Rodrygo před rozhodující sezónou. Konkurence v útoku se množí

Rodrygo před rozhodující sezónou. Konkurence v útoku se množí
Rodrygo Goes (zdroj: realmadrid.com)

Příchody Mbappého a Endricka, který do Madridu míří ve vyzrálejší verzi, než tomu bylo v případě Vinícia a Rodryga, komplikuje útočnou rovnici Los Blancos.

Pro Rodryga bude příští sezóna rozhodující. Po sezoně, v níž poprvé nastoupil v základní sestavě, přichází hvězdný Mbappé. Status Viniho je nedotknutelný. Endrick se také připojí k bílé útočné síle. Další brazilský supertalent o svých nabroušených tesácích o víkendu opět přesvědčil v barvách Kanárků. Do španělské metropole se po Copa América vydá s ještě bombastičtějším statusem, než jaký doprovázel Viniho a Rodryga. Endrick ani neuvažuje o tom, že by zamířil na hostování jinam, či si na Španělsko zvykal v Castille, jako to udělali jeho krajané v letech 2018 a 2019.

Nikdo nepochybuje o tom, že Rodrygo patří mezi nejlepší hráče na světě. S hodnotou 110 milionů eur je 12. nejcennějším fotbalistou, ale v Madridu tohle nestačí. Konkurence je obrovská a množí se.

Ancelotti už začíná uvažovat o tom, jak umístit všechny své hvězdné zbraně do jedné jedenáctky. Jednou z možností v jeho taktické příručce je návrat k systému 4-3-3 „made in BBC“. V něm bude Vinicius okupovat levé křídlo, Mbappé středový pás a Rodrygo pravé křídlo.

Pro italského stratéga je Rodrygo v tuto chvíli zásadním hráčem. „Je pro nás velmi důležitým článkem a bude jím i v budoucnu, o tom není pochyb,“ shrnul v nedávném rozhovoru, aby utlumil veškeré fámy. Kromě gólového čichu (sezonu zakončil s bilancí 17 gólů a devíti asistencí) Ancelottiho těší i ostatní Rodrygovy přednosti. Má skvělé asociační schopnosti, které z něj dělají brazilského Benzemu.

Carletto však bude mít na lavičce spoustu dynamitu. Nejen Endrick, ale i Brahim, Joselu nebo Arda, který se vyhýbá možnosti jít na hostování, budou toužit po minutách, které jim francouzsko-brazilský trojzubec ponechá. Stejně jako hledají místa v základní sestavě. Celkem sedm útočníků. A když přijde na lámání chleba, Ancelotti má tendenci vzhlížet k Rodrygovi.

Brazilský útočník nastoupil do 51 zápasů, což je druhý nejvyšší počet po Valverdem (54). Z toho se ve 43 z nich objevil v základní sestavě, ale jen 11x odehrál celý zápas. Většinu z toho ale ještě na podzim. V roce 2024, kdy Rodrygo nastoupil do 27 zápasů, hrál plných 90 minut pouze třikrát, proti Osasuně, Alavésu a Betisu, přičemž ale v posledních dvou utkáních už měli Los Blancos jistý 36. titul. Vini naproti tomu odehrál naplno 14 u 35 zápasů, což je 40% ve srovnání s 21,6% v případě Rodryga.

Pro Rodryga nastává velká zkouška. Ta první už na Copa América (20. června – 14. července). Nosit bude v Brazílii legendární desítku, číslo Pelého. Kanárci cílí ve Spojených státech na vytoužený titul. A po turnaji se vydá do Madridu, kde se bude rvát o své místo na výsluní. Rodrygo se konkurence ovšem nebojí. „Je možné, že budeme hrát společně. Ancelotti určitě najde způsob. Dobří hráči musí hrát spolu,“ řekl v minulém týdnu Rodrygo.


Zdroj: as.com

2 Komentářů

 • Avatar

  Jsem opravdu zvědav jak Carlo rozdělí minuty, tohle mu moc nezávidím.. proti „slabším“ soupeřům bych si uměl představit v základu Viniho, Mbappého, Rodryga i Endricka .Rodrygo by hrál na svém oblíbeném postu pod hrotem, Endrick zprava. Ovšenm to by znamenalo, že by nehráli dva ze čtveřice Cama, Valverde, Bellingham a Tchou..
  Předpokládám, že minimálně na začátku sezony bude hrát základ Vini-Mbappé-Rodrygo a Güler z Endrickem a Brahimem si moc nečuchnou.. neumím si představit, že by Mbappé, nebo Vini byli pravidelně stahováni ze hřiště, aby si kopli náhradníci.

  1
  2
 • Avatar

  zápasy víkend a ut/str. si striedania budú vyžadovať, ak chceme ísť víťazne. ani Vini a Mba nemôžu hrať nepretržite tento štýl bez únavy.
  samozrejme, že to bude vytvárať zostavy hráčov pre silnejších a slabších súperov a pocit som hráč do A alebo B základu.
  tak to už ale je.
  Carlo to musí naďalej viesť spôsobom, aby aj menej vyťažení cítili dôležitosť a vyrovnali sa so svojím postavením tak, ako sme to zvládli túto sezónu.
  potom by sme mohli naozaj byť veľmi veľmi úspešní

  0
  0

Přidat komentář

Související články

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!
Mužstvo

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!

Podle José Félixe Díaze z deníku MARCA je prodloužení smlouvy Francouze Mendyho blízko realitě. Zajištění situace levého obránce bylo jednou…
Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus
Mužstvo

Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus

Zájem o dresy Kyliana Mbappého je obrovský, ale zaplatí se Francouzův přestup, nebo dokonce jeho plat? Kylian Mbappé se již…
První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real
Mužstvo

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real

Útočník podepsal svou první sponzorskou smlouvu jako hráč Realu Madrid. Královský celek může na této aktivitě svého hráče také vydělat.…
AS: Stále větší napětí kolem Lunina
Mužstvo

AS: Stále větší napětí kolem Lunina

Budoucnost Andrije Lunina je stále zahalena mlhou nejistoty. Svůj podíl na tom má i osobnost Jorgeho Mendese, portugalského agenta, který…