Real Madrid vyhrál svou 100. oficiální trofej. V celkovém počtu trofejí však panují mírné zmatky

  Real Madrid vyhrál svou 100. oficiální trofej. V celkovém počtu trofejí však panují mírné zmatky
  Vítězství v Copa del Rey 2023 (zdroj: realmadrid.com)

  Real Madrid vyhrál v sobotu 20. Copa del Rey. Celkově to byla také 100. oficiální trofej v jeho historii, i když samotný klub počítá ještě jednu trofej.

  Téma klání mezi Realem Madrid a Barcelonou v souvislosti se získanými trofejemi je již léta kontroverzní a různé portály poskytují různé informace o počtu pohárů získaných oběma kluby. V tomto ohledu většina úspěchů nevyvolává žádný otazník.

  Z nejprestižnějších a nejslavnějších Real Madrid ve své historii vyhrál: 35 španělských šampionátů, 20 Copa del Rey, 12 španělských Superpohárů, 1 Ligový pohár, 14 Evropských pohárů, 8 Mistrovství světa klubů (3 Interkontinentální poháry a 5 Klubových mistrovství), 2 poháry UEFA a 5 evropských superpohárů. Celkem 97 titulů.

  Los Blancos navíc vyhráli 1 pohár Eva Duarte, 2 Latinské poháry a 2 Malé světové poháry. O první trofeji se mluví jako o soutěži před španělským superpohárem, ale o tom, zda šlo o oficiální soutěž, se vedou velké spory. Většina klubů, fotbalových statistiků i samotné federace jej uznává jako oficiální poháry, ale Real Madrid jej mezi své úspěchy nezařazuje.

  Na mezinárodní úrovni je za oficiální trofej považován i Latinský pohár, který je většinou profesionálů považován za předchůdce Evropského poháru. Malé mistrovství světa, které někteří nazývají předchůdcem Interkontinentálního poháru, se tomuto uznání od FIFA netěší.

  Bílý balet má také jedinou odehranou Copa Iberoamericana, ale sami ji do oficiálních trofejí nezahrnují a stejně tak ani UEFA, protože zápas byl organizován CONMEBOL a RFEF.

  V konečném důsledku lze říci, že Real Madrid má 100 oficiálních trofejí, i když samotný klub mezi své trofeje nezařazuje Copa Eva Duarte, ale počítá 2 Malé světové poháry, takže po vítězství v Královském poháru se bude pravděpodobně chlubit samotný Real Madrid ze 101. trofejí.

  Barcelona

  V případě Barcelony mluvíme o 26 španělských šampionátech, 31 Copa del Rey, 14 španělských Superpohárech, 3 Copa Eva Duarte, 2 Ligových pohárech, 5 Evropských pohárech, 3 Mistrovství světa klubů, 4 Pohárech vítězů pohárů, 5 evropských superpohárů a 2 Latinské poháry.

  To dává celkem 95 trofejí. Barcelona přidává i 3 Fairs Cups (Real Madrid nebyl pozván ke hře o tuto trofej, protože se to týkalo pouze veletržních měst), které však UEFA jako oficiální trofej neuznává.

  Jde nejen o to, že federace sama tyto zápasy nepořádala, ale také o to, že se jich z velké části účastnily reprezentace měst, nikoli jednotlivé kluby. Z druhého důvodu někteří také někdy počítají jen 2 ze 3 pohárů Fair Cities Cup.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: realmadryt.pl

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…