Rekordní sezóna? Real má motivaci pro zbylých pět zápasů La Ligy

Rekordní sezóna? Real má motivaci pro zbylých pět zápasů La Ligy
Rüdiger (© realmadrid.com)

Los Blancos sebevědomě míří za svým 36. titulem v La Lize. Svěřenci Carla Ancelottiho si v pátek večer připsali další tři body a od matematické jistoty titulu je nyní dělí pouhé čtyři body. „Všichni si mysleli, že se to tady jen odchodíme a že myslíme jen na zápas s Bayernem. Pravdou je, že v tomto ohledu jsou tito fotbalisté neuvěřitelní. Jejich odhodlání, přístup a vůle vyhrávat zápasy je něco úžasného. Dělají mi obrovskou radost,“ řekl italský trenér po utkání v Reale Areně.

Real Madrid je v této sezoně bezpochyby nejlepším týmem ve Španělsku a z pohledu mnoha statistik se jedná o jedno z nejlepších tažení v historii klubu. Tým v lize naposledy prohrál v zářijovém madridském derby s Atlétikem. Od té doby neprohrál už 27 ligových utkání v řadě. Los Blancos tak vyrovnali úspěch ze sezón 1968/69 a 1988/89, kdy ve stejném ročníku rovněž zaznamenali 27 zápasů bez porážky. Klubový rekord byl stanoven v ročníku 1989/90, kdy Real zůstal neporažen 28 utkání v řadě v rámci La Ligy. Ve všech těchto letech putoval titul na Santiago Bernabéu. Pokud budeme brát v úvahu série neporazitelnosti v La Lize nejen v průběhu jedné sezóny, nejlepší rekord je 30 zápasů, což zahrnuje dva zápasy na konci sezóny 1987/88 a zmíněných 28 zápasů v ročníku 1988/89.

Los Blancos ve své historii zaznamenali pouze jednu sezónu bez porážky. V soutěžním ročníku 1931/32 tým ani jednou neprohrál a dosáhl na svůj první titul. Je však třeba zdůraznit, že v té době se La  Ligy zúčastnilo pouze 10 týmů, takže každý tým odehrál pouze 18 zápasů. Dvakrát skončil Real s jedinou porážkou – v sezónách 1968/69 a 1988/89. Celkově zaznamenali Carletovi hráči ve všech soutěžích jen dvě porážky, obě na Metropolitanu proti Atleti, přičemž ta lednová, v rámci Copa del Rey, nastala až po prodloužení.

Pokud do konce sezony už Los Blancos neprohrají v La Lize a Lize mistrů ani jednou, bude to nejlepší klubové tažení, co se týče porážek ve všech soutěžích, od zmíněné sezony 1931/32. Tehdy však tým odehrál celkem jen 20 zápasů, zatímco nyní by to mohlo být 55. Ve zmíněné sezóně, kdy Real nenašel v žádném z 18 ligových zápasů přemožitele, prohrál jediné utkání a to v rámci Copy.

Vynikající čísla v útoku jsou jedna věc, ale je třeba ocenit i obrannou formaci, která navzdory mnoha nepříznivým podmínkám v průběhu sezóny podala fantastický výkon. Real v lize ve 33 zápasech inkasoval pouhých 22 branek, což je v současné době průměr 0,67 gólu na zápas.

Za dobu, kdy je v La Lize minimálně 18 týmů, inkasoval tým Realu nejméně branek v ročníku 2019/20 – 35. Stejného výsledku Real dosáhl v sezoně 1982/83, ale to bylo v době, kdy měl kalendář 34 kol.

Navíc se královský celek může pochlubit už 17 zápasy s nulou vzadu a existuje šance, že na konci sezony překoná dosavadní rekord 19 čistých kont. Toho Real Madrid dosáhl v sezonách 1986/87, 1987/88, 2010/11 a 2019/20. Nyní zbývá do konce domácí soutěže pět zápasů, takže je velká šance, že by se v tomto ohledu mohlo jednat o nejlepší sezonu v historii klubu z hlavního města Španělska.


Zdroj: as.com

2 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Ředitel VAR: Komentáře televizní stanice Realu Madrid o rozhodčích byly trapné
La Liga

Ředitel VAR: Komentáře televizní stanice Realu Madrid o rozhodčích byly trapné

Carlos Clos Gómez poskytl rozhovor časopisu Jot Down. Je bývalým hlavním rozhodčím v La Lize a nyní ředitelem VAR v…
Prokletí kapitánů Los Blancos. Nacho je čtvrtý, který odešel v posledních čtyřech sezónách
La Liga

Prokletí kapitánů Los Blancos. Nacho je čtvrtý, který odešel v posledních čtyřech sezónách

Nacho je čtvrtým prvním kapitánem Realu Madrid, který opustil klub v posledních čtyřech sezónách. V předchozích letech se s královským…
Slova Mbappého? Extrémisté získali ve Francii mnoho hlasů, řekl Javier Tebas
La Liga

Slova Mbappého? Extrémisté získali ve Francii mnoho hlasů, řekl Javier Tebas

Javier Tebas se zúčastnil losování nového ročníku La Ligy, které se konalo v sídle Španělské fotbalové federace. Okomentoval i politicky…
OFICIÁLNĚ: Liga rozlosována! První El Clásico se bude hrát v říjnu na Santiago Bernabéu
La Liga

OFICIÁLNĚ: Liga rozlosována! První El Clásico se bude hrát v říjnu na Santiago Bernabéu

Dnes byl vylosován rozpis ligových zápasů pro nadcházející sezónu. Los Blancos zahájí své boje o víkendu 17. a 18. srpna,…