celému madridismu. Byl jsem silný až do chvíle, než jsem viděl své děti
La Liga

Kroos: Děkuji celému madridismu. Byl jsem silný až do chvíle, než jsem viděl své děti

Toni Kroos se včera rozloučil se Santiago Bernabéu. Po utkání s Betisem (0:0) se o své první dojmy s Real Madrid TV.…