Situace okolo Marca Asensia nemá řešení. O zlatého chlapce nikdo nestojí, ani Real Madrid

Situace okolo Marca Asensia nemá řešení. O zlatého chlapce nikdo nestojí, ani Real Madrid
Marco Asensio

V dubnu vzal Marca Asensia pod svá křídla Jorge Mendes. Bylo to důležité rozhodnutí vzhledem k tomu, že Španělovi v létě 2023 vyprší smlouva. Čtyři měsíce po výměně agenta ale stále není jasné, jak se osud šestadvacetiletého hráče vyvine.

Zdá se, že dostat se ze situace není snadné. Ve skutečnosti v tuto chvíli nikdo eudělal rozhodující krok, aby Asensia získal. V prvních dvou zápasech sezony se Ancelotti rozhodl jeho služeb nevyužít, a to i přesto, že Ital proti Almeríi hodně střídal. Marco se na hřišti neukázal ani na minutu, přestože byl Rodrygo zraněn. Carletto v obou případech raději vsadil na Fede Valverdeho.

Když tým potřeboval změnu, trenér útočníka ignoroval. V Helsinkách Rodrygo vystřídal Modriće a Valverde se vrátil do zálohy. Viního nahradil Ceballos. Hazard, Asensio a Mariano nedostali ani minutu.

Minulou neděli se Carletto chtěl vyhnout maximálnímu úsilí na začátku sezóny, a proto provedl několik významných změn v základní sestavě. Lucas nahradil Carvajala, Rüdiger uvolnil Militãa, Nacho dal odpočinout Alabovi, za Casemira se objevil Tchouaméni a za Modriće Camavinga. Hazard a Ceballos se nastoupili na hřiště z lavičky. Mezi nevyužitými hráči zůstali Mariano, Odriozola, Vallejo a ještě jednou Asensio.

O prodloužení klub neuvažuje

Přestože jde o třetího nejlepšího střelce týmu v minulé sezóně, Marco byl až 14. nejpoužívanějším hráčem v kádru, pokud jde o minuty. Exploze Rodryga, Valverdeho a Camavingy na konci minulé sezóny a naděje na zlepšení Hazarda, Ceballose a Tchouaméniho znamenají, že Ancelotti opravdu necítí hlubokou potřebu využívat Asensia na pravém křídle nebo blíže středu. Tím spíš není určen k tomu, aby hrál roli náhradníka Benzemy.

Prodloužení smlouvy s hráčem se zdá v zásadě vyloučené. V předchozí sezóně proběhlo pár nepříliš závazných rozhovorů, ale vize hráče a klubu se od sebe výrazně lišily. Osoba Jorgeho Mendese nedokázala ovlivnit dosažení byť jen základní dohody. Další věc je, že vedení Los Blancos se v posledních letech vyhýbali obchodu s Portugalcem, jak jen mohli.

Nula minut v prvních dvou zápasech je jasný signál od trenérského štábu i vedení klubu. I když trenér nikdy nedal jasně najevo, že má v Asensia omezenou důvěru, hlavním předpokladem všech z nich je zbavit se hráče do 31. srpna.

„Do konce přestupového okna je ještě dlouhá doba. Musíte však mít na paměti, co nám Marco dal v minulé sezóně. Bude pro nás důležitý, dokud zůstane hráčem Los Blancos,“ řekl Carlo po zápase proti Almeríi.

Španěl však nyní potřebuje minuty, pokud stále sní o tom, že bude za čtyři měsíce povolán na mistrovství světa. Je možné, že případný odchod Asensia by mohl posunout i poslední domino a vést k příchodu útočníka.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: elmundo.es

3 Komentářů

Přidat komentář

Související články

El Confidencial: Islámský stát nabádal k útokům na hráče a fanoušky Realu Madrid
Mužstvo

El Confidencial: Islámský stát nabádal k útokům na hráče a fanoušky Realu Madrid

Příslušníci španělské Guardia Civil oznámili, že rozbili buňku nadace I’lam, která se podílí na propagandě takzvaného Islámského státu. Mezi nalezenými…
Otazníky v defenzivě. Jaké bude složení stoperů pro příští sezónu?
Mužstvo

Otazníky v defenzivě. Jaké bude složení stoperů pro příští sezónu?

Žádné rozhodnutí zatím nepadlo. Před novou sezonou 2024/25 mají jistá místa Rüdiger a Militão, vedle nich se objevují jména Nacha,…
První rok Juda Bellinghama
Mužstvo

První rok Juda Bellinghama

V pátek to byl přesně rok od chvíle kdy Real Madrid oznámil příchod Juda Bellinghama. Anglický záložník ve své premiérové sezóně…
Relevo: Alaba chce v říjnu dosáhnout optimální formy
Mužstvo

Relevo: Alaba chce v říjnu dosáhnout optimální formy

David Alaba utrpěl 17. prosince loňského roku zranění kolena, ale termín jeho návratu na hřiště je stále obtížné určit. Přestože…