„Rodri“ z La Fábriky. Odchovanec Realu Madrid září na mistrovství Evropy U19

„Rodri“ z La Fábriky. Odchovanec Realu Madrid září na mistrovství Evropy U19
José María Andrés - Chema (zdroj: instagram.com)

V současné době probíhá mistrovství Evropy hráčů do 19 let, kde září Chema, jeden z odchovanců Realu Madrid, který je přirovnáván k Rodrimu.

Španělská reprezentace do 19 let postoupila do finále mistrovství Evropy. Svěřenci Pabla del Ama sice nepostoupili bez problémů, ale v boji o finále v prodloužení porazili Itálií, která si již zajistila vstupenku na mistrovství světa hráčů do 20 let v Chile.

Mezi jmény, která vyčnívaly, byl určitě José María Andrés, známější jako Chema, kterého pozorovatelé považovali za fotbalistu velmi podobného Rodrigu Hernándezovi. A to jak z hlediska fotbalových předností, tak z hlediska samotného vzhledu. Stejný postoj, dres zastrčený do kalhot a schopnost přihrávat s mimořádnou přesností, stejně jako fotbalista Manchesteru City.

Připraven na Castillu

Chema je jedním z klenotů madridské akademie Realu. Arbeloovo srdce si získal ještě v Juvenilu a letos zažije své první dobrodružství v Raúlově Castille. Učiní tak jako hráč rezervního týmu, protože ostatní spoluhráči, kteří mohou postoupit, budou nastupovat v Realu Madrid C. Podle trenérského štábu je připraven na vážnější výzvu než jeho spoluhráči a mohl by hrát důležitější roli v Primera Federación.

Chema se narodil ve Valencii a do La Fábricy přestoupil z Levante, když mu bylo pouhých 13 let. Od té doby byl zásadním fotbalistou v každém ze svých týmů. „Když nevíte, co dělat, dejte míč Chemovi,“ říká jeden ze spoluhráčů o pivotovi, který vyniká vytříbenou technikou, přihrávkami a přehledem o hře.

Jeho inteligence na hřišti není náhodná. Patří k chlapcům s nejlepšími známkami v celé mládežnické akademii. Jeho průměr je 10, což je nejvyšší možná známka, a navíc získal několik ocenění v rámci systému analýzy, který Real Madrid používá již několik let.

Chema nezanedbává ani své vzdělání. Studuje obchodní management v oboru business analysis v angličtině, protože si na univerzitě vybral dvojjazyčný obor. Ve volném čase se Chema neúčastní večírků.

V Realu Madrid tráví víkendy ve Valdebebas, kde sleduje zbytek mládežnických týmů. „Zná je všechny,“ říkají o něm. Jeden z těch dokonalých sousedů v královském sídle, kteří nikdy nedělají problémy. Když může odjet do Valencie, tráví dlouhé chvíle s rodinou hraním golfu, dalšího sportu, ve kterém si nevede špatně.

Nyní září za Španělsko na svém prvním mezinárodním turnaji s národním týmem. Jak sám říká, hrát v těchto barvách je pro něj i jeho rodinu zdrojem hrdosti. Všichni byli nadšení, když se dozvěděli o povolání na mistrovství Evropy, kde Chema září.

V zápasech proti Dánsku (vstřelil gól na 1:0), proti Francii odehrál 90 minut, v utkání s Tureckem 26 minut a v semifinále odehrál celých 120 minut. Nyní přichází nejtěžší výzva, a to proti jednomu z favoritů. Hvězda Juvenilu A je připravena dovést Španělsko k titulu mistrů Evropy.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: relevo.com

Přidat komentář

Související články

Castilla promarnila dvougólový náskok v úplném závěru důležitého zápasu
Castilla a junioři

Castilla promarnila dvougólový náskok v úplném závěru důležitého zápasu

V 29. kole Primera Federación Castilla pouze remizovala se Zamorou 2:2. Až do 83. minuty vedli mladíci Realu 2:0, ale…
Jiménez s menší rolí v A týmu, ale… s rostoucím zájmem na trhu
Castilla a junioři

Jiménez s menší rolí v A týmu, ale… s rostoucím zájmem na trhu

Na začátku února se odchovanec objevil v základní sestavě Realu Madrid na Mestalle. Od toho zápasu už se v prvním…
Juvenil A zabojuje o Final Four Mládežnické ligy
Castilla a junioři

Juvenil A zabojuje o Final Four Mládežnické ligy

Juvenil A se utká se Sportingem v zápase, jehož vítěz si zajistí postup na finálový turnaj do Nyonu. Bílý balet…
Castilla si zahraje s Manchesterem United na Old Trafford
Castilla a junioři

Castilla si zahraje s Manchesterem United na Old Trafford

7. dubna vyběhnou hráči Castilly na trávník Old Trafford, aby se utkali s Manchesterem United ve čtvrtfinále Premier League International…