Real soupeřům v lize další úder nedal, tým ale nemá důvod panikařit

Real soupeřům v lize další úder nedal, tým ale nemá důvod panikařit
Toni Kroos a Rodrygo (zdroj: realmadrid.com)

Real Madrid byl v sobotu desítky vteřin od toho, aby ještě více odskočil svým pronásledovatelům v tabulce. Stačilo dovést těsné vedení v derby do vítězného konce a Los Blancos by měli pětibodový náskok na Gironu s vidinou sobotního domácího zápasu proti Kataláncům před sebou. Zároveň by ztráta Barcelony zůstala desetibodová, Atlético Madrid by bylo mínus třináct.

Vždy můžete vidět lahev poloprázdnou nebo poloplnou. Jakmile skončilo madridské derby, bylo evidentní, že Real Madrid nesplnil svůj cíl. Byl hodně blízko tomu, aby příští sobotu usiloval o navýšení svého náskoku v čele La Ligy už na osm bodů, ale po gólu Marcose Llorenteho dal svým pronásledovatelům šanci, Gironě největší.

Los Blancos za sebou mají zápas proti silnému Atlétiku, z něhož si, navzdory velmi dobrému výkonu, odnesli pouze bod. To samo o sobě není tak špatné, ale mohlo být lépe. Pachuť z nevyužité šance zůstává.

Věci se mají takto: Atlético zůstalo za Realem s odstupem deseti bodů, Barcelona naopak nedělní ztráty Realu využila k tomu, aby přiblížila na rozdíl osmi bodů. Girona, která v sobotu doma remizovala se San Sebastianem je za Bílým baletem o dva body zpět. Kdyby Ancelottimu někdo před startem sezóny řekl, že bude mít patnáct kol před koncem La Ligy osmibodový náskok na Barcelonu a desetibodový na Atlético, jistě by to bral všema deseti.

Ancelotti okamžitě začal svůj tým uklidňovat

Zkušený trenér nepanikaří a hned po utkání s Atlétikem začal vydávat veřejná prohlášení, aby uklidnil svůj tým, který byl, soudě např. dle Brahimova vyjádření, pořádně naštvaný a zklamaný z nevyužité šance.

Už v sobotu bude mít Real Madrid další šanci více rozevřít nůžky mezi sebou a svým největším pronásledovatelem Gironou, k čemuž Ancelotti začal okamžitě burcovat.

Další skutečností, proč v kancelářích Los Blancos není důvod panikařit, je pohled na los. Real Madrid bude například se všemi svými nejbližšími pronásledovateli, tedy Gironou, Barcelonou a Bilbaem, hrát na Bernabéu. Zatímco třeba Barcelona to má přesně obráceně – hrát bude na půdě Bilbaa, Realu, Girony i Atlétika Madrid.

Všichni pronásledovatelé navíc, s výjimkou Girony, mají jen velmi malý prostor pro jakékoliv další zaváhání.

Laša je redaktorem portálu Bilybalet.cz. Do redakce se po dvouleté odmlce vrátil na počátku roku 2024. K fotbalu má blízko, pracuje pro český prvoligový klub a nedá dopustit na Rýmařov, odkud pochází. Realu fandí už od roku 2002, kdy ho okouzlil gól Zinedina Zidana ve finále Ligy mistrů proti Leverkusenu.


Zdroj: marca.com

Přidat komentář

Související články

Barcelona „navyšuje“ kapacitu Spotify Camp Nou o 26 600 míst. Všechny jsou v urnovém háji
La Liga

Barcelona „navyšuje“ kapacitu Spotify Camp Nou o 26 600 míst. Všechny jsou v urnovém háji

FC Barcelona už má potřebná povolení a kapacita bude činit 26 600 kolumbárií. Ceny se pohybují mezi 250 a 6…
RFEF 16 měsíců záměrně tajila, že finanční úřad vyšetřuje Negreiru
La Liga

RFEF 16 měsíců záměrně tajila, že finanční úřad vyšetřuje Negreiru

Španělský daňový úřad požadovala v roce 2021 informace o možných střetech zájmů bývalého místopředsedy rozhodčích. Španělská fotbalová federace (RFEF) na…
Barcelona potřebuje 400 milionů eur na dokončení Camp Nou, zatím co na Bernabéu rostou zisky
La Liga

Barcelona potřebuje 400 milionů eur na dokončení Camp Nou, zatím co na Bernabéu rostou zisky

Přestavba Spotify Camp Nou znovu zasahuje finance Barcelony. Podle deníku MARCA klub potřebuje přibližně 400 milionů eur dodatečného financování, i…
La Liga vítězí nad Svazem fotbalistů a její sezona začne o týden dříve
La Liga

La Liga vítězí nad Svazem fotbalistů a její sezona začne o týden dříve

Svaz fotbalistů dokázal s La Ligou dosáhnout dohody ohledně termínu začátku příští sezony Primera a Segunda División. Spor musel být…