RELEVO: Real Madrid má situaci kolem Lenyho Yora plně pod kontrolou. Přestup bude podle jeho not

RELEVO: Real Madrid má situaci kolem Lenyho Yora plně pod kontrolou. Přestup bude podle jeho not
Leny Yoro (zdroj: x.com)

Přáním osmnáctiletého mladíka Lenyho Yora, označovaného za generační talent, je, aby jeho příští zastávkou bylo Santiago Bernabéu. Tím jsou prakticky všichni ostatní zájemci z řad evropských gigantů mimo hru. Yorův nynější zaměstnavatel, francouzské Lille, je navíc nucen hráče prodat už toto léto, jinak o něj příští rok přijde zadarmo.

Leny Yoro je blízko přestupu do Realu Madrid. Již několik měsíců je pro královský klub volbou číslo jedna, pokud jde o posílení středu obrany. Los Blancos původně nechtěli na transfer tlačit už toto léto. Nachův konec ve španělské metropoli a komplikovaný návrat Davida Alaby po přetržení křížového vazu ale situaci změnily. Pro Real je nyní Leny prioritou. Není se tak čemu divit, že klub v posledním měsíci zintenzivnil práci na přestupu. Nyní je situace taková, že soupeři Realu začínají v této věci rezignovat.

Liverpool a PSG, největší konkurenti, už vědí, že Yorova touha je hrát v bílém. Jiná možnost pro něj neexistuje. Když se dozvěděl o zájmu Realu, požádal své agenty, aby mu dali přednost. Angličané a Francouzi situaci monitorují, ale začínají se smiřovat s nevýhodou vzhledem k silné pozici Realu, který se s mladým obráncem již dohodl. Zbývá jen najít dohodu s Lille, které se ocitlo ve slepé uličce.

Lille nemůže za Yora požadovat tolik, kolik by si přálo, protože jde o hráče, kterému končí smlouva v roce 2025, a hrozí tak, že o něj příští rok přijde zadarmo, což si klub nemůže dovolit. Strategie využití třetích stran ke zvýšení ceny nefunguje. Přesto tým z jihu Francie jako prodávající klub utáhl šroub při jednáních, v nichž si řekl o hodně. Ne však 100, ani 80, ani 60 milionů. Real zaplatí mnohem nižší částku. Chápou pozici Lille, ale také ví, že čas hraje pro něj. Musí jen počkat a využít Yorovy vůle.

V pozadí této otázky je problém, s nímž se potýká většina francouzských klubů: prodej televizních práv, nebo spíše jejich nedostatek. Ligue 1 dosud neprodala práva na příští sezónu a vše nasvědčuje tomu, že tak učiní za mnohem nižší cenu, než se odhadovalo. Kluby proto uvažují o co největším zvýšení cen pro své hráče. Tento trik by mohl fungovat i proti Lille: buď obránce prodá do Madridu hned, nebo přijde o spoustu peněz, které potřebuje víc než kdy jindy.

Vše je nyní otázkou času. Real Madrid chce, aby se jeho budoucím středním obráncem stal Leny Yoro, a je připraven počkat. Se všemi kartami na stole zbývá, aby Lille našlo společnou řeč při jednání s Los Blancos. V každém případě je v plánu uzavřít obchod co nejdříve a nečekat až do konce léta. Jedno z nejdůležitějších jmen na přestupové listině královského klubu, pokud vše půjde podle plánu, si tak splní svůj sen.


Zdroj: relevo.com

Přidat komentář

Související články

Besiktas je ochoten učinit významnou nabídku za záložníka Realu Madrid
Přestupy

Besiktas je ochoten učinit významnou nabídku za záložníka Realu Madrid

Besiktas se zajímá o záložníka Realu Madrid Daniho Ceballose a podle tureckého média F5 Haber je ochoten učinit významnou nabídku,…
MARCA: Odchod Lunina je otázkou peněz. Na kolik si Real gólmana cení?
Přestupy

MARCA: Odchod Lunina je otázkou peněz. Na kolik si Real gólmana cení?

Real Madrid čeká na vhodnou nabídku za Andrije Lunina, který by mohl v létě opustit královský klub. Real Madrid nemá…
OFICIÁLNĚ: Endrick bude představen 27. července
Přestupy

OFICIÁLNĚ: Endrick bude představen 27. července

Real Madrid dnes zveřejnil, že Brazilec Endrick podepíše smlouvu s klubem v sobotu 27. července. Oznámil to na svých webových stránkách. Real…
The Athletic: Leny Yoro letí do Manchesteru na lékařskou prohlídku
Přestupy

The Athletic: Leny Yoro letí do Manchesteru na lékařskou prohlídku

Vše nasvědčuje tomu, že Francouz neskončí v Realu Madrid a upíše se Rudým ďáblům. Leny Yoro odlétá do Velké Británie,…