Setkání socios s Pérezem: Nemůžeme konkurovat státním klubům, ale budeme bojovat

Setkání socios s Pérezem: Nemůžeme konkurovat státním klubům, ale budeme bojovat

Florentino Pérez se v pondělí setkal se socios, kteří budou zastupujícími delegáty na sobotním valném shromáždění. Představujeme informace, které jsou dostupné o tomto soukromém setkání.

Tradičně se prezident Realu Madrid setkává se socios-delegáty, aby odpověděl ne jejich dotazy a mluvil o jeho vedení a plánech, protože hlavním bodem valného shromáždění je vždy hlasování o schválení výdajů z předchozí sezóny a rozpočtu na tu probíhající. Na schůzce se vždy řeší detaily a diskutujete o vedlejších tématech. 

Setkání se zúčastnil Ramón Álvarez de Mon, který o něm informoval na svém YouTube kanálu poté, co byla na Twitteru zveřejněna jeho fotografie z rozhovoru s Florentinem. 

Novinář zdůraznil, že v hale vládlo jedno téma: rekonstrukce stadionu a finanční budoucnost klubu. Prezident Los Blancos dal k dispozici socios tři specialisty: první odpovídal na stavební otázky; druhý na otázky k zatahovacímu trávníku a třetí odpovídal otázky týkající se obchodního využití stadiónu. 

Zatahovací trávník 

Álvarez de Mon zdůraznil, že systém zatahovacího trávníku vynalezl sám Real Madrid a žádná sportovní organizace na světě takové řešení nikdy nepoužila. A co je nejdůležitější, podzemní skleník poskytne trávě nejlepší možné podmínky a neexistují žádné obavy o stav hřiště při uložení zatahovacího trávníku.  

Celý proces od začátku vysouvání trávníku až po konečnou přípravy hřiště na zápas bude trvat 16 hodin. Samotný proces je chráněn obrovským množstvím protokolů, které mají tuto operaci zabezpečit a předejít případným problémům či nehodám. 

Obchodní zóna 

Pokud jde o obchodní využití přestavěného Bernabéu, klub předpokládá finanční zdvojnásobení nebo dokonce ztrojnásobení všech možných aspektů. Hlavní statistika říká, že pokud stadion nebo jeho bezprostřední okolí navštíví ročně asi 13,5 milionu lidí, pak až 5 milionů z nich na něm nenechá ani jedno euro.  

Klub jim chce nabídnout restaurační, zábavní a technologické produkty, které je povzbudí k pobytu na stadionu, ale také k utrácení peněz. Osoba, která hovořila o využití stadionu, oznámila řešení, která si nikdo nedokáže představit. 

Novinář zdůraznil, že neměl v úmyslu klást žádnou otázku, ale protože po dlouhou dobu nikdo nevznesl dotaz, zeptal se na sportovní rekonstrukci prvního týmu. Nahrál tak jiným socio a prohlášení prezidenta Los Blancos bylo zahrnuto do jeho videa.  

Pérezův proslov 

Představujeme vám Florentinova slova o plánech klubu na nadcházející léto a o tom, zda budou tyto kroky ve stejném měřítku jako v roce 2009: 

„Musíme plnit smlouvy, které podepisujeme, a snažíme se přivést dobré hráče a ty nejlepší. Vždycky říkám, že Real Madrid míří na ty nejlepší, ale za to musíte být schopni zaplatit. A dobře víte, že dnes dáte 200 milionů a oni vám hráče neprodají.“ 

„Musíme tedy sledovat, co se děje. Je lepší, když hráčova smlouva vyprší, než když je stále v platnosti, ale i v tomto případě je to šílené díky. … řeknu to jasně … klubům, které vlastní státy. Řeknu to jasně. Nemůžeme jim konkurovat.“  

„Chci soutěžit za stejných podmínek. Bojuji za vedení klubu, kde investujete to, co vyděláte, ne za peníze, které vám dávají zvenčí. Nikdy v životě jsem nic takového neviděl. Se všemi sympatiemi ke všem klubům budeme za takovou situaci bojovat. Pokud to neuděláme, dostaneme se k absurditě, kdy 30-40 nejlepších klubů v Evropě bude patřit státům. To by bylo absurdní. Co bychom potom dělali?“ 

„Musíme bojovat, abychom tomu zabránili. Kromě toho to nejsou pravidla Evropského společenství, ani hodnoty sportu. Za to budeme bojovat. A řeknu jednu věc, jsem připraven bojovat a od příchodu do tohoto klubu bojuji. Tak či onak stále bojuji, protože se musí změnit spousta věcí.“  

„Mohu poukázat na to, že v roce 1955, kdy byl vytvořen evropský pohár, byla situace stejná jako dnes, že fotbal chátral. Tyto zápasy umožnily rozvíjet fotbal. Je to stále nutné, ale na základě zásluh a prostředků, které jsi sám vydělal.“  

„To je to, co dělá sport skvělým. To musí být provedeno na základě zásad Evropské unie, solidarity, hospodářské soutěže, fair play. Všichni známe tato pravidla. Musí se to vyřešit a já za to budu bojovat,“ dodal Florentino. 

