Real Madrid svede s Barcelonou boj o dalšího kanárka. Klenot Palmeiras přitahuje pozornost

Real Madrid svede s Barcelonou boj o dalšího kanárka. Klenot Palmeiras přitahuje pozornost

15letý Endrick Felipe Moreira začíná přitahovat pozornost mezi největšími kluby v Evropě. Brazilský klenot v současnosti vyniká v akademii Palmeiras, ale brzy bude muset učinit první rozhodnutí o své budoucnosti.

Je velmi mladý. Je mu teprve 15 let. Můžeme však být svědky zrodu nového brazilského klenotu, který může v budoucnu dobýt fotbalový svět. Není proto překvapením, že postup Endricka Felipe Moreiry sledují největší kluby v Evropě, mezi které patří samozřejmě Real Madrid a FC Barcelona.

Nikdo si nechce nechat ujít šanci přivést mladého a neuvěřitelně perspektivního útočníka, který pravidelně budí obdiv mezi skauty, kteří ho sledují. Operace nebude jednoduchá, protože mluvíme o hráči mladším 18 let a FIFA nesouhlasí s prováděním formálních přestupů mezi nezletilými hráči.

Ani jedna strana však nechce být v nevýhodné pozici, takže jak na Santiago Bernabéu, tak na Camp Nou již byly podniknuty první kroky k tomu, aby se kluby dostaly do vedení v závodě o Endricka.

Velký potenciál

O jednom není pochyb – i přes pouhý věk 15 let nyní brazilská perla Palmeiras vyniká ve střetech i o šest let staršími soupeři. Endrick se v minulém týdnu blýskl gólem v obratu proti Oeste a pomohl tak svému týmu do semifinále turnaje s názvem Copinha, který sdružuje největší talenty brazilského fotbalu do 20 let a ve kterém kdysi vyčnívali Neymar, Vinícius a Casemiro.

V semifinále proti São Paulu mu nebylo přáno se zapsat do listiny střelců, ale příští úterý nastoupí ve finálovém zápase proti Santosu.

Real Madrid je dlouho posedlý hledáním nového Messiho v Jižní Americe. Ještě před pár lety se zdálo, že vyvolený je Neymar, ale Los Blancos nakonec od této v mnoha ohledech nebezpečné operace ustoupili.

Pak se na obzoru objevili Vinícius, Rodrygo a Reinier, ale pro sportovní vedení Bílého baletu je to stále málo. Nyní se objevilo téma Endricka a po odehrání přes 150 zápasů v akademii Palmeiras se blíží průměru jednoho gólu na zápas.

Opatrnost

V této věci se však doporučuje opatrnost a trpělivost. Mluvíme o 15letém mladíkovi, který bude moci podepsat svou první profesionální smlouvu v 16 letech a přesun do Evropy bude možný až po dosažení plnoletosti.

Endrick je zatím 1,73 metru vysoký, je levonohým útočníkem a v akademii Palmeiras se rozvíjí již tři roky. Nike si již teď s Brazilcem zajistil přednost pro uzavření jeho první smlouvy. Dalším krokem je Real Madrid nebo Barcelona.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: MARCA.com

3 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Dani Ceballos se chystá na letní odchod. Zamíří do Atlétika Madrid?
Přestupy

Dani Ceballos se chystá na letní odchod. Zamíří do Atlétika Madrid?

Na jaře podepsal novou dlouhodobou smlouvu v Realu Madrid, po roce ale dost možná řady královského klubu opustí. Záložník Dani…
Obránce Girony Couto: Pokud by měl o mě Real zájem, určitě je to možnost
Přestupy

Obránce Girony Couto: Pokud by měl o mě Real zájem, určitě je to možnost

Patří Manchesteru City, aktuálně září na hostování v dresu Girony. Pravý obránce Yan Couto si ovšem nezavírá dveře ani do…
Věhlasné hvězdy a Joselu. Real plánuje útok i se zkušeným Španělem
Mužstvo

Věhlasné hvězdy a Joselu. Real plánuje útok i se zkušeným Španělem

Vedení Realu Madrid hodlá v příští sezoně postavit hvězdný útok v čele s Kylianem Mbappém a Viníciusem Júniorem. Podle informací…
Priority Realu na léto: Mbappé, Davies, stoper z Francie a argentinský mladík
Přestupy

Priority Realu na léto: Mbappé, Davies, stoper z Francie a argentinský mladík

Hned několik důvěryhodných zdrojů se shoduje na přestupových prioritách Realu Madrid během příštího léta. Není divu, že jim vévodí Kylian…