Soutěžní komise RFEF potvrdila žlutou kartu Auréliena Tchouaméniho

Soutěžní komise RFEF potvrdila žlutou kartu Auréliena Tchouaméniho
Aurélien Tchouaméni proti Barceloně (zdroj: realmadrid.com)

Real Madrid se odvolal proti žluté kartě, kterou dostal Aurélien Tchouaméni v posledním ligovém zápase. Soutěžní komise však shledala, že rozhodčí neudělal jasnou chybu.

V 83. minutě byl hráč s číslem 18 Aurélien Djani Tchouaméni napomenut z následujícího důvodu: bezohledné sražení soupeře v souboji o míč,“ napsal rozhodčí do zápisu po utkání Realu Sociedad s Realem Madrid. Jednalo se o následující situaci:

Real Madrid se proti tomuto rozhodnutí rozhodčího odvolal. Klub přiložil videozáznam celé situace a zdůraznil, že fotbalista v žádném okamžiku nesrazil soupeře, natož aby tak učinil bezohledným způsobem. Vedení Bílého baletu tvrdilo, že „šlo o perfektně provedený zákrok“.

Soutěžní komise odpověděla, že ke zrušení rozhodnutí rozhodčího je třeba jasné chyby, která v této situaci není. Orgán zdůraznil, že neposuzuje bezohlednost situace, ale pokud jde o samotný incident, nemůže konstatovat, že nedošlo k tomu, co rozhodčí zaznamenal, tj. sražení soupeře.

Komise zdůraznila, že popis rozhodčího lze na tuto situaci vztáhnout a že rozhodčí byl navíc na perfektním místě a celý incident viděl. Chyba proto nebyla považována za zjevnou a karta pro záložníka byla potvrzena. Jedná se o jeho sedmé napomenutí v této sezoně, takže to neznamená jeho vyloučení.

Žluté karty v ligové sezoně 2023/24

(stop na jeden zápas po každém 5. napomenutí)

8 karet – Camavinga (mimo hru v zápase 26. kola proti Seville).
7 karet – Rüdiger (mimo hru v zápase 13. kola proti Valencii) a Tchouaméni (mimo hru v zápase 23. kola proti Atléticu).
6 karet – Vinícius (mimo hru v zápase 30. kola proti Athleticu)
5 karet – Bellingham (mimo hru v zápase 22. kola proti Las Palmas), Mendy (mimo hru v zápase 25. kola proti Rayu)
4 karty – Ancelotti
3 karty – Kroos
2 karty – Carvajal, Alaba, Nacho, Fran García, Valverde, Modrić, Rodrygo a Lunin
1 karta – Kepa, Ceballos, Arda a Joselu

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: realmadryt.pl

1 Komentářů

 • Avatar

  Neskutečná politická trapnost a prasárna Komise rozhodčích pana Cantajela. To je ten pán, který lhal policii ohledně pravomocí pana Negreiry, který měl vliv na rozhodčí – v probíhající kauze Negreira.

  rozhodčí – „bezohledné sražení soupeře v souboji o míč“ – zjevná lež, nic takového tam není
  Real – nedošlo ke sražení soupeře, natož bezohledně – pravda

  A VRCHOL DRZOSTI je potom jejich odpověď

  1. bezohlednost sražení neposuzujeme – CO? Ten důvod, na kterém to stojí, nebudete posuzovat????!! Tak NA ZÁKLADĚ ČEHO potom chcete někoho rozsoudit???
  Nemluvě o tom proč. To jako nechcete, nebo je vám to fuk? Je už liga rozhodnutá, tak na to prdíte? Anebo si to máme vyložit tak, že když je to Real Madrid, tak u vás fungovat nebudeme???

  2. není tam vidět jasná chyba rozhodčího – a to víte z čeho, když jste neposuzovali důvod žluté? Když ten hráč spadne, tak vám to stačí jako důkaz, že byl sražen a každé takové „sražení“ je žlutá?
  Asi kdyby ten hráč skočil a byl metr od TooMenyho, tak podle této komise rozhodčích by mu zůstala žlutá, páč ten druhý hráč proběhl kolem a spadnul a to nám stačí. K tomu nemám co dodat.

  0
  0

Přidat komentář

Související články

Slova Mbappého? Extrémisté získali ve Francii mnoho hlasů, řekl Javier Tebas
La Liga

Slova Mbappého? Extrémisté získali ve Francii mnoho hlasů, řekl Javier Tebas

Javier Tebas se zúčastnil losování nového ročníku La Ligy, které se konalo v sídle Španělské fotbalové federace. Okomentoval i politicky…
OFICIÁLNĚ: Liga rozlosována! První El Clásico se bude hrát v říjnu na Santiago Bernabéu
La Liga

OFICIÁLNĚ: Liga rozlosována! První El Clásico se bude hrát v říjnu na Santiago Bernabéu

Dnes byl vylosován rozpis ligových zápasů pro nadcházející sezónu. Los Blancos zahájí své boje o víkendu 17. a 18. srpna,…
Oficiálně: Losování La Ligy proběhne v příštím týdnu
La Liga

Oficiálně: Losování La Ligy proběhne v příštím týdnu

La Liga a Španělská fotbalová federace nezvykle jednomyslně oznámily, že rozlosování rozpisu příští sezony Primera División proběhne příští týden. Zápasy…
Laporta: Real Madrid proti nám v této sezóně nehrál čistě
La Liga

Laporta: Real Madrid proti nám v této sezóně nehrál čistě

Prezident Barcelony Joan Laporta v rozhovoru pro Barca One hovořil mj. i o Realu Madrid. Klub obvinil z nečisté hry. Jediné, v čem…