Real v číslech aneb Tchouaméniho rubrika: Proti Atlétiku zářil i Valverde nebo Carvajal

Real v číslech aneb Tchouaméniho rubrika: Proti Atlétiku zářil i Valverde nebo Carvajal
Fede Valverde a Aurélien Tchouaméni (zdroj: realmadrid.com)

Madridské derby ovládl Real Madrid, který porazil Atlético 2:1. Hned několik hráčů předvedlo srdnatý a velmi dobrý výkon. V rubrice Real v číslech jsme opět vybrali ty nejlepší z nich. 

Tchouaméniho rubrika

Jak už jste z titulku mohli poznat, tak v podstatě tuto rubriku můžeme přejmenovat na Tchouaméniho rubrika, jelikož francouzský záložník zápas co zápas předvádí skvělé výkony, které jsou samozřejmě poté podloženy i skvělými čísly. Na Aurélienovu práci směrem dozadu už si začali diváci zvykat a jeho nadstandardní výkon v této fázi hry už jen tak někoho nepřekvapí. Náhrada za Casemira však znovu ukázala jeho skvělou práci s míčem. No.. všichni jste viděli brilantní asistenci na gól Rodryga. To byla opravdu fantazie. Navíc jej opět zdobila 92% úspěšnost nahrávek a několik obraných zákroků. Zároveň se můžete podívat i na jeho pohyb na hřišti, kde je krásně vidět, že byl prostě všude.

Nezastavitelný Valverde

Federico Valverde zažívá, co se týče herní formy, své nejlepší období v kariéře. V posledních 10 zápasech Realu Madrid byl přímo zapojen až do sedmi gólů (!). Utkání proti Atlétiku mu opět vyšlo na jedničku. Kromě vítězné trefy byl precizní ve hře směrem dozadu, kde až 6x získal míč pro svůj tým zpět po ztrátě, čímž ukončil držení míče soupeře. Úspěšnost nahrávek si udržel na skvělých 90% a důležité je také zmínit, že to byl právě on, kdo založil první gólovou akci, když prošel s míčem na polovinu soupeře. Do grafiky už se mi to nevešlo, ale jeho úspěšnost driblinků byla 100 %. Prostě a jednoduše další fantazie v podání madridského srdcaře.

Prostě Luka Modrić

Luka Modrić snad bude předvádět výkony na top úrovni i v 60 letech. Opět to byl od chorvatského záložníka skvělý výkon proti silnému soupeři. Lukita měl 64 doteků s míčem a jeho úspěšnost nahrávek se vyšplhala na krásných 91 %. Kromě toho vytvořil dvě klíčové nahrávky + vytvořil jednu obrovskou šanci Realu. Zároveň pomáhal týmu ve vertikálních i horizontálních dlouhých pasech, ve kterých byl stoprocentní – 6/6. I směrem dozadu si připsal několik dobrých obraných zákroků, a celkově tak jeho výkon musím pochválit.

Starý dobrý Dani Carvajal

Kromě toho, že Dani uspal Griezmanna obr. zde, předvedl španělský obránce jeden ze svých top výkonů. Opět jsme byli svědky jeho skvělého běhání po pravé straně hřiště. Směrem dozadu byl Dani takřka stoprocentní a to i pozičně v bloku. V utkání dokázal až 6x ukončit držení míče soupeře, a získat tak balon pro svůj tým, zároveň třikrát zachytil přihrávku a 2x odebral míč. Nutno také vyzdvihnout jeho 3 úspěšné driblinky, což je z pozice pravého beka velmi dobré číslo. No a v neposlední řadě až 6 z 9 dlouhých míčů našlo svého adresáta. Jen tak dál Dani!

Hawk, vlastním jménem Ota, fandí Realu od roku 2009. Důvodem byl především Iker Casillas, jeho obrovský vzor. Rád řeší fotbal více do hloubky. Má rád fotbalové statistiky, vyzná se v taktice a zároveň spravuje instagramový účet webu. Momentálně pracuje v Livesportu, kde má na starost mimo jiné i reporty zápasů. Kromě Realu tak podrobně sleduje všechny nejlepší ligy.


15 Komentářů

 • Avatar photo

  Že je Tchouaméni faktastický hráč, to věděl každý. Ale když jsem byl jsem se na něj byl před rokem podívat v dresu Monaka, nenapadlo by mě, že pokud půjde do Realu, tak rychle a dobře zastoupí Caseho. Neskutečný.

  2
  0
  • Avatar

   Myslíš, že kreativita Fede Cama a Tchou bude stačiť na nahradenie kreativity po konci Modriča? Z tohto mám najväčšie obavy, pretože pri dôležitých momentoch je to práve on, kto posiela rozhodujúce prihrávky…

   1
   0
   • Avatar

    Nahradit Modriče bude velmi těžké,protože takový hráč se rodí jednou za generaci. Ovšem máme na to ještě rok a možná i déle. Alespoň doufám

    0
    0
    • Avatar

     Já si myslím, že Luku nahradí Fede. Otázka je, jestli Cama nahradí Toniho nebo jestli bude schopný Fede fungovat s Tonym (tohle se mi většinou nelíbilo). Každopádně hra Realu se dost změní. Možná se může změnit i rozestavení na 4-4-2.

