Šestnáctiletý Joan Martínez budoucností Realu? Na stopera má vše, žasl Ancelotti

Šestnáctiletý Joan Martínez budoucností Realu? Na stopera má vše, žasl Ancelotti
Joan Martínez (© realmadrid.com)

Je mu teprve šestnáct let, přesto si již připsal první start za A tým Realu Madrid. V klubu z hlavního španělského města velmi nezvyklé. Střední obránce Joan Martínez si ale vysloužil nejen šanci, nýbrž i pochvalu samotného Carla Ancelotti.

Zatímco jeho vrstevníci si užívají letní prázdniny a jezdí na tábory (ok, Lamine Yamal vyhrál EURO), šestnáctiletý Joan Martínez je aktuálně s prvním týmem Bílého baletu v USA. Přestože šly před odjezdem zprávy, že bude v přípravě „pouze“ s Castillou, trenér Carlo Ancelotti si ho vybral do kádru pro americké turné.

Španělský stoper si zahrál hned v prvním přípravném utkání proti AC Milán, kdy o poločase vystřídal Antonia Rüdigera. Premiéru zvládl velmi slušně, ač si logicky na tempo takového fotbalu musí ještě zvykat.

Vzhledem k tomu, že na stoperech na rozdíl od ostatních pozic nemá Real Madrid budoucnost jasněji vyřešenou, Joan Martínez určitě cítí šanci se v budoucnu stát součástí hvězdného kolektivu. Ostatně předpoklady má vynikající. Se svými 190 centimetry působí jako dominantní stopery, zároveň je ale velmi rychlý.

„Má velký potenciál. Je velmi mladý, ale má vše, co stoper potřebuje. Je dobrý s míčem a je velmi pozorný. Určitě může být budoucností Realu Madrid,“ chválil mladičkého fotbalistu Carlo Ancelotti po utkání s AC Milán.

Martínezovo začlenění do prvního týmu ale neproběhne hned. „Musí ještě hrát v Castille, ale v mládeži s ním odvedli vynikající práci, protože je velmi dobrý,“ dodal Ital.

Joan Martínez působil v minulé sezoně v týmu Juvenil A (starší dorost U19), se kterým si zahrál také juniorskou Ligu mistrů. Je součástí španělské reprezentace do 17 let. V následujícím ročníku by již měl nastupovat za třetiligovou Castillu. Další budoucnost je zatím těžké předvídat, sportovní vedení klubu ve Španěla ale vkládá značné naděje.

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


Přidat komentář

Související články

Jacobo Ramón, chlapec obdařený fotbalovými „bohy“
Castilla a junioři

Jacobo Ramón, chlapec obdařený fotbalovými „bohy“

Od svých osmi let se v La Fábrica učil od Xabiho Alonsa, Arbeloy, Raúla a Ancelottiho. Jacobo Ramón prožil svou…
César Palacios znovu našel úsměv: „275 dní dobíjení skončilo“
Castilla a junioři

César Palacios znovu našel úsměv: „275 dní dobíjení skončilo“

To, co mělo být nezapomenutelným dnem – snem chlapce, který se dostal do Valdebebas v juniorském věku – se proměnilo…
Enzo Alves hattrickem přináší další ligový titul La Fábrice
Castilla a junioři

Enzo Alves hattrickem přináší další ligový titul La Fábrice

Tým Cadete A Realu Madrid se včera stal mistrem ligy. Další titul do sbírky La Fábriky, která v posledních týdnech…
Zvláštní spojení Florentina Péreze s posledním týmem Castilly, který postoupil do druhé ligy
Castilla a junioři

Zvláštní spojení Florentina Péreze s posledním týmem Castilly, který postoupil do druhé ligy

Jorge Casado, kapitán posledního týmu Real Madrid Castilla, který postoupil do Segunda División, vzpomíná s Edu Aguirrem na svůj odchod…