Situace stoperů Realu Madrid: Měl by se klub strachovat o budoucnost?

Situace stoperů Realu Madrid: Měl by se klub strachovat o budoucnost?
Nacho (zdroj: realmadrid.com)

Zatímco v záloze a útoku je kádr Realu Madrid připravený na budoucí dekádu, mezi stopery vládnou třicátníci. Jak vypadá aktuální situace stoperů Bílého baletu? Jak si vedou hráči na hostování? To si pojďme rozebrat v článku.

Éder Militão (25 let)

Nebýt vážného zranění, byl by Éder Militão jednoznačně první volbou mezi stopery. Jenže přetržení zkříženého vazu v koleni vše změnilo, Brazilec se možná v této sezoně už na trávníky nevrátí. A je otázkou, jak to s jeho návratem vůbec bude. Po takovém zranění lze totiž jen těžko odhadovat. Fanoušci Realu Madrid si samozřejmě přejí, aby Militão dokázal zdravotní problémy překonat a postupně se vrátil do své formy. Pro brazilského stopera hraje ideální fotbalový věk a fakt, že Real mu určitě prostor dá.

Antonio Rüdiger (30 let)

Aktuálně nejlepší stoper Realu Madrid. Antonio Rüdiger má za sebou adaptační sezonu a nyní je základním stavebním prvkem týmu. Německý reprezentant má smlouvu až do roku 2026 a počítá se s tím, že minimálně pár následujících let by měl být nadále oporou. Pro Rüdigera hovoří velký zápal, důraz i celkově kvalitní defenzivní hra. Navíc dokáže zápas otrávit i těm nejlepším útočníkům.

David Alaba (31 let)

Stejně jako Antonio Rüdiger má kolega David Alaba smlouvu v královském klubu až do roku 2026. Jenže u Rakušana létá mnohem více otazníků. V poslední době totiž střídá kvalitní výkony s těmi podprůměrnými. Velké chyby udělal v derby na půdě Atlétika, naposledy šel minimálně ze značné části za ním i gól v El Clásiku. Alaba se těší velké důvěře Carla Ancelottiho, ale je otázkou, jak by to bylo po případné změně trenéra. Rakušan má výbornou rozehrávku a celkově skvělý přehled o hře, brzdí ho nicméně nedostatečná rychlost a občasná zranění.

Nacho (33 let)

Před touto sezonou byl jednou nohou pryč z Realu Madrid. Zkušeného Nacha lákal především Inter Milán na příslib více času na hřišti. Španěl nakonec o rok prodloužil v klubu svého srdce a dostal jako odměnu po odchodu Karima Benzemy kapitánskou pásku. Ovšem i v této sezoně je Nacho především náhradníkem, který se dostává do hry nepravidelně. A to je ještě zraněný Éder Militão. Počítá se s tím, že odchovanec Bílého baletu opět dostane nabídku jednoroční smlouvy a svobodu v rozhodnutí. Aktuálně ho prý láká AC Milán.

Jesus Vallejo (26 let)

S Realem Madrid má Jesus Vallejo smlouvu do roku 2025, v Granadě je na hostování do června 2024. Tudíž bude muset s madridským klubem svou další budoucnost v létě opět řešit. Nedá se ovšem předpokládat, že by ji měl právě v Realu. Španěl nehraje ani v Granadě, v La Lize si zatím připsal jen chudých 96 minut. Los Blancos se ho budou chtít hlavně zbavit.

Rafa Marín (21 let)

V létě odešel na roční hostování do Deportiva Alavés, ještě předtím ovšem Rafa Marín prodloužil smlouvu s Realem Madrid do roku 2025. To dokazuje, že královský klub v něm vidí určitý potenciál. Spekulovalo se o tom, že by mohl v létě zabojovat o pozici čtvrtého stopera v případě Nachova odchodu. Marín začal sezonu v Alavésu velmi dobře, když pravidelně patřil do základní sestavy. Poslední tři utkání nicméně nehrál. I tak je pilířem španělské reprezentace do 21 let a měl by jet na olympijské hry do Paříže.

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Převezme Camavinga číslo šest po Nachovi?
Mužstvo

Převezme Camavinga číslo šest po Nachovi?

Nachův odchod má obrovský sportovní, ale také marketingový význam, protože se uvolňuje číslo, které má v Realu Madrid velkou historii. Jak…
COPE: Joselu v Realu Madrid nezůstane!
Přestupy

COPE: Joselu v Realu Madrid nezůstane!

Sám útočník se rozhodl, že chce změnit klub a s největší pravděpodobností se přestěhuje do Saúdské Arábie. Joselu strávil minulou…
Bayern se zmítá v nejistotě kvůli Daviesovi. Real zůstává v klidu, čas pracuje pro něj
Přestupy

Bayern se zmítá v nejistotě kvůli Daviesovi. Real zůstává v klidu, čas pracuje pro něj

Případ Alphonso Davies se každým dnem víc a víc podobá letní telenovele. To, co se zdálo jako operace s nevyhnutelným…
Real Madrid zintenzivnil činnost v případě přestupu Lenyho Yora
Přestupy

Real Madrid zintenzivnil činnost v případě přestupu Lenyho Yora

Přestože se příchod mladého stopera Lenyho Yora dlouho pekl na pomalém ohni, v poslední době se vývoj událostí rozhodně zrychlil.…