S Mendym jde vše podle plánu. Dobrá forma zvyšuje jeho cenu a příláká více zájemců

S Mendym jde vše podle plánu. Dobrá forma zvyšuje jeho cenu a příláká více zájemců
Ferland Mendy proti Barceloně (zdroj: realmadrid.com)

Nejlepší forma Realu Madrid v této sezoně přišla s návratem Ferlanda Mendyho do základní sestavy. Klub zvažuje prodej obránce příští léto a doufá, že jeho dobré výkony zvýší jeho hodnotu na přestupovém trhu.

V úvodní fázi aktuální sezony bylo nejvíce otazníků ohledně pozice levého obránce. Klub v létě přivedl Frana Garcíu a stále více se mluvilo o Eduardu Camavingovi, který v minulé sezoně dokázal, že v případě potřeby umí hrát i na postu levého obránce.

Rüdiger a Nacho byli také neustále v pohotovosti. Na konci seznamu byl Ferland Mendy, který věděl, že jakmile se vrátí na svou optimální úroveň, bude se moci spolehnout na plnou důvěru Carla Ancelottiho.

Dobrá forma

Naštěstí pro Real Madrid podává francouzský obránce opět výkony na velmi vysoké úrovni a nechce vzpomínat na předchozí sezonu, ve které byla jeho největším nepřítelem zranění. Po mnoha chudých měsících Ferland konečně získal rovnováhu a nyní hraje téměř vše.

V posledních šesti zápasech byl na hřišti od první minuty a v základní jedenáctce nastoupil už devětkrát. Jeho přítomnost zlepšuje fungování celé obranné formace, což se promítá do výsledků celého týmu. Osmadvacetiletý hráč má za sebou již celkem 12 zápasů a bilance Los Blancos v těchto zápasech je 10 výher, jedna remíza a jedna porážka. Navíc tým pětkrát udržel čisté konto.

Mendy se stal opět defenzivní oporou a v této podobě je pro Carletta nedotknutelný. Ital si je vědom toho, že obránce má při zapojování do útoku určité nedostatky, ale nejvíce si cení jeho sebevědomí a klidu při bránění útoků do vlastního pokutového území.

V aktuálním ročníku byl Francouz 9x v základní jedenáctce a pokaždé zaznamenal průměr 4,4 zákroku na zápas. Jeho nejlepší výkon byl proti Valencii, kdy předvedl 9 odběrů míče.

Zvyšující se hodnota

Výborná forma osmadvacetiletého hráče těší i vedení klubu, které chce příští léto co nejvíce zvýšit jeho hodnotu a přitáhnout zájem největších klubů v Evropě. Není žádným tajemstvím, že cílem Los Blancos je podepsat Alphonso Daviese, kterému v roce 2025 vyprší smlouva v Bayernu.

Kanaďan má být na jeho pozici základním hráčem a jeho náhradníky jsou Fran García a Camavinga. Mendymu také v létě 2025 končí smlouva a Real ho má na přestupové listině už dva roky, byť zatím žádnou zajímavou nabídku nedostal.

V době jeho přestupu na Santiago Bernabéu v roce 2019 ocenil Transfermarkt Ferlanda Mendyho na 50 milionů eur. Dnes ho stejný web oceňuje jen na zhruba 20 milionů eur, ale nikdo v klubu nepochybuje o tom, že pokud si obránce udrží současnou úroveň, může jeho hodnota po skončení sezony opět stoupnout.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: as.com

Přidat komentář

Související články

Lunin: Jestli chci zůstat v Realu Madrid? Samozřejmě, že ano
Mužstvo

Lunin: Jestli chci zůstat v Realu Madrid? Samozřejmě, že ano

Andrij Lunin si aktuálně plní reprezentační povinnosti, zároveň ale potvrzuje, že by rád zůstal v Realu Madrid. Brankář má smlouvu…
El Confidencial: Islámský stát nabádal k útokům na hráče a fanoušky Realu Madrid
Mužstvo

El Confidencial: Islámský stát nabádal k útokům na hráče a fanoušky Realu Madrid

Příslušníci španělské Guardia Civil oznámili, že rozbili buňku nadace I’lam, která se podílí na propagandě takzvaného Islámského státu. Mezi nalezenými…
Otazníky v defenzivě. Jaké bude složení stoperů pro příští sezónu?
Mužstvo

Otazníky v defenzivě. Jaké bude složení stoperů pro příští sezónu?

Žádné rozhodnutí zatím nepadlo. Před novou sezonou 2024/25 mají jistá místa Rüdiger a Militão, vedle nich se objevují jména Nacha,…
První rok Juda Bellinghama
Mužstvo

První rok Juda Bellinghama

V pátek to byl přesně rok od chvíle kdy Real Madrid oznámil příchod Juda Bellinghama. Anglický záložník ve své premiérové sezóně…