S Mendym jde vše podle plánu. Dobrá forma zvyšuje jeho cenu a příláká více zájemců

  S Mendym jde vše podle plánu. Dobrá forma zvyšuje jeho cenu a příláká více zájemců
  Ferland Mendy proti Barceloně (zdroj: realmadrid.com)

  Nejlepší forma Realu Madrid v této sezoně přišla s návratem Ferlanda Mendyho do základní sestavy. Klub zvažuje prodej obránce příští léto a doufá, že jeho dobré výkony zvýší jeho hodnotu na přestupovém trhu.

  V úvodní fázi aktuální sezony bylo nejvíce otazníků ohledně pozice levého obránce. Klub v létě přivedl Frana Garcíu a stále více se mluvilo o Eduardu Camavingovi, který v minulé sezoně dokázal, že v případě potřeby umí hrát i na postu levého obránce.

  Rüdiger a Nacho byli také neustále v pohotovosti. Na konci seznamu byl Ferland Mendy, který věděl, že jakmile se vrátí na svou optimální úroveň, bude se moci spolehnout na plnou důvěru Carla Ancelottiho.

  Dobrá forma

  Naštěstí pro Real Madrid podává francouzský obránce opět výkony na velmi vysoké úrovni a nechce vzpomínat na předchozí sezonu, ve které byla jeho největším nepřítelem zranění. Po mnoha chudých měsících Ferland konečně získal rovnováhu a nyní hraje téměř vše.

  V posledních šesti zápasech byl na hřišti od první minuty a v základní jedenáctce nastoupil už devětkrát. Jeho přítomnost zlepšuje fungování celé obranné formace, což se promítá do výsledků celého týmu. Osmadvacetiletý hráč má za sebou již celkem 12 zápasů a bilance Los Blancos v těchto zápasech je 10 výher, jedna remíza a jedna porážka. Navíc tým pětkrát udržel čisté konto.

  Mendy se stal opět defenzivní oporou a v této podobě je pro Carletta nedotknutelný. Ital si je vědom toho, že obránce má při zapojování do útoku určité nedostatky, ale nejvíce si cení jeho sebevědomí a klidu při bránění útoků do vlastního pokutového území.

  V aktuálním ročníku byl Francouz 9x v základní jedenáctce a pokaždé zaznamenal průměr 4,4 zákroku na zápas. Jeho nejlepší výkon byl proti Valencii, kdy předvedl 9 odběrů míče.

  Zvyšující se hodnota

  Výborná forma osmadvacetiletého hráče těší i vedení klubu, které chce příští léto co nejvíce zvýšit jeho hodnotu a přitáhnout zájem největších klubů v Evropě. Není žádným tajemstvím, že cílem Los Blancos je podepsat Alphonso Daviese, kterému v roce 2025 vyprší smlouva v Bayernu.

  Kanaďan má být na jeho pozici základním hráčem a jeho náhradníky jsou Fran García a Camavinga. Mendymu také v létě 2025 končí smlouva a Real ho má na přestupové listině už dva roky, byť zatím žádnou zajímavou nabídku nedostal.

  V době jeho přestupu na Santiago Bernabéu v roce 2019 ocenil Transfermarkt Ferlanda Mendyho na 50 milionů eur. Dnes ho stejný web oceňuje jen na zhruba 20 milionů eur, ale nikdo v klubu nepochybuje o tom, že pokud si obránce udrží současnou úroveň, může jeho hodnota po skončení sezony opět stoupnout.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: as.com

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…