Sergio Ramos: Neymar je jeden ze tří nejlepších na světě. Ale hovořit o něm je neuctivé k tomuto týmu

  Sergio Ramos: Neymar je jeden ze tří nejlepších na světě. Ale hovořit o něm je neuctivé k tomuto týmu

  Obsáhlý rozhovor poskytl po remíze s Valladolidem Sergio Ramos. Hovořil o příčinách neúspěchu v úvodním domácím utkání, Neymarovi, Navasovi a dalších věcech.

  Analýza. „Musíme být více silnější, což je přesně to, co po nás trenér vyžaduje. Musíme se ještě zlepšit. Sezóna je na svém začátku, takže na nějaké závěry je příliš brzy. Je to ostuda, protože jsme ze zápasu měli odejít s mnohem lepším výsledkem. Konečný stav velmi bolí, protože hodně lidí přišlo na Bernabéu s vírou, že začíná něco nového po loňské špatné sezóně. Hodně lidí touto vírou a pro tento okamžik žije. Doufám, že víra lidí v nás nám pomůže v dalším zlepšení.

  Hodnocení zápasu. „Jedna chyba nás stála vítězství v prvním domácím utkání. Je to hanba. Vytvořili jsme si velké množství příležitostí a byli jsme hodně nebezpeční. Bod z tohoto zápasu pro nás znamená málo. Měli jsme být chladnokrevnější během některých situací. Sezóna právě začala. Nebudu zde hovořit o hráčích, kteří by mohli přijít, nebo kteří by naopak měli odejít. Není to moje starost.

  Přestup Neymara. „Říkal jsem to vždy. Neymar je pro mě špičkový hráč. Považuji ho za jednoho ze tří nejlepších hráčů na světě. Ale hovořit nyní o někom, kdo tady není, mi připadá trochu bez respektu k tomuto týmu a k hráčům, kteří přišli teprve v létě. Budoucnost ukáže, zda s námi bude Neymar, či nikoliv.

  Posily. „Dokud je přestupové okno otevřené, novináři budou vždy spekulovat v souvislosti s Madridem. Vždy existuje možnost, že by mohl ještě nějaký hráč přijít, či naopak přestoupit jinam. My ale musíme zůstat v klidu a nemyslet na to. Stejně s tím nic moc nesvedeme, tohle jde mimo nás. Osobně jsem s tím, jak je tým poskládán, spokojený. Uvidíme, co nám tahle sezóna přinese.

  Složení týmu. „Je to především na trenérech, ale i my tomu můžeme trochu pomoci. Musíme dostat to nejlepší z hráčů jako je Gareth Bale. To platí i o Jamesovi, který je podle mého soudu jedním z nejlepších hráčů na světě a může nám hodně dát. Je pozitivní, že v kádru je zdravá konkurence. Ta nám všem pomáhá být lepšími hráči.

  Předsezónní příprava. „Nechci se příliš zabývat přípravným obdobím. To je koukání do minulosti. Teď stojím zde, sezóna již začala a chci se dívat na to, co je, a co bude. Porážka v derby byla těžká, ale hodili jsme to za hlavu. Mysleli jsme jen na to, abychom se dostali na nejvyšší možný level před začátkem La Ligy a myslím, že to bylo v prvním utkání ve Vigu vidět. Budu se opakovat, ale musíme znovu více zapojit Garetha a Jamese. Je na nich patrné, že jim scházejí herní minuty. Je několik možností, dávat jim minuty v utkáních je jednou z nich. Záleží na trenérovi. On dělá konečná rozhodnutí.

  Střelecké trápení. „Nemyslím si, že by šlo o vážnější problém. Fotbal je někdy o štěstí. Náš tým předvádí velice dobrý fotbal, dostávali jsme se do šancí. Užíval jsem si naši hru.

  Keylor Navas. „Jde o jednoho z nejlepších gólmanů na světě. Debata o brankářích byla v Madridu vždy. Všichni si pamatujeme na roky, kdy v bráně zářil Iker. Myslím, že Real Madrid musí mít dva kvalitní gólmany a máme je v Keylorovi a Courtoisovi. Rozumím tomu, že jde o velký problém hlavně pro Zizoua. Ale chci, aby Keylor zůstal. Je to dobrý brankář a dobrý přítel.


  Zdroj: as.com

  1 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Nachův zákrok a Ancelottiho starosti. Real možná bude mít v sobotu jen jednoho stopera
  La Liga

  Nachův zákrok a Ancelottiho starosti. Real možná bude mít v sobotu jen jednoho stopera

  Carlo Ancelotti má problém se stavem obrany Realu Madrid. Ke zraněným hráčům se na tribunu dostává také Nacho, který se…
  REPORT: Girona – Real Madrid 0:3. Bílý balet se vrací do čela tabulky
  La Liga

  REPORT: Girona – Real Madrid 0:3. Bílý balet se vrací do čela tabulky

  Real Madrid se po prohraném derby s Atlétikem vrátil do vítězné nálady, když zvítězil podruhé v řadě. Výhra 0:3 na…
  Nominace na Gironu: Šlágr o první místo bez Alaby, vrací se ale Carvajal
  La Liga

  Nominace na Gironu: Šlágr o první místo bez Alaby, vrací se ale Carvajal

  Real Madrid odhalil nominaci na zápas víkendu, kdy se utká o první místo s Gironou na její půdě. Na trávníku…
  Zdravotní stav stoperů? Alaba bude chybět, Rüdiger by měl proti Gironě hrát
  La Liga

  Zdravotní stav stoperů? Alaba bude chybět, Rüdiger by měl proti Gironě hrát

  Velké obavy musí mít po utkání s Las Palmas fanoušci Realu Madrid. Ze zápasu totiž odstoupil kvůli zranění David Alaba…