Rekonstrukce Bernabéu: Trávník se poprvé přesunul do podzemí a začala montáž 360stupňové obrazovky

Rekonstrukce Bernabéu: Trávník se poprvé přesunul do podzemí a začala montáž 360stupňové obrazovky
Santiago Bernabéu montáž konstrukce obrazovek (zdroj: nuevoestadiobernabeu.com)

Konec sezony umožnil dělníkům využít na plno plochu hřiště. Tráva byla odstraněna a šest plošin se svezlo na první zkušební jízdu do stále dokončovaného podzemního skleníku pod západní tribunou. To umožnilo umístit jeřáby a plošiny na plochu hřiště a zahájit montáž 360stupňové obrazovky.

V těchto dnech začala instalace prvních vazníků, které ponesou obrovskou jednolitou obrazovku. Obrazovka běžící v kruhu pod střechou má být jednou z velkých novinek na stadiónu. Na její vizualizaci se můžete podívat ve videu níže. Zda se dělníkům podaří nainstalovat všechny obrazovky do začátku sezony, není známo, ale do té doby se plánuje montáž alespoň všech obrazovkových konstrukcí.

Nové sedačky

Kromě toho v zařízení probíhají desítky dalších prací. Tou nejdůležitější je výměna všech sedadel za nová v tmavě modré barvě se současným konstrukčním vylepšením tribun.

Tato akce je nesmírně důležitá, protože cílem klubu je zlepšit pohodlí všech návštěvníků, a proto byla změna pevných sedadel na sklopná označena jako absolutní priorita. Přestože cílem je poskytnout sklopná sedadla celému stadionu, během léta se provádějí úkoly úpravy tribun, aby bylo možné instalovat nové sklopné sedačky na tribunách, prvního amfiteátru, druhého amfiteátru a třetího a čtvrtého amfiteátru východní strany.

To bude zlepšení, které partneři velmi dobře vnímají, protože zlepší komfort a flexibilitu pro všechny diváky a poskytne lepší pohyb na tribunách. Tato aktualizace nejen zlepší zážitek fanoušků, ale také dodá stadionu působivý estetický nádech. Nová sedadla s moderním a elegantním designem propůjčí novému Bernabéu obnovený a velmi střízlivý vzhled.

Další práce

Pozornost navíc poutá i dostavba nových VIP salonků, které mají být rovněž důležitou součástí příjmů zařízení.

Venku kromě dokončení střechy a fasády probíhají také práce na okolí stadionu, za které je Real Madrid také zodpovědný. Další fotografie zevnitř stadiónu, včetně těch s novými sedadly, si můžete prohlédnout na webu NuevoBernabéu.

Hodnota rekonstrukce

Hodnota rekonstrukce Santiago Bernabéu byla původně 575 milionů eur, rozdělena do následujících investic: 300 milionů eur na stavební práce; 100 mil. eur na technologické vybavení zařízení; 175 milionů eur na zlepšení infrastruktury, která na stadionu zůstane.

Oficiálně stavební práce začaly v květnu 2019 a jejich dokončení se očekává na podzim 2023. Oficiální otevření se očekává v prosinci tohoto roku.

Klub si na tuto přestavbu vzal půjčku od amerických a španělských bank, která by ho včetně úroků stála 796,5 milionu eur a měla by být splácena do 27 let od roku 2023. Spekulovalo se, že výnosy z využívání zařízení se mají zvýšit o 150 milionů eur ročně. V souvislosti s realizací myšlenky zatahovacího trávníku požádal Florentino Pérez výše zmíněné finanční instituce o navýšení úvěru o 225 milionů eur.

Splátka se má zvýšit z 29,5 milionů eur ročně na přibližně 37–38 milionů eur ročně. Pokud jsou tato čísla pravdivá, protože je klub oficiálně neoznámil, tak celkem bude mít Real Madrid na splacení v letech 2023-2049 téměř miliardu eur, samozřejmě rozloženou do 27 ročních splátek.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: nuevoestadiobernabeu.com

Přidat komentář

Související články

Endrick: Real s Mbappém vypadá jako tým z videohry. Doufám, že se z nás stane parta kamarádů
Mužstvo

Endrick: Real s Mbappém vypadá jako tým z videohry. Doufám, že se z nás stane parta kamarádů

Francouzský L’Équipe přinesl zprávu o příchodu Endricka do Realu Madrid. Přinášíme Brazilcovo vyjádření o jeho vizi pro klub. Útočník se…
Aurélien Tchouaméni tráví volno v Senegalu. Věnuje se tam projektům své nadace Prosperi
Mužstvo

Aurélien Tchouaméni tráví volno v Senegalu. Věnuje se tam projektům své nadace Prosperi

Aurélien Tchouaméni v minulých týdnech pomohl Francii dostat se do semifinále Eura 2024 a po vypadnutí Les Bleus z turnaje…
Carvajal: Doufám, že méně Španělů v Realu nebude problémem
Mužstvo

Carvajal: Doufám, že méně Španělů v Realu nebude problémem

Dani Carvajal poskytl rozhovory rádiu COPE a pořadu Chiringuito. Přinášíme nejdůležitější výroky Španěla z těchto rozhovorů před finále Eura. „Tandem…
Real se vrátí k rozestavení 4-3-3. Tchouaméni a Camavinga se poperou o místo v záloze
Mužstvo

Real se vrátí k rozestavení 4-3-3. Tchouaméni a Camavinga se poperou o místo v záloze

V minulé sezoně Carlo Ancelotti použil v Realu Madrid diamantový systém 4-4-2. Zpětně se dá uvést, že to zafungovalo naprosto…