SER: Brahim Díaz jako klíč k přestupu Leãa do Realu Madrid. Španěl může být použit ke snížení ceny

SER: Brahim Díaz jako klíč k přestupu Leãa do Realu Madrid. Španěl může být použit ke snížení ceny
Rafael Leão (zdroj: facebook.com)

AC Milán zvažuje prodej Rafaela Leãa letos v létě, pokud Portugalec neprodlouží smlouvu. Cadena SER uvádí, že klíčem k útočníkově přestupu na Santiago Bernabéu by mohl být Brahim Díaz.

Jeden z pořadů španělské rozhlasové stanice Cadena SER uváděný Pacojó Delgadem pojednával o aktuální smluvní situaci Rafaela Leãa. Portugalci vyprší smlouva v roce 2024 a přestože jednání o prodloužení pokračují, vedení Milána má obavy.

AC musí jednat

AC bude ochotno prodat Rafaela Leãa, pokud v létě neprodlouží s klubem smlouvu. Portugalec má smlouvu do roku 2024, podle níž vydělává 1,4 milionu eur za sezonu. Rossoneri mu dokonce nabídli novou smlouvu zaručující výdělek 7 milionů eur ročně, ale zatím na takové podmínky nepřistoupil a nabídku nepodepsal.

Telenovela kolem jejího prodloužení začala ještě před mistrovstvím světa ve fotbale v Kataru a zúčastněné strany se stále nedokázaly dohodnout. Paolo Maldini, Frederic Massara a spol. nechtějí přijít zadarmo o další hvězdu, jako tomu bylo v případě Gianluigiho Donnarummy, který po vypršení smlouvy odešel do PSG, Hakana Çalhanoğlua, který odešel k rivalovi Interu, nebo Francka Kessiého, který se loni v létě připojil k Barceloně.

Agentem portugalského útočníka je Jorge Mendes, který je v neustálém týdenním kontaktu s Florentinem Pérezem a jeho jméno už navrhl Realu Madrid. Podle SER budou Los Blancos v nadcházejícím letním přestupovém období hledat útočníka, aby posílili tým. Madridské vedení chce hráče, který kromě Karima Benzemy není jen klasická „devítka“, ale někdo s bohatším profilem pozic na hřišti.

Brahim klíčem k přestupu

Pokud si Real a Milán sednou k jednání s Rafaelem Leãem jako hlavní postavou, může v těchto rozhovorech padnout jméno Brahima Díaze. Španěl je v Miláně na dvouleté hostování a je nesmírně důležitým kouskem do skládačky Stefana Pioliho a jedním z pilířů jeho týmu. Italští šampioni mají opci na koupi Andalusana za 22 milionů eur.

Na druhou stranu, Los Blancos budou moci v takové situaci získat hráče zpět za 27 milionů eur. To, a skutečnost, že podle SER je Real Madrid posedlý podpisem útočníka v příští sezoně, znamená, že Portugalec je jednou z možností, o kterých se uvažuje v kancelářích na Concha Espina 1, a Brahim by mohl být zahrnut do celé operace, aby snížil její náklady.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: Caden SER

4 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Real Madrid zintenzivnil činnost v případě přestupu Lenyho Yora
Přestupy

Real Madrid zintenzivnil činnost v případě přestupu Lenyho Yora

Přestože se příchod mladého stopera Lenyho Yora dlouho pekl na pomalém ohni, v poslední době se vývoj událostí rozhodně zrychlil.…
MARCA: Nacho odchází z Realu Madrid do arabského Al Qadisiyah!
Přestupy

MARCA: Nacho odchází z Realu Madrid do arabského Al Qadisiyah!

Smlouva je uzavřena na dva roky a hráč obdrží odměnu ve výši přibližně 10 milionů eur. Nacho Fernández odchází z…
MARCA: Real by mohl za Rafu Marína získat kolem 15 milionů eur
Přestupy

MARCA: Real by mohl za Rafu Marína získat kolem 15 milionů eur

Přestup španělského obránce do Neapole se blíží k finalizaci. Očekává se, že královský klub si ponechá opci na odkup hráče.…
MARCA: Real Madrid čeká na rozhodnutí Joselua
Přestupy

MARCA: Real Madrid čeká na rozhodnutí Joselua

Útočník španělské reprezentace se zatím o své budoucnosti v Realu Madrid vyjadřuje překvapivě opatrně. Deník MARCA potvrzuje, že mu klub…