Real Madrid vyhrál závod o Jude Bellinghama. 6 zajímavostí, které o nové superstar možná nevíte

Real Madrid vyhrál závod o Jude Bellinghama. 6 zajímavostí, které o nové superstar možná nevíte
Jude Bellingham v dresu Realu Madrid - koláž (zdroj: besoccer.com)

Hráč Bundesligové sezony 2022/23 se upsal Realu Madrid po ostrém boji o jeho služby mezi největšími kluby světového fotbalu. Přinášíme vám šest zajímavostí, které možná nevíte o 19leté superstar.

Jeho otec je neligová fotbalová legenda

Fotbal je součástí rodiny, protože Mark Bellingham, Judeův otec, byl kdysi legendou neligového fotbalu v anglickém regionu West Midlands. Jako útočník nastřílel během své neligové kariéry přes 700 gólů, což jasně pomohlo inspirovat jeho syny, vzhledem k tomu, že Jude je nyní v nejúspěšnějším klubu historie a jeho mladší bratr Jobe hraje za první tým Birmingham City.

Přichází jako Bundesligový hráč sezony

Judovi je sice teprve 19, ale je mnohem víc než jen nadějný hráč. Dokončil svůj přestup z Borussie Dortmund do Realu Madrid jako úřadující hráč Bundesligové sezony, když v sezoně 2022/23 vstřelil osm gólů a přidal pět asistencí ze středu pole. A dokázal toho mnohem víc, když překonal vzdálenost (322 km) což je nejvíce uběhnutých kilometrů ze všech hráčů v Dortmundu, zatímco jeho 482 vyhraných duelů bylo nejlepším výsledkem ze všech hráčů v Bundeslize.

Birmingham City vyřadil číslo jeho dresu

Jude vyrostl jako fanoušek Birmingham City a v sedmi letech se připojil k jejich akademii. Rychle stoupal v žebříčku a stal se nejmladším hráčem, který kdy nastoupil za první tým anglického klubu, když mu bylo 16 let a 38 dní. Přestože před příchodem do Borussie Dortmund v roce 2020 odehrál za klub jen 44 zápasů, Birmingham City rychle vyřadil jeho dres s číslem 22.

Klub to vysvětlil slovy: „Za tak pozoruhodně krátkou dobu se Jude stal ikonickou postavou Blues, ukazuje, čeho lze dosáhnout talentem, tvrdou prací a obětavostí. Rozhodli jsme se, že by bylo vhodné toto číslo vyřadit, vzpomenout si na jedno z našich a inspirovat ostatní.“

Bellingham se zapsal do historie v Borussie Dortmund

Po třech velmi úspěšných letech v Německu opouští Bellingham Borussii Dortmund a jeho jméno se zapsalo do klubových dějin. Tím, že skóroval při svém debutu proti Duisburgu, se stal nejmladším soutěžním střelcem klubu, protože mu bylo pouhých 17 let a 77 dní.

I když ho spoluhráč Youssoufa Moukoko později v tomto rekordu předběhl, Bellingham zůstává nejmladším Angličanem, který nastoupil do zápasu Ligy mistrů, a to proti Laziu ve věku 17 let a 113 dní.

Jeho idoly byli Wayne Rooney a Steven Gerrard

Když vyrůstal, byl Jude tak velkým fanouškem Birmingham City, že by nosil pouze jejich dres! Existovali však dva Angličtí internacionálové, které miloval víc než kohokoli jiného: Wayne Rooneyho a Stevena Gerrarda. Bellingham velmi obdivoval obě tyto anglické legendy. A nyní je sám nezpochybnitelným anglickým internacionálem, který jde v jejich stopách.

Druhý nejdražší přestup

Bellingham je před Balem na seznamu nejdražších přestupů, které Bílý balet v historii klubu provedl. Jen Hazard, který se před pár dny rozloučil s Realem Madrid, byl dražší než Angličan.

Los Blancos za něj zaplatí Borussii Dortmund 103 milionů eur plus možné bonusy, které by mohly dosáhnout přibližně 30 % dohodnuté částky přestupu, pokud budou splněny individuální týmové a individuální cíle. Hráč podepíše smlouvu do 30. června 2029.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: football-espana.net

1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

OFICIÁLNĚ: Kylian Mbappé podepsal smlouvu s Realem Madrid
Přestupy

OFICIÁLNĚ: Kylian Mbappé podepsal smlouvu s Realem Madrid

Francouzský fotbalista se už naplno může cítit jako nový hráč Realu Madrid, protože podepsal smlouvu. Kylian Mbappé se už včera…
RELEVO: Real Madrid brzdí odchod svých hráčů do jiných klubů
Přestupy

RELEVO: Real Madrid brzdí odchod svých hráčů do jiných klubů

Přestože Real Madrid pracuje na letošních přestupech, musí řešit i téma odchodů. Prozatím je však toto téma blokováno, zejména kvůli…
L’Équipe: Manchester United nabídl za Lenyho Yora 63 milionů eur, Real uvažuje o třetinové sumě
Přestupy

L’Équipe: Manchester United nabídl za Lenyho Yora 63 milionů eur, Real uvažuje o třetinové sumě

Angličané jsou odhodláni Francouze získat. Sám fotbalista předběžně preferuje přestup do Realu Madrid. Paris Saint-Germain zatím zůstává vůči krokům svých…
Z Lazia se stěhovat nebudu, odmítl Mario Gila spekulace o návratu do Realu
Přestupy

Z Lazia se stěhovat nebudu, odmítl Mario Gila spekulace o návratu do Realu

V posledních dnech média spojují bývalého obránce Castilly s návratem do královského týmu na pozici čtvrtého stopera. Ten však dává…