Real Madrid se připravuje na protiútok PSG. Hráči dostanou novou klauzuli ve smlouvě

Real Madrid si uvědomuje, že PSG na téma s Kylianem Mbappém v hlavní roli nezapomene. Klub už do smluv svých hráčů vkládá přemrštěné výkupní klauzule, aby zabránil Pařížanům provést jakýkoli protiútok.

Real Madrid v roce 2017 vsadil na Kyliana Mbappého. Poté si vycházející hvězda francouzského fotbalu vybrala PSG, ale plány Los Blancos na získání samotného hráče to příliš neovlivnilo.

Nejlépe o tom svědčí fakt, že v létě byl klub připraven za něj utratit 200 milionů eur pouhých deset měsíců před vypršením smlouvy. K překvapení celého fotbalového světa však Francouzi, přesněji majitelé z Kataru, takovou nabídku odmítli.

V tuto chvíli se Real Madrid připravuje na všemožné protiútoky, které se mohou v blízké budoucnosti objevit ze strany představitelů PSG. Na pondělním galavečeru Zlatého míče měl Emilio Butragueño možnost osobně se setkat s prezidentem PSG Nasserem Al-Khelaïfem a sportovním ředitelem klubu Leonardem, aby na vlastní kůži zjistil, že se vztahy nezlepšují.

Miliarda eur

Florentino Pérez si je tak vědom toho, že musí jednat, aby ho náhodou nezasáhla překvapivá rána z Paříže. Klub v posledních měsících umístil do smluv výkupní klauzuli ve výši jedné miliardy eur, která se uzavírá při prodloužení smlouvy s každým hráčem.

V klubu se domnívají, že jde o nepřekročitelnou částku, která zabrání PSG v opakování operace s Neymarem v hlavní roli. Fede Valverde už takovou doložku má, Rodrygo ji bude mít brzy a nové dokumenty pro Viníciuse a Édera Militãa se už připravují. Thibaut Courtois a Karim Benzema jsou také řádně zajištěni.

Tato taktika se však neomezuje pouze na první tým. K podobným pohybům dojde v Castille a ve zbytku věkových skupin. Klub chce zajistit pro sebe budoucnost všech, již teď vynikajících hráčů z akademie. Jde především o hráče jako Marvin, Sergio Arribas, Antonio Blanco, Miguel Gutiérrez, Bruno, Marvel a Rafa Marín.

Ani euro pro PSG

Po mnoho let měly Real Madrid a PSG mezi sebou téměř přátelské vztahy. Léto s sebou ale přineslo agresivní změnu a vrchol teprve přijde. 1. leden 2022, den, kdy bude moci Mbappé formálně podepsat smlouvu s Realem Madrid, která by platila po skončení sezóny.

Pařížané vědí, že se na rozhodnutí 22 letého útočníka nic nezměnilo a stále nehodlá prodloužit smlouvu se svým současným klubem, takže už neexistuje způsob, jak mu zabránit v přesunu na Santiago Bernabéua.

Zároveň se v posledních týdnech začala v médiích objevovat zpráva, že Real Madrid bude v zimním přestupovém okně zvažovat jeho příchod. Takový krok by umožnil přivést hráče už v této sezóně a nevedl by k situaci, kdy by PSG nezbylo nic. Přesto byla tato myšlenka rychle přeškrtnuta. „Z této operace ani euro pro PSG,“ zní v klubových kancelářích.

Real Madrid musí čekat a doufat, že se Mbappého konečném rozhodnutí nic nezmění. Ani přivedení Lea Messiho, ani zvěsti o možném zaměstnání Zinédine Zidaneho.

Francouzský útočník zůstává neoblomný a má na mysli pouze to, aby si konečně splnil svůj dětský sen. Chce oblékat dres Los Blancos a stát se tváří nového vlajkového projektu na Santiago Bernabéu.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: MARCA.com

15 Komentářů

Přidat komentář

Související články

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!
Mužstvo

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!

Podle José Félixe Díaze z deníku MARCA je prodloužení smlouvy Francouze Mendyho blízko realitě. Zajištění situace levého obránce bylo jednou…
Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus
Mužstvo

Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus

Zájem o dresy Kyliana Mbappého je obrovský, ale zaplatí se Francouzův přestup, nebo dokonce jeho plat? Kylian Mbappé se již…
První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real
Mužstvo

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real

Útočník podepsal svou první sponzorskou smlouvu jako hráč Realu Madrid. Královský celek může na této aktivitě svého hráče také vydělat.…
AS: Stále větší napětí kolem Lunina
Mužstvo

AS: Stále větší napětí kolem Lunina

Budoucnost Andrije Lunina je stále zahalena mlhou nejistoty. Svůj podíl na tom má i osobnost Jorgeho Mendese, portugalského agenta, který…