Saudové půjdou po hráčích Realu. V létě by chtěli Modriće i jeho tři parťáky

Saudové půjdou po hráčích Realu. V létě by chtěli Modriće i jeho tři parťáky
Luka Modrić (zdroj: realmadrid.com)

Kolem fotbalu v Saudské Arábii je po přestupovém období ticho, mnozí z hráčů se již rozmysleli a postupně se vrací do Evropy nebo to alespoň plánují. To ovšem neznamená, že by se snížily ambice a chuť arabských týmů. V létě se dá očekávat znovu výrazný nálet a zájem bude i o hráče Realu Madrid.

Podle deníku Marca by kluby ze Saudské Arábie rády „loupily“ v Realu Madrid, zájem je až o čtyři hráče s aktuálně nejasnou budoucností. Pojďme se na jejich situace postupně podívat.

Největším jménem je jednoznačně Luka Modrić. Chorvatský záložník sice poslední dobou znovu ukazuje svou dlouhověkost, dá se nicméně očekávat, že tentokrát nabídku nové smlouvy již nedostane. Končit kariéru ale ještě určitě nehodlá. Z Arábie mu v takovém případě přistane jistě velmi lukrativní nabídka.

Dalším hráčem je současný kapitán Nacho. Také Španěl má smlouvu do konce sezony a je otázkou, zda dostane znovu nabídku na jednoroční prodloužení. Nejblíže odchodu byl minulé léto, jelikož se ale rozhodl zůstat, nejspíš definitivně tím nadřadil milovaný Real Madrid nad klub, kde by hrál více. Kvůli zraněním navíc dostává v sezoně velkou porci minut.

Z tohoto pohledu se dá očekávat, že Bílý balet svému odchovanci další kontrakt nabídne a šance na Nachovo setrvání jsou poměrně velké. I přes nabídku z Arábie.

Třetím do party Madridistas, kterým po této sezoně končí smlouva, je Lucas Vázquez. Rovněž dnes již definitivně pravý obránce v této sezoně obstál, když musel alternovat za zraněného Daniho Carvajal. U Lucase se zdá, že bude záležet stoprocentně na vedení Realu, v klubu by totiž rád zůstal.

Pokud by ovšem nabídku nové smlouvy nedostal, bude samozřejmě zvažovat, co dál. Ve svých dvaatřiceti letech je stále velmi zajímavým hráčem pro spoustu týmů. Nikde by si ale pochopitelně nevydělal tolik, jako v Saudské Arábii. Zájem z této země o něj podle Marcy je.

Zapomenout nemůžeme ani na často probíraného Ferlanda Mendyho. Na rozdíl od předtím jmenovaných má smlouvu v Realu Madrid až do roku 2025 a podle jeho vyjádřeních určitě nechce odcházet. Pro Carla Ancelottiho je navíc levým obránce číslo jedna, na tom nic nezměnil ani příchod Frana Garcíi.

Přesto se mluví o tom, že by klub Mendyho rád prodal. Hlavním důvodem jsou častá zranění a také zájem o Alphonsa Daviese z Bayernu Mnichov. Rovněž Kanaďan má ale spoustu zdravotních problémů a je tak otázkou, zda by v tomto směru šlo o zlepšení. Pokud by měl nicméně někdo Mendyho vyplatit, kluby z Arábie se nabízí.

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


Zdroj: marca.com

Přidat komentář

Související články

The Athletic: Leny Yoro letí do Manchesteru na lékařskou prohlídku
Přestupy

The Athletic: Leny Yoro letí do Manchesteru na lékařskou prohlídku

Vše nasvědčuje tomu, že Francouz neskončí v Realu Madrid a upíše se Rudým ďáblům. Leny Yoro odlétá do Velké Británie,…
MARCA: Nejlepší pravý obránce světa prodlouží s Realem Madrid
Přestupy

MARCA: Nejlepší pravý obránce světa prodlouží s Realem Madrid

Dani Carvajal je po senzační sezoně v barvách Realu Madrid a fenomenálním EURO na nejlepší cestě prodloužit s královským klubem…
OFICIÁLNĚ: Kylian Mbappé podepsal smlouvu s Realem Madrid
Přestupy

OFICIÁLNĚ: Kylian Mbappé podepsal smlouvu s Realem Madrid

Francouzský fotbalista se už naplno může cítit jako nový hráč Realu Madrid, protože podepsal smlouvu. Kylian Mbappé se už včera…
RELEVO: Real Madrid brzdí odchod svých hráčů do jiných klubů
Přestupy

RELEVO: Real Madrid brzdí odchod svých hráčů do jiných klubů

Přestože Real Madrid pracuje na letošních přestupech, musí řešit i téma odchodů. Prozatím je však toto téma blokováno, zejména kvůli…