Skvělý debut Nico Paze v barvách Realu Madrid. Za 14 minut stihl nejvíce úspěšných driblingů

  Skvělý debut Nico Paze v barvách Realu Madrid. Za 14 minut stihl nejvíce úspěšných driblingů
  Nico Paz při debutu (zdroj: realmadrid.com)

  Španělsko-Argentinec odchovanec odehrál svůj první oficiální zápas za Bílý Balet. Trenérský tým mu už dlouho chtěl dát minuty. I když odehrál pouhých 14 minut, dokončil nejvíce driblingů! Záložník přišel do Madridu v sezóně 2016/2017 a v této sezóně je se 6 góly nejlepším střelcem Castilly.

  Nico Paz (19 let) byl povolán do týmu Realu Madrid bez přílišných očekávání. V této sezoně byl povolán na několik zápasů, ale zpravidla je sledoval jen z lavičky, aniž by se rozcvičoval. Měl minimální šanci, že se proti Braze zahraje.

  Překvapivě ho ale Ancelotti po třetím gólu Los Blancos poslal rozcvičovat spolu s Pintusem a v 76. minutě mu dal premiéru v oficiálním zápase i před uzdraveným Ardou Gülerem. Vstoupil s takovým nadšením, že se za pouhých 14 minut stal hráčem Realu Madrid, který dokončil nejvíce úspěšných driblingů: čtyři!

  Nico už hrál s prvním týmem, ale jen v několika přípravných utkáních ve Spojených státech. Přesněji 27 minut proti Milánu a dalších 19 minut proti Manchesteru United. Ale bylo to na americké půdě, kde se tento debut začal rýsovat. Proč? Protože si tam Ancelotti a jeho trenérský tým potvrdili, že mají v rukou klenot.

  Skvělá levačka

  Nico odešel na tréninku. Levou nohu si vzal na procházku do Los Angeles, Dallasu a Orlanda, a to do takové míry, že ho spoluhráči v zápasech povzbuzovali k neustálé střelbě. Ten se v souladu s pravidly veteránů pokusil skórovat.

  Kromě toho sloužil jako universální hráč Ancelottiho, který ho umístil na křídlo, jako tvůrce hry nebo dokonce jako hráč do středu hřiště, pokud to situace vyžadovala. Byly s ním také nacvičovány standardní situace, ve kterých využil jeho skvělé levačky k umístění centrů do vápna.

  Legrační je, že to ani nebylo v plánu. Ceballosovo zranění těsně před zahájením cesty narušilo Carlettovy plány, který neplánoval brát na turné hráče La Fábriky. Problémy Andalusana otevřely dveře Nicovi, který využil své příležitosti. Od té doby trénoval s prvním týmem, byl často nominován až do chvíle, kdy konečně mohl debutovat za Real Madrid.

  Nakonec si proti Braze a za stavu 3:0 užil své první minuty na Santiago Bernabéu. Za přítomnosti rodičů, kteří si takovou zvláštní příležitost nechtěli nechat ujít. Byl to jeho první zápas a pokud Ancelotti bude chtít, přijde mnoho dalších.

  Vyjádření po zápase

  Bylo to šílené. Debutovat v prvním týmu je sen, který jsem měl už od dětství. Splnilo se mi to na nejlepším stadionu na světě a v Lize mistrů.“

  Před zápasem máte vždycky nervy. Snažil jsem se být v klidu a užívat si to, jak jen to šlo. Jakmile jsem vstal z lavičky a uviděl stadion, sevřel se mi žaludek. Přicházíte před všemi lidmi. Je úžasné být vedle svých idolů.“

  Vzkaz hráčům akademie

  Madrid chce vždy vyhrát a v šatně mají takovou auru. Všichni hrajeme se stejným cílem, a to dostat se do prvního týmu. To je to, na čem pracujeme každý den. Víme, jak je to těžké, protože je to nejlepší tým na světě, ale musíme pracovat, protože toho lze dosáhnout. Je to možné a je to vzkaz pro ostatní hráče akademie.“

  Ancelottiho slova

  Řekl mi, abych si to užíval, bránil a dal do toho všechno.“

  Komu dáte dres?

  Dres dám rodičům, protože si ho zaslouží. Jsou to ti, kteří jsou se mnou od malička.“

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: relevo.com, realmadrid.com

  Přidat komentář

  Související články

  VIDEO: Nico Paz zazářil i za Castillu! Krásným gólem pomohl k výhře
  Mužstvo

  VIDEO: Nico Paz zazářil i za Castillu! Krásným gólem pomohl k výhře

  Má za sebou nabitý týden, na který bude jistě velmi rád vzpomínat. Ofenzivní záložník Realu Madrid Nico Paz nejprve zaznamenal…
  3 pozitiva a negativa po Granadě: Dominance, skvělý Brahim i vypojený Joselu
  Analýzy a rozbory

  3 pozitiva a negativa po Granadě: Dominance, skvělý Brahim i vypojený Joselu

  Real Madrid si bez větších problémů poradil na domácí půdě s neškodnou Granadou a vrátil se do čela La Ligy.…
  Carvajal střídal kvůli přetížení. Testy ukážou, zda jde o svalové zranění
  Mužstvo

  Carvajal střídal kvůli přetížení. Testy ukážou, zda jde o svalové zranění

  V zápase proti Granadě nastoupil s kapitánskou páskou, o poločase ale Dani Carvajal překvapivě střídal. Jak se ukázalo později, důvod…
  REPORT: Real Madrid – Granada 2:0. Pohodová výhra a návrat do čela La Ligy
  La Liga

  REPORT: Real Madrid – Granada 2:0. Pohodová výhra a návrat do čela La Ligy

  Real Madrid si v 15. kole bez problémů poradil s předposlední Granadou a vyhrál 2:0. Trefili se Brahim Díaz a…