Po debatě následovaly soukromé rozhovory mezi Pérezem a socios. Álvarez de Mon nechtěl prozradit témata svého rozhovoru s Florentinem jako součást svého respektu k prezidentovi a vztahu se socios, ale jak slíbil svým divákům, jedno z témat sdělil.  

Florentino dnes nevidí Barcelonu jako klub přátel, ale jako spojence klubu. Prezident Realu Madrid není rád, že si Katalánci vedou tak špatně, protože potřebuje silnou Blaugranu v boji o rozvoj La Ligy a Superligy. Prezident Los Blancos doufá, že se Barcelona rychle zotaví a pokusí se společně reformovat fotbal. 

Řádná a mimořádná valná hromada se bude konat tuto sobotu 20. listopadu. V běžné části budou delegáti schvalovat finanční záležitosti a v mimořádné části zvýšení úvěru na rekonstrukci stadionu.  

Prezident oznámil, že v sobotu učiní veřejná prohlášení na téma Super ligy nebo dohody La Ligy s fondem CVC.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: realmadryt.pl

10 Komentářů

 • Avatar

  Nejaky skryty kapital by sa zisiel. Pokial chceme sutazit s najlepsimi v LM na najlepsich hracov potrebujes peniaze.

  0
  0
  • Avatar

   Takový zdroj financí máš přece v článku a hodně se o něm mluví.
   "Klub předpokládá 2x až 3x vyšší příjmy z nového stadionu…"

   0
   0
   • Avatar

    * doplnění – mimosportovní příjmy

    0
    0
    • Avatar

     Tak já jsem zásadně proti tomu, aby Real vyměnil svou čest a hrdost za bezedné finanční zdroje ze zemí s pochybným renomé, které se tímto snaží si zlepšit svůj obraz v očích ostatních zemí a odvrátit tak pozornost od porušování lidských práv a dalších podobných problematických aktivit. Věřím, že se nedožijeme dne, kdy by Real vedl nějaký zámožný šejk či oligarcha, který by si touto investicí jel to svoje PR, zatímco klubová hrdost by šla bokem.
     Za mě jsou právě tyto státem vlastněné týmy s bezednými peněžními zdroji (PSG, Man City, nově Newcastle) tím, co ničí fotbal. UEFA jim jde bohužel na ruku, a místo aby se snažila o rovné podmínky soutěže, tak toleruje tyto nad-kluby, které mohou utrácet, jak se jim zlíbí, a nikdo si z toho nic nedělá, sem tam akorát padne nějaká směšná finanční pokuta…

     0
     0
     • Avatar

      Jednoduche sejk v City vlastni 100%, tu by miliardar smel len 50%. Ti socios by mali rovnaky vklad ako doteraz len aktiva, majetok a financie by zbohatli.

      0
      0
     • Avatar

      Ne, ne a jeste jednou ne. Radeji jit cestou prijmu ze stadionu.

      Zkusil bych ale ozivit tema titularniho sponzora pro stadion.

      0
      0
 • Avatar

  Btw ta cast, kde budou restaurace apod., se prave zacina stavet. Hola stavba bude hotova behem ledna, pak se prostor preda firmam pro zarizeni vnitrku.

  0
  0

Přidat komentář

Související články

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!
Mužstvo

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!

Podle José Félixe Díaze z deníku MARCA je prodloužení smlouvy Francouze Mendyho blízko realitě. Zajištění situace levého obránce bylo jednou…
Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus
Mužstvo

Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus

Zájem o dresy Kyliana Mbappého je obrovský, ale zaplatí se Francouzův přestup, nebo dokonce jeho plat? Kylian Mbappé se již…
První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real
Mužstvo

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real

Útočník podepsal svou první sponzorskou smlouvu jako hráč Realu Madrid. Královský celek může na této aktivitě svého hráče také vydělat.…
AS: Stále větší napětí kolem Lunina
Mužstvo

AS: Stále větší napětí kolem Lunina

Budoucnost Andrije Lunina je stále zahalena mlhou nejistoty. Svůj podíl na tom má i osobnost Jorgeho Mendese, portugalského agenta, který…