SER: Real Sociedad požaduje trvalý přestup Takefusy Kuba. Klub hledá optimální řešení

  SER: Real Sociedad požaduje trvalý přestup Takefusy Kuba. Klub hledá optimální řešení
  Takefusa Kubo

  Antón Meana z rádia SER oznámil v nočním programu El Larguero, že jednání o odchodu Takefusy Kuba do Realu Sociedad pokročila, ale kluby se neshodnou na jednom velmi důležitém bodě.

  Meana zdůraznil, že hlavními přestupovými tématy, které by mohly Los Blancos přinést hotovost, jsou samozřejmě Marco Asensio a Dani Ceballos, ale klub tvrdě pracuje i na menších věcech. Odchod Luky Joviće na hostování do Fiorentiny může být oficiálně potvrzen dnes nebo zítra a vedení analyzuje i ​​situaci Borji Mayorala nebo Mariana.

  Na seznamu menších záležitostí k vyřešení zůstává i Kubo, který má smlouvu do roku 2024 a vrací se z hostování na Mallorce. Novinář SER uvedl, že jednání o přestupu Japonce do Realu Sociedad jsou ve velmi pokročilé fázi, ale kluby se nemohou dohodnout na jedné věci: vlastnická práva k hráči.

  Baskové chtějí 21letého hráče natrvalo vykoupit a nabídnout mu 5letou smlouvu. Real Madrid si chce ponechat práva na hráče a v současné době vidí v případě Kuba pouze dvě řešení: zaplacené hostování nebo definitivní přestup s poměrně nízkou částkou a mírně vyšší výkupní klauzulí za útočníka po první a druhé sezóně v Baskicku.

  Sociedad se však soustředí na definitivní přestup, a proto se jednání nedávno zastavila. Nejdůležitější je, že všechny strany se chtějí dohodnout a Japonec je připraven zůstat formálně hráčem Realu Madrid, ale nedělá mu problém podepsat smlouvu na 5 let se Sociedad, kterému je za takovou důvěru vděčný.

  Pokud však bude situace pokračovat, Bílý balet má nabídky na obvyklé hostování z Osasuny, Valladolidu, Neapole nebo tureckých klubů.

  Kubo sám dává přednost Baskům, ale chápe pozici Realu Madrid, který mu řekl, že pro něj v létě není místo v týmu kvůli počtu hráčů mimo EU a pro příští sezónu dostal 21letý hráč svobodu vybrat si tým, ve kterém se bude cítit nejlépe.

  Japonec chce svou budoucnost uzavřít před 8. červencem, kdy se musí ukázat na přípravě ve Valdebebas. V minulé sezóně na Mallorce odehrál Take Kubo 1769 minut ve 30 zápasech, v nichž zaznamenal 2 góly a 3 asistence.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: SER

  1 Komentářů

  • Avatar

   Kdyby se podařilo do smlouvy dostat případný zpětný odkup, tak super, protože následující 2 roky nejspíš definitivně ukážou jestli je takový talent, ale pokud ne, tak bych ho asi pustil. V dospělém fotbale se nedokázal nikde jinak výrazně prosadit, snad krom záblesků v reprezentaci a u nás bude pořád přetlak a problém s hráčema mimo EU.

   0
   0

  Přidat komentář

  Související články

  Mbappé popřel uzavření dohody s Realem Madrid. Matka útočníka již hledá dům v Madridu
  Přestupy

  Mbappé popřel uzavření dohody s Realem Madrid. Matka útočníka již hledá dům v Madridu

  Kylian Mbappé se v úterý zúčastnil banketu francouzského prezidenta Emmanuela Macrona u příležitosti návštěvy katarského emíra. Podle svědků měl popřít,…
  Katarský emír Mbappému popřál hodně štěstí. Odchodu Francouze z PSG nejspíše již nic nebrání
  Přestupy

  Katarský emír Mbappému popřál hodně štěstí. Odchodu Francouze z PSG nejspíše již nic nebrání

  Fotbalista se zúčastnil banketu francouzského prezidenta Emmanuela Macrona u příležitosti návštěvy katarského emíra. Média neinformují o tom, že by pětadvacetiletého…
  Vrátí se Achraf Hakimi do Realu?
  Přestupy

  Vrátí se Achraf Hakimi do Realu?

  Pětadvacetiletý Achraf Hakimi by se mohl v létě stát žhavým zbožím. Obránce má smlouvu v PSG do června 2026 ale…
  Marca: Kylian Mbappé se dohodl s Realem Madrid
  Přestupy

  Marca: Kylian Mbappé se dohodl s Realem Madrid

  Kylian Mbappé a Real Madrid jsou již dva týdny dohodnuti. Od 1. července se francouzský útočník stane hráčem Los Blancos.…