     0
     0
     • Avatar

      Fede je a bude výborný,jen nevím jestli vůbec někdo dokáže Luku nahradit. Určtě ano,ale já mám teď na mysli jeho řešení situací pod tlakem. 90%procent hráčů by třeba zvolilo malou domů a byl by klid,jenže Luka vymyslí něco víc a hlavně něco co v danou chvíli nikdo nečeká. Kolikrát tím vyřadí i 4 hráče soupeře ze hry. Jestli víš co tím myslím. Proti Atletům to udělal několikrát.

      0
      0
     • Avatar

      Samozřejmě, že jeden hráč Luku plně nenahradí, protože naklonovat nejde a uznávám, že zrovna v tomhle Luka Fedeho zatím předčí, ale zase tu máš Tchouameniho, který je v tomto mnohem lepší než Case a Fedeho doplní. Takže tito 2 ho podle mě nahradí a možná i předčí duo Case + Luka.

      0
      0
     • Avatar

      Jak jsem viděl Camu v pár zápasech, tak na to má (nevybavuju si, který to byl zápas na začátku sezony, kdy byl v základu a jeden z nejlepších – psali jsme to do komentářů tehdy). Chce to čas, letos to nebude. Ale hlavně je to o kombinaci hráčů. Budeme hrát možná trochu jinak, až bude v záloze TooMeny + Cama + Fede, což ale neznamená, že budeme hrát nutně hůře.

      1
      0
 • Avatar

  Vypadá to,že se nám tvoří záloha,kterou nám bude dalších 10 let závidět celý fotbalový svět. Opět:thumbsup::rofl::thumbsup:

  1
  0
 • Avatar

  Toto sú fantastické články, ktoré ukážu prínos hráčov aj v ukazovateľoch, ktoré laický divák zameraný len na štatistiky G+A, nezachytí či nepostrehne, za čo veľmi chválim 🙂
  Som rád za skvelé čísla zmienených hráčov, od Carvajala (môj obľúbenec) však ešte očakávam zlepšenie úspešnosti prihrávok, pretože sa mi zdá, že často stratí „ľahšiu“ loptu zlou prihrávkou…

  1
  2
  • Avatar

   Prosím tě, profi manažere, jak tady z toho poznáš, jestli zrovna ty ztracené míče nebo zkažené přihrávky nebyly pro ten zápas klíčové? Nebo jestli tyto přihrávky byly pod minimálním tlakem na vlastní polovině nebo pod velkým tlakem na útočné polovině, nebo průnikové přihrávky, centry? Zrovna Tchouameni měl myslím 2 ztráty po gólu Atletica na vlastní půli a Toni tam měl jednu, vyčteš to ze statistik? Nebo vyčteš tam krásnou narážečku Luky s Vinim u druhého gólu? Takže nakonec jsou pro útočné hráče G+A méně zkreslené než toto… Takže ty svoje povýšené komentáře si nech jednou pro své děti.

   0
   0
   • Avatar

    Stačí pozerať zápas a toto, čo píšeš uvidíš, ako 90% ľudí, čo ten zápas pozerá…

    Presne preto sú tie štatistiky dôležité, pretože akcie vyvolávajúce pozitívne emócie si ľudia ľahko zapamätajú (napr. nahrávka Modriča na Viniho) a takisto chyby vyvolávajúce negatívne emócie, ako sú straty lôpt na vlastnej polovici ihriska. Na to ti netreba štatistiky.

    P.S.: Svoje deti si spomínaj kde len chceš, o moje sa nestaraj. Ak nemáš nič len tieto tvoje sprostosti s odkazom na deti, či iných rodinných príslušníkov, tak mi nepíš. Nemám potrebu diskutovať s dezolátom, ktorý uznáva len svoju svätosvätú pravdu podkladaním argumentov a la útoky na rodinu, či osobu ktorá to píše…

    0
    0
    • Avatar

     ok, raději na sebe nebudeme reagovat. Protože tvoje kecy o laickém divákovi nebo o vyšším chápání fotbalu mě neskutečně vytáčí. Zatím jsi tu nepředvedl žádnou odbornost na to, abys tady někoho takto povýšenecky škatulkoval a i kdyby jo, tak tohle se prostě nedělá. A tvoje děti nikdo neuráží, je to vyloženě psáno na tebe a toto hloupé chování, nauč se číst. Navíc, co se týká statistik, tak jsi vůbec nepochopil, co jsem napsal nebo já nechápu tebe. Zápas musíš vidět, tyhle statistiky by musely být podrobnější, aby byly důležité nebo fantastické jak píšeš. Proto se týmy dívají na videa a ne na statistiky. A když už statistiky tak nejprve G+A. Zdar

     2
     0
     • Avatar

      Kecy? Chceš mi snáď povedať, že všetci prispievatelia sú na takej úrovni chápania futbalu, že rozumejú mechanizmom a automatizmom čo sa týka taktiky, či špecifikácií jednotlivých hráčov a ich pozícií?

