Sergio Ramos: Griezmann a Zlatý míč? Jeho slova mě udivují, jiní velcí hráči na něj nedosáhli

Sergio Ramos: Griezmann a Zlatý míč? Jeho slova mě udivují, jiní velcí hráči na něj nedosáhli

Na předzápasovou tiskovou konferenci před utkáním s AS Řím dorazil tentokrát kapitán Los Blancos Sergio Ramos. Hned na úvod se jej novináři zeptali, co si myslí na tvrzení Antoine Griezmanna, že je na stejné úrovni jako Cristiano Ronaldo a Leo Messi.

Jestli je Antoine na stejné úrovni? To je dobrá otázka. Jeho ignorace je velká. Když slyším, co říká tenhle hoch, vzpomenu si na hráče jako Totti, Raúl, Buffon, Casillas, Maldini, Xavi nebo Iniesta. Byli to všichni skvělí hráči, vyhráli skoro vše. Jen na Zlatý míč nikdy nedosáhli.

Každý má právo na svobodný názor. Cholo (Diego Simeone) nebo Godín, tedy lidé, kteří mu jsou blízcí a vyhovují mu, by jej měli trochu usměrnit. Přesto si myslím, že je Antoine vynikajícím hráčem.

843 dnů bez přerušení evropskými šampiony. „Trenér se k tomu již vyjádřil. To, čeho jsme za poslední tři roky dosáhli, nás naplňuje pocity pýchy. Je to ale také velká zodpovědnost. Nejsme šampiony náhodou. Musíme i nadále zůstat ambiciózní, abychom jimi zůstali i nadále.

Finále na Wanda Metropolitano. „Bez ohledu na to, kde se finále bude hrát, má Real Madrid povinnost hájit titul. Letos je motivací navíc to, že se bude hrát na hřišti našeho největšího městského rivala.

Messi touží po úspěchu v Lize mistrů. „Barcelona je naším největším soupeřem v každé soutěži. Vždy patří k favoritům. Je normální, že hlavní postavy velkých týmů zdůrazňují, že chtějí tuto soutěž vyhrát.

Copa del Rey nebo Liga mistrů?Osobně stavím na vyšší úroveň úspěch v Lize mistrů, i když pro Real Madrid jsou důležité všechny trofeje. Vždy musíte porazit těžké soupeře. Dosud nebylo normální, že by jeden tým vyhrál tuto soutěž třikrát po sobě. Ujišťuji vás, že Isco i ostatní hráči upřednostňují jeden titul z Champions league více, než případné tři tituly v Copě.

Vinícius. „Má před sebou skvělou budoucnost, ale musí si sám nastavit svůj standard. Má velký talent, ale nesmí nic uspěchat. Potřebuje v klidu trénovat, užívat si fotbal a pokračovat po jednotlivých krůčcích. Velký tlak pro něj teď není ideální.

VAR. „Patřím k zastáncům všeho, co činí fotbal spravedlivějším. Ve fotbale je velký prostor pro chyby, musíme být proto trpělivý. VAR je tu od toho, aby rozhodčím pomohl, takže buďme k němu pozitivní. Nemyslím si, že by se mýlil. Čekali jsme na podobnou věc dlouho.

Cristiano Ronaldo. „Dal Madridu veškerý čas i energii, kterou mohl. Překonal všechny možné rekordy. Ale nyní už s námi není. Nemůžeme žít z toho, co pro nás v minulosti udělal. Mezera po něm je přirozeně velká, ale je zaplněna dalšími hráči, kteří mají velké ambice. Máme skvělý tým pohromadě. Vždy jsme měli rádi top hráče, ale když už s námi nejsou, musíme si poradit i bez nich. Přejeme Cristianovi jen to nejlepší, a to do chvíle, dokud se naše cesty nezkříží.“

Di Francesco tvrdí, že Real Madrid je bez Cristiana lepší. „Respektuji názor kohokoliv na celém světě. Cris týmu hodně dal, ale chtěl od vás málo. Byl velmi přímočarý, dal spoustu gólů, zjednodušoval naši hru. Nyní se musíme přizpůsobit jinému stylu. Chceme více držet míč a kontrolovat hru. Chceme soupeřům ztěžovat hru tak, jak jen to bude možné.

Marco Asensio. „Mám k němu zvláštní náklonnost, připomíná mi mě samotného, když jsem byl v jeho věku. Tehdy jsem byl mladý, a ostatní mi také podobnou náklonnost projevovali, teď se to snažím ostatním vracet. Je čas vložit mu na ramena trochu zátěže, ale ne příliš. Začíná mít důležitější roli v týmu, má pro nás velký význam. Doufám, že po této cestě bude pokračovat.“

Kapitáni Varane a Benzema. „Jsou to hráči, kteří jsou v Realu již dlouhou dobu. Rafa je světový šampión a svoji cenu již prokázal. Karim získal v kabině novou úlohu. Dříve byl plachý, ale teď už patří mezi lídry. Role kapitánů je hlavně v tom, aby ostatní povzbuzovali a vedli. Tihle dva to umějí, stejně jako Luka Modrić. Když zátěž rozdělíte mezi více hráčů, věci pak jdou snadněji.


Zdroj: as.com

8 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Operace Kroos & Modrić: Florentino Pérez přechází do akce
Mužstvo

Operace Kroos & Modrić: Florentino Pérez přechází do akce

Situace Luky Modriće a Toniho Kroose se v posledních týdnech změnila. Do celé záležitosti se vložil prezident Realu Madrid Florentino Pérez…
Modrićův agent: Luka pravděpodobně zůstane v Madridu i v následující sezóně
Mužstvo

Modrićův agent: Luka pravděpodobně zůstane v Madridu i v následující sezóně

Pokud jde o Luku Modriće, zdá se, že je vše vyřešeno. Vlado Lemić, hráčův agent, prohlásil, že fotbalista s největší…
Modrić 2025: Klíč k prodloužení smlouvy. Hráč i klub blízko dohody, píše AS
Mužstvo

Modrić 2025: Klíč k prodloužení smlouvy. Hráč i klub blízko dohody, píše AS

Dobrá zpráva pro madridismo. Luka Modrić se chystá prodloužit smlouvu s Realem o další sezónu. Vše se urychlilo po čtvrteční schůze…
Real zvažuje prodloužení smluv s Kroosem a Modrićem, píší MARCA a THE ATHLETIC
Mužstvo

Real zvažuje prodloužení smluv s Kroosem a Modrićem, píší MARCA a THE ATHLETIC

Real Madrid zvažuje prodloužení smluv s Tonim Kroosem a Lukou Modrićem, informuje The Athletic. Oběma hráčům vyprší smlouva 30. června.…