Reinier je daleko za očekáváním. Angažmá v Gironě vypadá na další promarněnou sezonu

Reinier je daleko za očekáváním. Angažmá v Gironě vypadá na další promarněnou sezonu
Reinier Jesus odchází na hostování

Když Girona loni v létě oznámila příchod Reiniera zapůjčeného z Realu Madrid, všichni na Estadi Montilivo viděli Brazilce jako novou hvězdu týmu, což ho zatížilo spoustou očekávání. Ty však nebyly naplněny.

Sezony plné zklamaní v Borussii Dortmund byly zapomenuty a katalánský celek měl být jakýmsi odrazovým můstkem v kariéře talentovaného záložníka. Mělo to tak být, ale stalo se to dalším mrtvým bodem ve vývoji 21letého mladíka.

A i když se nakonec téměř vše pokazilo, Reinierovy začátky v Gironě na takový zvrat událostí nevypadaly. Trenér Míchel od samého začátku Brazilcova dobrodružství s novým klubem viděl ve svém svěřenci předpoklady stát se týmovou hvězdou.

Tak to bylo. Hráč vynechal pouze zápas prvního hracího dne, ale poté se objevil v sestavě pětkrát v řadě, dvakrát jako náhradník a ve třech zápasech jako hráč základu. Dokonce skóroval v pátém kole La Ligy v zápasů proti Realu Valladolid, takže se vše dařilo. Až do zranění…

Série zranění

Svalové problémy ho vyřadily na čtyři zápasy, a když se vrátil na hřiště, připsal si jen pár desítek minut proti Osasuně a Realu Madrid. Po své návštěvě na Bernabéu opět zmizel z ligového radaru, když utrpěl zranění hamstringu.

Tentokrát jeho odloučení od La Ligy trvalo přes měsíc, což se sestávalo až z 10 zápasů. Když se konečně objevil v sestavě, nezaznamenal nic jiného než minimální nasazení z lavičky. Aby toho nebylo málo, dostal minulý víkend během utkání proti Espanyolu červenou kartu, kvůli které nenastoupí do dalších dvou zápasů.

Zlepšení v nedohlednu

Odrazový můstek se ukázal jako další skluz formy, a dokonce i hráčské kariéry. Vždyť Reinier zaznamenal jen 10 zápasů a v nich 324 minut. O rozsahu této zatím dramatické sezony v jeho podání svědčí fakt, že od září loňského roku, kdy poprvé a naposledy odehrál celých 90 minut, zaznamenal za šest a půl měsíce 62 minut.

Nic však nenasvědčuje tomu, že by se do konce sezony něco změnilo. Girona v zimě získala Viktora Tsyhankova. Ukrajinec se téměř okamžitě stal vedoucí postavou týmu. V 8 zápasech zaznamenal již 3 góly a stejný počet asistencí.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: as.com

Přidat komentář

Související články

SER: Davies odmítl další nabídku Bayernu na prodloužení smlouvy
Přestupy

SER: Davies odmítl další nabídku Bayernu na prodloužení smlouvy

Příchod Kanaďana by mohl znamenat konec Mendyho, kterému příští rok končí smlouva. Bayern bude možná brzy nucen s Los Blancos vyjednávat.…
COPE: Arsenal mezi zájemci o Lunina
Přestupy

COPE: Arsenal mezi zájemci o Lunina

Rozhlasová stanice COPE uvedla, že ukrajinský brankář Lunin usilovně přemýšlí o své budoucnosti. Andriy má na stole nabídku na prodloužení…
Antonio Rüdiger dalším cílem Saúdů
Přestupy

Antonio Rüdiger dalším cílem Saúdů

Saúdskou Arábii rozhodně nelze obvinit z toho, že by se na fotbalovém přestupovém trhu styděla, a její odvážné kroky cílily…
Návrat Reniera z hostování přináší nejtěžší úkol pro nadcházející přestupové období
Přestupy

Návrat Reniera z hostování přináší nejtěžší úkol pro nadcházející přestupové období

Reinier se vrací z hostování ve Frosinone s dalšími pochybnostmi. Jeho smlouva s Realem Madrid platí do roku 2026 a…