Real očekává za hráče Castilly 25 milionů eur. Dotor je blízko Celty Vigo, Marín Betisu

Real očekává za hráče Castilly 25 milionů eur. Dotor je blízko Celty Vigo, Marín Betisu
Carlos Dotor (zdroj: realmadrid.com)

Dalším krokem v kariéře Carlose Dotora bude s největší pravděpodobností Primera División. Hráč jedná s Celtou Vigo a brzy může být oznámen přestup. Naopak Rafa Marín je blízko prodloužení smlouvy a hostování v Betisu. Obránce je blízko odchodu do klubu, kde může hrát Evropskou ligu.

Není tajemstvím, že klíčoví hráči Castilly z minulé sezony letos v létě odejdou do jiných klubů. Někteří z nich mají šanci jít do Primera División. Rafa Marín je blízko k zapůjčení Betisu a další na řadě by mohl být kapitán rezervního týmu Carlos Dotor. Zájem o něj má několik týmů z nejvyšší soutěže, i když jeden z nich je ve vedení.

Benitezovo Vigo

Řeč je o Celtě Vigo Rafa Benitez. U příležitosti stého výročí klubu chtějí Haličané postavit silnější tým než v minulé sezoně, ve které museli až do konce bojovat o udržení. Dotor může být jedním z prvních přestupů.

Záložník exceloval v Primera Federación a v Castille nosil kapitánskou pásku. Dokázal také, že umí dávat góly. Za dvě sezony ve třetí lize vstřelil 19 branek a přidal čtyři asistence.

Dotorův herní styl Benítezovi sedí. Carlos je hráč s osobností a schopností být vůdcem navzdory svému nízkému věku. V posledních letech byl pravou rukou Raúla na hřišti. Dokáže se prosadit v rozhodujících okamžicích. Navíc je to moderní záložník, který umí hrát na mnoha postech a kombinuje fyzické možnosti s technickými a taktickými možnostmi.

Marín do Betisu

O víkendu média uvedla, že Rafa Marín je na přestupovém trhu žádaný. Deník MARCA psal nejvíce v tomto kontextu o Villarrealu, ale zdá se, že Betis se ujal vedení. Současná smlouva obránce vyprší v červnu 2024, prioritou klubu je tedy její obnovení a následné hostování. To je standardní praxe pro Los Blancos, kteří často obnovují smlouvy s mladými hráči před jejich odchodem.

Betis potřebuje posílení obrany, protože z týmu odešel Edgar González do Almeríe a Víctor Ruiz, kterému vypršela smlouva. Luiz Felipe je navíc blízko přestupu do West Hamu. Andalusané tak vyjednávají s Bílým baletem o zapůjčení Marína s opcí na koupi.

Pro Rafu se tento směr zdá velmi dobrý, protože Betis se účastní Evropské ligy. To znamená více příležitostí k hraní. Je tu také rodinný aspekt. Španěl pochází z města Guadajoz, které je asi 170 kilometrů od Sevilly.

Rafa Marín zvažoval odchod z akademie Realu Madrid už před rokem. Zájem projevily mimo jiné kluby jako Club Brugge a Basilej. Letos v létě byly ve hře o hráče kromě Betisu Celta Vigo a Villarreal. Situaci sledují i týmy z Bundesligy a dalších zemí, podle Releva je ale aktuálně nejblíže podpisu Rafy Betis.

Výprodej v Castille

Kromě Rafy Marína a Dotora se na odchod připravuje Sergio Arribas. Tady je zájem největší, ale Real Madrid chce 10 milionů eur za 50 procent práv na hráče, a to komplikuje prodej na španělském trhu.

Girona se dlouho dvořila hvězdě Castilly, ale momentálně nemůže splnit požadavky Realu Madrid. Za této situace je velká šance, že Arribas zamíří do klubu z jiné země a nejpravděpodobnějším směrem se zdá být Bundesliga.

K odchodu se chystá i Álvaro Martín. Zájem je v jeho případě především ze Segunda División a Andorra velmi stojí o jeho služby. Možný je i přestup do Primera División, ale musíme počkat na vývoj situace.

Javi Villar, který v aktuálně skončené sezoně odehrál za Castillu jen velmi málo, si může vybrat mezi Unionistas Salamanca a Real Murcia. Oba týmy hrají v Primera Federación a mohou mu zaručit více minut. Bruno Iglesias je také ve frontě na odchod. Minulou sezonu strávil v RSC Internacional a momentálně to vypadá, že má nejblíže k rezervě Celty Vigo.

García jako vzor

Růst a peníze zároveň. To je nápad Realu Madrid pro mladé talenty, které formuje každodenní práce ve Valdebebas. Přechod do prvního týmu je velmi obtížný a klub se rozhodl pokračovat v jejich růstu pomocí přestupu a zároveň si zajistit částky z případného budoucího prodeje nebo možnost návratu do klubu.

Odhaduje se, že během aktuálního přestupového období by případné přestupy hráčů z akademie mohly přidat do klubové kasy 25 milionů eur. Každý, kdo odejde, bude mít samozřejmě možnost se vrátit.

Do této skupiny patří Arribas, Dotor, Rafa Marín, Álvaro Martín, Marvin, Antonio Blanco, Bruno Iglesias, Julen Jon. V tuto chvíli nemůže nikdo z nich počítat s místem v prvním týmu, ale příklad Frana Garcíi a jeho návrat po třech letech je povzbuzením pro všechny, a proto Real zařazuje do smluv opci na návrat.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: marca.com, relevo.com

Přidat komentář

Související články

Oficiálně: Iker Bravo opouští Real Madrid. Klub neuplatnil opci na přestup
Přestupy

Oficiálně: Iker Bravo opouští Real Madrid. Klub neuplatnil opci na přestup

Královský tým nevyužije opce na koupi 19letého mladíka a vrátí se do Bayeru Leverkusen. Iker Bravo zveřejnil na svém instagramovém…
The Athletic: Nacho stále jedná se saúdským Al-Ittihadem
Přestupy

The Athletic: Nacho stále jedná se saúdským Al-Ittihadem

Ve čtvrtek přinesl deník L’Équipe a následně španělská média zprávu, že Nacho je blízko podpisu smlouvy se saúdským Al-Ittihadem, kde…
MARCA: Solari a Calafat pracují na přestupu Mastantuona
Přestupy

MARCA: Solari a Calafat pracují na přestupu Mastantuona

Santiago Solari hraje klíčovou roli ve všech krocích, které se dějí kolem Franca Mastantuona. Bývalý hráč Realu Madrid je v…
SER: Davies odmítl další nabídku Bayernu na prodloužení smlouvy
Přestupy

SER: Davies odmítl další nabídku Bayernu na prodloužení smlouvy

Příchod Kanaďana by mohl znamenat konec Mendyho, kterému příští rok končí smlouva. Bayern bude možná brzy nucen s Los Blancos vyjednávat.…