Real Madrid: Půvab tohoto klubu nikdy nezmizí. Hrát za Bílý Balet znamená vystoupat na vrchol

Real Madrid: Půvab tohoto klubu nikdy nezmizí. Hrát za Bílý Balet znamená vystoupat na vrchol

Bílý dres. Stejný, který si v historii vytvořil své jméno, vytvořil legendy, ztělesňoval dokonalost a vyžadoval respekt, září s královským znakem, který se v průběhu let stal synonymem královské rodiny.

Santiago Bernabeu, domov, který od začátku hostil největší jména světového fotbalu, nadále pečuje o legendy zítřka. Vstoupíte na hřiště a stále můžete slyšet ozvěnu některých z největších jmen v historii Realu Madrid, kteří se v tomto týmu prosadili.

Třináct trofejí Ligy mistrů UEFA stojí pohromadě v řadě, když procházíte stadionem, tak se okamžitě ukáže, že tento klub je jedním z největších na světě a jeho požadavky na každého jednotlivého hráče jsou oprávněné. 34 trofejí La Ligy upevňuje vynikající domácí výkony klubu po všechny ty roky.

Přidejte k tomu sedm mistrovství světa klubů FIFA, čtyři evropské superpoháry, 19 španělských pohárů a 11 španělských superpohárů a pochopíte velikost tohoto klubu. Zeptejte se, proč hráč sní o hraní za Real Madrid a historie jeho úspěchu a příslib budoucnosti odpovědí sami za sebe.

Tyto úspěchy sebou nesly další výhody a slavná éra Galacticos v Realu Madrid byla symbolem peněz, slávy a uznání. Od té doby byl zvolen jiný přístup k přestupům.

To však nezabránilo v pronásledování některých z největších jmen, jak jsme viděli u Cristiana Ronalda, Kaka, Xabi Alonsa či Karim Benzemy, když všichni dorazili v létě 2009. V nedávné době to byl nákup Edena Hazarda a v současné chvíli je to nepřetržité pronásledování Kyliana Mbappého.

Podíváte-li  se na současný tým uvidíte, že nedávné ekonomické zásahy způsobené pandemií Covid-19 zanechaly své stopy. Tým by mohl být silnější, zatím co se zaměřujeme na mládež jako na „nové posily“, pohyb na přestupovém trhu je už několik sezón nízký.

David Alaba byl jediným podpisem letošního léta, když dorazil zdarma a přesto tým pustil Sergia Ramose a Raphaela Varaneho.

Na ikonické středové trojici Carlos Casemiro, Toni Kroos a Luka Modric jsem stále velmi závislí, i když je těžké s tím polemizovat, protože se jedná o stejné trio, které vybojovalo tři Ligy mistrů v řadě.

Věk však sehrává svou roli a do jisté míry si kritika našla cestu do klubu, protože to vypadá, že plán na jejich nahrazení nebyl zcela vytvořen.

Proč si největší hráči vybírají Real Madrid před ostatními kluby?

Tato otázka vyvstala v myslích mnoha fotbalových fanoušků, ve chvíli kdy tým pronásleduje Mbappého, který je v současné době součástí týmu Paris Saint-Germain, který v této sezóně přivedl do svých řad Sergia Ramose, Gianluigi Donnarummu, Achrafa Hakimiho, Georginio Wijnalduma a Lionela Messiho.

Proč by to vše Mbappé opustil a připojil se k Realu Madrid?

Odpověď je docela jednoduchá. PSG (a další kluby) můžou nabídnout hráčům mnohem více než Real Madrid v okamžiku, kdy přijde na mzdy, ale ve skutečnosti, to je asi tak všechno.

Žádný z nich nemá historii, jakou má Real Madrid, nikdo z nich nemá takovou integritu, jakou má tento klub. Žádný z nich nemá faktor „Dosáhl jsem vrcholu“, který mají Los Blancos.

Být vybrán hrát za Real Madrid je způsob, jak vám říct, že jste to opravdu zvládli, je to cíl mnoha hráčů a už jsme to mnohokrát viděli.

