Real Madrid otevírá nový obchod na Santiago Bernabéu. Dres Mbappého v něm zatím nenajdete

Real Madrid otevírá nový obchod na Santiago Bernabéu. Dres Mbappého v něm zatím nenajdete
Nový obchod na Bernabéu (zdroj: realmadrid.com)

Real Madrid včera u příležitosti uvedení nových dresů na příští sezonu otevřel nový obchod na Santiago Bernabéu, který všem fanouškům nabídne jedinečný nákupní zážitek. Dres Kyliana Mbappého v něm zatím nenajdete.

Real Madrid včera na Santiago Bernabéu slavnostně otevřel nový obchod. Nachází se ve východní části stadionu, na ulici Padre Damián, hned vedle vchodu do čestné lóže. Včera měly zároveň premiéru také domácí dresy královského klubu pro sezonu 2024/25.

Nový obchod má madridistům poskytnout zcela nový zážitek a je dalším krokem v probíhající proměně stadionu. Obchod bude otevřen denně od 10 do 20 hodin a bude nabízet exkluzivní produkty, nové řady běžného a sportovního oblečení a doplňky Realu Madrid. Kromě toho zde bude k dispozici personalizační zóna.

Prodejna na Santiago Bernabéu se rozkládá na ploše 2 800 metrů čtverečních a uvnitř jsou mimo jiné LED obrazovky o celkové délce 40 metrů a dva tunely. Navíc je zde také zóna click and collect, takže bude možné si na místě vyzvednout objednávky zadané v internetovém obchodě.

Bez Mabppého

Pro klub i značku Adidas je představení nových dresů každoročně výjimečný a mimořádně důležitý den. Během několik minut si již fanoušci mohli zakoupit novou kolekci na oficiálních stránkách Los Blancos. K překvapení mnohých se však v seznamu možností neobjevilo jméno Kyliana Mbappého. Jednoduše řečeno, systém neumožnil jeho jméno vybrat. Proč?

Existuje pro to právní důvod. Až do 30. června totiž francouzská hvězda stále patří PSG, s nímž má smlouvu. To pro všechny případy zahrnuje i jeho práva na image. To vysvětluje, proč například s oznámením jeho příchodu do Realu Madrid nebyla zveřejněna žádná fotografie ani fotomontáž nového hráče v bílém dresu. V opačném případě by se hráč i královský klub mohli vystavit problémům, poznamenává portál Relevo.

Proto až do 1. července, kdy mu končí smlouva s PSG a začíná platit ta, kterou již podepsal s madridským týmem, nebude možné Mbappého dres v oficiálních obchodech zakoupit.

Bude to možné i dříve? To záleží na tom, zda to pařížský klub povolí, i když vzhledem k tomu, jak skončily vztahy mezi PSG a hráčem, je těžké věřit, že se tak stane. Mbappé dokonce zašel tak daleko, že řekl, že to, co zažil v této sezoně, nikomu nepřeje, což se setkalo s reakcí, že „nemá úroveň“.

Fanoušci si místo toho mohou koupit dresy se jmény všech ostatních hráčů z týmu. Stále je tu také Toni Kroos, který se zatím zdá být jen dalším hráčem v týmu. V jeho případě, pokud to dovolí, by po odchodu do důchodu neměl být pro fanoušky problém nosit jeho číslo a jméno na novém dresu, i když v tomto případě se bude muset dohodnout on i klub.

Fotogalerii z nového obchodu na Santiago Bernabéu naleznete na oficiálních stránkách klubu.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: realmadrid.com, relevo

Přidat komentář

Související články

Endrick: Real s Mbappém vypadá jako tým z videohry. Doufám, že se z nás stane parta kamarádů
Mužstvo

Endrick: Real s Mbappém vypadá jako tým z videohry. Doufám, že se z nás stane parta kamarádů

Francouzský L’Équipe přinesl zprávu o příchodu Endricka do Realu Madrid. Přinášíme Brazilcovo vyjádření o jeho vizi pro klub. Útočník se…
Aurélien Tchouaméni tráví volno v Senegalu. Věnuje se tam projektům své nadace Prosperi
Mužstvo

Aurélien Tchouaméni tráví volno v Senegalu. Věnuje se tam projektům své nadace Prosperi

Aurélien Tchouaméni v minulých týdnech pomohl Francii dostat se do semifinále Eura 2024 a po vypadnutí Les Bleus z turnaje…
Carvajal: Doufám, že méně Španělů v Realu nebude problémem
Mužstvo

Carvajal: Doufám, že méně Španělů v Realu nebude problémem

Dani Carvajal poskytl rozhovory rádiu COPE a pořadu Chiringuito. Přinášíme nejdůležitější výroky Španěla z těchto rozhovorů před finále Eura. „Tandem…
Real se vrátí k rozestavení 4-3-3. Tchouaméni a Camavinga se poperou o místo v záloze
Mužstvo

Real se vrátí k rozestavení 4-3-3. Tchouaméni a Camavinga se poperou o místo v záloze

V minulé sezoně Carlo Ancelotti použil v Realu Madrid diamantový systém 4-4-2. Zpětně se dá uvést, že to zafungovalo naprosto…