Sergio Ramos: Neymar je jeden ze tří nejlepších na světě. Ale hovořit o něm je neuctivé k tomuto týmu

Sergio Ramos: Neymar je jeden ze tří nejlepších na světě. Ale hovořit o něm je neuctivé k tomuto týmu

Obsáhlý rozhovor poskytl po remíze s Valladolidem Sergio Ramos. Hovořil o příčinách neúspěchu v úvodním domácím utkání, Neymarovi, Navasovi a dalších věcech.

Analýza. „Musíme být více silnější, což je přesně to, co po nás trenér vyžaduje. Musíme se ještě zlepšit. Sezóna je na svém začátku, takže na nějaké závěry je příliš brzy. Je to ostuda, protože jsme ze zápasu měli odejít s mnohem lepším výsledkem. Konečný stav velmi bolí, protože hodně lidí přišlo na Bernabéu s vírou, že začíná něco nového po loňské špatné sezóně. Hodně lidí touto vírou a pro tento okamžik žije. Doufám, že víra lidí v nás nám pomůže v dalším zlepšení.

Hodnocení zápasu. „Jedna chyba nás stála vítězství v prvním domácím utkání. Je to hanba. Vytvořili jsme si velké množství příležitostí a byli jsme hodně nebezpeční. Bod z tohoto zápasu pro nás znamená málo. Měli jsme být chladnokrevnější během některých situací. Sezóna právě začala. Nebudu zde hovořit o hráčích, kteří by mohli přijít, nebo kteří by naopak měli odejít. Není to moje starost.

Přestup Neymara. „Říkal jsem to vždy. Neymar je pro mě špičkový hráč. Považuji ho za jednoho ze tří nejlepších hráčů na světě. Ale hovořit nyní o někom, kdo tady není, mi připadá trochu bez respektu k tomuto týmu a k hráčům, kteří přišli teprve v létě. Budoucnost ukáže, zda s námi bude Neymar, či nikoliv.

Posily. „Dokud je přestupové okno otevřené, novináři budou vždy spekulovat v souvislosti s Madridem. Vždy existuje možnost, že by mohl ještě nějaký hráč přijít, či naopak přestoupit jinam. My ale musíme zůstat v klidu a nemyslet na to. Stejně s tím nic moc nesvedeme, tohle jde mimo nás. Osobně jsem s tím, jak je tým poskládán, spokojený. Uvidíme, co nám tahle sezóna přinese.

Složení týmu. „Je to především na trenérech, ale i my tomu můžeme trochu pomoci. Musíme dostat to nejlepší z hráčů jako je Gareth Bale. To platí i o Jamesovi, který je podle mého soudu jedním z nejlepších hráčů na světě a může nám hodně dát. Je pozitivní, že v kádru je zdravá konkurence. Ta nám všem pomáhá být lepšími hráči.

Předsezónní příprava. „Nechci se příliš zabývat přípravným obdobím. To je koukání do minulosti. Teď stojím zde, sezóna již začala a chci se dívat na to, co je, a co bude. Porážka v derby byla těžká, ale hodili jsme to za hlavu. Mysleli jsme jen na to, abychom se dostali na nejvyšší možný level před začátkem La Ligy a myslím, že to bylo v prvním utkání ve Vigu vidět. Budu se opakovat, ale musíme znovu více zapojit Garetha a Jamese. Je na nich patrné, že jim scházejí herní minuty. Je několik možností, dávat jim minuty v utkáních je jednou z nich. Záleží na trenérovi. On dělá konečná rozhodnutí.

Střelecké trápení. „Nemyslím si, že by šlo o vážnější problém. Fotbal je někdy o štěstí. Náš tým předvádí velice dobrý fotbal, dostávali jsme se do šancí. Užíval jsem si naši hru.

Keylor Navas. „Jde o jednoho z nejlepších gólmanů na světě. Debata o brankářích byla v Madridu vždy. Všichni si pamatujeme na roky, kdy v bráně zářil Iker. Myslím, že Real Madrid musí mít dva kvalitní gólmany a máme je v Keylorovi a Courtoisovi. Rozumím tomu, že jde o velký problém hlavně pro Zizoua. Ale chci, aby Keylor zůstal. Je to dobrý brankář a dobrý přítel.


Zdroj: as.com

1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Nominace: Real Madrid – Real Betis. Poslední tanec Toniho Kroose a generálka na finále
La Liga

Nominace: Real Madrid – Real Betis. Poslední tanec Toniho Kroose a generálka na finále

Carlo Ancelotti oznámil jména hráčů, kteří budou k dispozici pro poslední ligový zápas sezony proti Betisu Sevilla. Hrát se bude…
Poslední tanec Toniho Kroose na Santiago Bernabéu. Zápas proti Betisu je beznadějně vyprodán
La Liga

Poslední tanec Toniho Kroose na Santiago Bernabéu. Zápas proti Betisu je beznadějně vyprodán

Tuto sobotu vstoupí Toni Kroos na hřiště Santiaga Bernabéua naposledy v dresu Realu Madrid, alespoň tedy v mistrovském utkání. Poté, co…
The Objective: Rubiales nabídl Piquému 30 milionů eur jako kompenzaci
La Liga

The Objective: Rubiales nabídl Piquému 30 milionů eur jako kompenzaci

The Objectiv navazuje na včerejší článek a odhaluje další podrobnosti o aféře Gerarda Piquého, Lea Messiho a Luise Rubialese, kteří…
Real v sobotu vzdá Kroosovi hold na Santiago Bernabéu
La Liga

Real v sobotu vzdá Kroosovi hold na Santiago Bernabéu

Zpráva o odchodu Toniho Kroose do fotbalového důchodu dnes rozbušila srdce všech madridských fanoušků, kteří litují, že legendární záložník nakonec…