Cristiano Ronaldo měl v Manchesteru United všechno a rozhodl se odejít a připojit se k Realu Madrid, který měl problémy. Věděl, že to nebude snadný projekt, ale to ho jednoduše učinilo lákavějším. Přidat se k největšímu klubu na světě a být lídrem, který je posune kupředu. Když v roce 2018 odešel, udělal to poté, co s klubem i individuálně překonal všechny možné rekordy.

Do španělského hlavního města se po letech, kdy opustili svou „komfortní zónu“, dostali také další hráči, jako Kaka z AC Milán, Fabio Cannavaro z Juventusu a David Beckham z Manchesteru United.

Nejnovější případ? Eden Hazard se rozhodl odejít z Chelsea do našeho klubu s vědomím všeho, co v Londýně opouští. Opustit svůj fotbalový domov vždy stojí za to, pokud jdeš do Realu Madrid.

Když se vrátíme k nejnovějšímu případu v Kyliana Mbappého, proti jeho schopnostem nelze nic namítat. Nakonec, bez ohledu na to, jakou kariérní dráhu si vybere, bude zapsán v učebnicích dějepisu, dříve než jeho kariéra skončí. Knihy však budou jiné, pokud zůstane ve Francii stejně, jako by to bylo jiné, kdyby se Cristiano Ronaldo rozhodl zůstat v Manchesteru United.

Teď má tento skvělý útočník šanci dát své jméno vedle velikánů. Cristiano Ronaldo, Ronaldo Nazario, Raul Gonzalez, Alfredo Di Stefano, Gareth Bale a mnoho dalších se již prosadilo. Uvedení vašeho jména do tohoto seznamu je druh úspěchu, kterého můžete dosáhnout pouze tehdy, když se připojíte k Realu Madrid a budete bojovat za tento tým.

Real Madrid je chlapeckým snem pro mnoho hráčů. Volání z týmu znamená, že jste se dostali na vrchol. Stejně jako Mbappé vyrostl na idolu Cristiana Ronalda, mnoho dalších se připojilo ke klubu, protože začali svou kariéru sledováním hráčů, kteří vytvářeli kouzla v bílém dresu.

„Dres Realu Madrid je bílý. Můžete ho potřísnit blátem, potem a dokonce i krví, ale nikdy hanbou!“ to jsou slavná slova muže, po kterém je pojmenován stadion – Santiago Bernabéu, který byl také prezidentem klubu po dobu 33 let.

Real Madrid je instituce a jako každá jiná, bude mít vždy své klady a zápory, ale nikdy, nikdy neztratí svůj půvab.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: therealchamps.com

3 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Endrick: Real s Mbappém vypadá jako tým z videohry. Doufám, že se z nás stane parta kamarádů
Mužstvo

Endrick: Real s Mbappém vypadá jako tým z videohry. Doufám, že se z nás stane parta kamarádů

Francouzský L’Équipe přinesl zprávu o příchodu Endricka do Realu Madrid. Přinášíme Brazilcovo vyjádření o jeho vizi pro klub. Útočník se…
Aurélien Tchouaméni tráví volno v Senegalu. Věnuje se tam projektům své nadace Prosperi
Mužstvo

Aurélien Tchouaméni tráví volno v Senegalu. Věnuje se tam projektům své nadace Prosperi

Aurélien Tchouaméni v minulých týdnech pomohl Francii dostat se do semifinále Eura 2024 a po vypadnutí Les Bleus z turnaje…
Carvajal: Doufám, že méně Španělů v Realu nebude problémem
Mužstvo

Carvajal: Doufám, že méně Španělů v Realu nebude problémem

Dani Carvajal poskytl rozhovory rádiu COPE a pořadu Chiringuito. Přinášíme nejdůležitější výroky Španěla z těchto rozhovorů před finále Eura. „Tandem…
Real se vrátí k rozestavení 4-3-3. Tchouaméni a Camavinga se poperou o místo v záloze
Mužstvo

Real se vrátí k rozestavení 4-3-3. Tchouaméni a Camavinga se poperou o místo v záloze

V minulé sezoně Carlo Ancelotti použil v Realu Madrid diamantový systém 4-4-2. Zpětně se dá uvést, že to zafungovalo naprosto…