      Po skúsenostiach s niektorými prispievateľmi sa nemôžeš čudovať, že sa snažím vysvetliť a rozšíriť obzory niektorých fanúšikov o ďalšie faktory, ktoré majú vplyv na hru. Ja to nemyslím v zlom, ale kto chce, problém si nájde. Nepotrebujem tvoje odobrenie, aby som napísal niečo naviac. Možno niekto, kto neprispieva, alebo len minimálne ocení aj môj pohľad na vec. Tak ako pohľady iných oceňujem ja. Ani ten najväčší odborník sa nikds neprestáva učiť, takže neviem, aký s tým máš problém, nech už som na akejkoľvek úrovni odbornosti…

      Rozbor zápasu nie je len video, ale súbor viacerých (aj štatistických ukazovateľov), čo ti snáď je jasné vzhľadom k tomu, že ťa uráža, ak sa snažím vysvetliť niektoré veci, ktoré sú zle chápane alebo interpretované… G+A, podľa tejto logiky by sme mali stavať len ofenzívnych hráčov, predsa len majú najlepšie G+A… Neviem či chápeš, že aj vďaka takým, ktorých ty odpisuješ už 5 rokov (napr. Toni Kroos), je mužstvo tam kde je.

      A keď sa nad tým pozastavím… Načo ti niečo vysvetľujem, keď povieš, že na hru Toniho Kroosa sa už nehrá 5 rokov… Už to je prvý znak toho, že nášmu futbalu (myslím RM) veľmi nerozumieš (myslené bez urážky)…

      0
      1
     • Avatar

      Neříkám, že tu všichni přispívající rozumí taktice a všemu, co jsi napsal, ale rozhodně nekoukají jen na G+A, proto mi toto škatulkování tak vadí. Spíš mi přijde, že kdo nemá názor jako ty, tak je laik a nerozumí fotbalu. Ale on má třeba jen jiný pohled na současný fotbal. Viz Toni, ke kterému ses vrátil. Jen tak mimochodem, já si myslím, že Toni je nejlepší na světě v držení balonu, změně a diktování tempa hry, ale zároveň dodávám, že o tom už moderní fotbal dávno není. Ono se stačí podívat jak hrála Německá repre s Tonim a jak hraje nyní bez něj, stačí se podívat jak hraje Real s Tonim a jak bez něj. A to když hraje, tak většinou opravdu patří k nejlepším, jelikož on diktuje tempo hry. Ale nedej bože, když narazíme na dynamičtější zálohu, jako proti PSG, City a Barceloně. Spoleháme pak na to, že brankář něco chytne (když ne, tak dostaneme 4 kusy jako od Barci) a pak že rozhodnou střídající hráči, což se nám poštěstilo a byl to jeden z TOP zážitků…

      2
      0
  • Avatar

   MYslím, že spousta čtenářů si uvědomuje důležitost těch statistik. Mám dojem, že žiješ v jakési utkvělé představě, že lidé jsou zaměření jen na G+A, podle toho, jak s tím opakovaně chodíš do diskuze.
   Na druhou stranu poučení čtenáři si taky uvědomují, že statistiky neříkají vše a nejsou všechny stejně důležité. Myslím, že něco takového se správně snažil říct RealMadriD07.

   1
   0

Přidat komentář

Související články

ANALÝZA: Proč hraje Fede Valverde svůj nejlepší fotbal kariéry?
Analýzy a rozbory

ANALÝZA: Proč hraje Fede Valverde svůj nejlepší fotbal kariéry?

Kariéra Federica Valverdeho byla vždy spjata s týmem, jako téměř u nikoho jiného. Málokterý hráč snížil své ambice více a…
3 věci, které musí Real splnit, aby zvládl El Clásico: Chuť i síla s míčem
Liga mistrů

3 věci, které musí Real splnit, aby zvládl El Clásico: Chuť i síla s míčem

Největší zápas španělského fotbalu je tady. El Clásico. Real Madrid je i díky domácímu prostředí favoritem, ale nic snadného ho…
3 pozitiva a negativa po City: Taktika s Rodrygem, skála Rüdiger i vyklizení hřiště
Analýzy a rozbory

3 pozitiva a negativa po City: Taktika s Rodrygem, skála Rüdiger i vyklizení hřiště

Zápas, který se musel nestranným divákům notně líbit, zatímco fanoušci obou prožívali infarktové stavy. Real Madrid nakonec remizoval v úvodním…
Man City před Realem: De Bruyne zpět v ráži, mnoho střelců a tři zranění
Liga mistrů

Man City před Realem: De Bruyne zpět v ráži, mnoho střelců a tři zranění

Fotbaloví fanoušci se opět po roce těší na velké souboje mezi Realem Madrid a Manchesterem City v Lize mistrů, tentokrát…