Real Madrid se pokusí podepsat Araúja, pokud Barcelona sestoupí do Segundy división

Real Madrid se pokusí podepsat Araúja, pokud Barcelona sestoupí do Segundy división
Ronald Araújo v souboji s Karimem Benzemou (zdroj: realmadrid.com)

Vedení Bílého baletu bude pozorně sledovat rozhodnutím spravedlnosti v případu Negreira. Důsledky kauzy Enríquez Negreira jsou v tuto chvíli neznámé, ale Real Madrid má více než jasno v tom, jak jednat, pokud bude Barcelona administrativně přeřazena do druhé ligy.

Ronald Araújo se opět objeví v hledáčku Los Blancos a vedení bude dále přemýšlet o dalších jménech, které by případně mohly prchnout z Camp Nou.

Konec krátkého přátelství

Španělská justice pokračuje v hledání odpovědí kolem spiknutí Enríqueze Negreiry, které ochromilo španělský fotbal a přivedlo zpět k životu nejhorší sportovní démony. Celá kauza také změnila vztahy mezi kluby takové velikosti jako Real Madrid a Barcelona, což může mít za následek, že se Los Blancos pokusí podepsat Ronalda Araúja, pokud jejich největší rival sestoupí do Segundy.

V hlavním městě již oznámili svůj postoj ke kauze, která obrátila La Ligu, RFEF, UEFA, FIFA a celé Španělsko naruby. Madrid naloží se spiknutím Enríqueze Negreiry, jak uzná za vhodné, i kdyby to znamenalo porušení starých dohod o neútočení, které existují s Camp Nou. V tomto směru bude možné jednat pouze v kontextu, který je více než jasný.

Na rozhodnutí antikorupčního vyšetřování si budeme muset počkat, ale dnes ve Španělsku nikdo nevylučuje, že i Barcelonu může potkat administrativní sestup do druhé ligy, který by Katalánce donutil rozdělit se s velkou částí jejich majetku.

Jedním z těch, o kterého by mohli přijít, je právě jejich nejlepší obránce nebo jinak řečeno Ronald Araújo, který již kouzlil na Concha Espina con Castellana. Pokud se tyto dveře otevřou, Real Madrid nebude váhat.

Existuje jen jeden způsob

V případě, že dojde k uvedenému sestupu do La Ligy Smartbank a Barcelona se nebude moci vypořádat se smlouvou 24letého uruguayského obránce, Bílý balet prověří jeho podpis s vědomím, že nikdo z Camp Nou s nimi přímo jednat nebude.

V tomto hypotetickém scénáři by to musel být Araújo, kdo by požádal o svůj odchod z Katalánska, a tedy o vstup na trh, kde by se Madrid vrhl do boje o jeho budoucnost se všemi zbraněmi, které jsou po ruce.

Je třeba připomenout, že o jeho služby měl klub zájem už v době, kdy byl Ronald ještě fotbalistou Rentistas de Uruguay, ale jednání nevyšla v důsledku Araújových pochybností o nutnosti absolvovat adaptační období v Castille.

V té době bylo jeho cílem připojit se k Realu Madrid, dokonce i před Barcelonou. Jestli se budoucnost obránce spojí s Realem Madrid se teprve uvidí. Nejprve je třeba počkat, jaké důsledky bude mít případ Enríqueze Negreiry pro Barcelonu.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: defensacentral.com

3 Komentářů

 • Avatar

  Ahoj Zbynku – len sa chcem opýtať – to je tvoj autorský článok, alebo kto je autor/zdroj? Nedokážem si totiž predstaviť, že by mal RMFC takéto úmysly v momentálnom stave vyšetrovania a konania prokuratúry/súdu…pripadá mi to nejako v zmysle – až odsúdia môjho suseda – tak mu zvediem manžeku+oberiem ho o majetok, navyše to otvorene zadeklarujem a čo potom v prípade, ak sa tak nestane a sused ostane na slobode – ostaneme vzorní susedia a priatelia/???/

  4
  0
  • Avatar

   myslím, že podobne rozmýšľajú aj iné kluby, pretože je vysoko pravdepodobné, že nie každý hráč ktoréhokoľvek top klubu chce hrať druhú ligu..
   a hlavne videli sme to napr na Juventuse v minulosti, aj keď oni mali šťastie, že väčšina tímu od nich nezdrhla.
   ak by sa to stalo a Barca šla dole, tak pôjde len o to, ktorý vlk si ukradne najlepšie sústo.
   a je možné, že Real má info, ktoré nie je verejnosti známe.
   alebo je to kačica jasne, všetko je možné

   0
   0
 • Avatar

  Araujo by byl top no, za dva – tři roky to bude nejlepší obránce světa. Nicméně po jeho vyjádřeních ohledně Barcy pochybuju, že by někdy oblekl bílý dres. :grinning:

  1
  1

Přidat komentář

Související články

Z Lazia se stěhovat nebudu, odmítl Mario Gila spekulace o návratu do Realu
Přestupy

Z Lazia se stěhovat nebudu, odmítl Mario Gila spekulace o návratu do Realu

V posledních dnech média spojují bývalého obránce Castilly s návratem do královského týmu na pozici čtvrtého stopera. Ten však dává…
Sky Sport: Saúdská Arábie nadále láká Antonia Rüdigera
Přestupy

Sky Sport: Saúdská Arábie nadále láká Antonia Rüdigera

Antonio Rüdiger se v této sezóně stal nesporným lídrem defenzivy Realu Madrid a vzbudil zájem. Podle německého Sky Sport obdržel…
Yorovo těžké rozhodnutí. Real své karty odkryl, další postup je na Lenym
Přestupy

Yorovo těžké rozhodnutí. Real své karty odkryl, další postup je na Lenym

Pokud chce Leny Yoro v létě přestoupit do Realu Madrid, musí přitlačit na Lille. Francouzi chtějí za svůj klenot zhruba…
Pepe ještě neoznámil konec kariéry. Vrátí se v příští sezóně do španělské La Ligy?
Přestupy

Pepe ještě neoznámil konec kariéry. Vrátí se v příští sezóně do španělské La Ligy?

Bývalý střední obránce Realu Madrid Pepe řeší svou budoucnost. Před několika dny uzavřel jedenačtyřicetiletý hráč svoji reprezentační kariéru, na klubové…