Real Madrid neuvažuje o prodeji Rodryga

Real Madrid neuvažuje o prodeji Rodryga
Rodrygo Goes (zdroj: realmadrid.com)

Přestup Rodryga z Realu se během nadcházejícího léta nechystá – prozatím. Brazilský hráč si v minulé sezóně vybojoval místo v základní sezóně Los Blancos, na hrotu útoku doplňoval Viníciuse s Benzemou. Po odchodu francouzského útočníka se očekávalo, že se v probíhající sezóně více prosadí a potáhne ofenzivní šiky Realu Madrid. Ovšem se tak nestalo a na hráče se snáší kritika. Ochranu nad ním ale drží Carlo Ancelotti, který ho na tiskových konferencích brání a opakovaně mu dává příležitost v základní sestavě.

Rodrygo v sezóně nemá vyloženě špatná čísla. Doposud nastřádal 13 gólů a 8 asistencí, s čímž je po Bellinghamovi a Vinim třetím nejproduktivnějším hráčem Los Blancos. Při bližším pohledu je však patrné, že není tolik produktivní, jako jeho dva kolegové z útoku. Rodrygo totiž potřebuje na gólový příspěvek 121 minut, v tomto ohledu zaostává za Judem i Vinim. Lépe je na tom Brahim Díaz (94 minut), zhruba stejně Joselu (123), kteří se nejvíce tlačí na jeho místo.

Příliš dobře nevypadá ani srovnání Rodryga s ostatními útočníky z hlediska pokusů, které potřebuje na vstřelení gólu. Ze zmíněné pětice je na tom zdaleka nejhůř, protože na jeden gól Rodrygo vyprodukuje 9,25 střel. Pro srovnání: Bellingham (3,25), Vinícius (5,4), Brahim (6,25) a Joselu (6,37).

Hráčův tábor touto situací není znepokojen, argumentuje tím, že Rodrygo nastupuje spíše mimo svoji přirozenou pozici, dle toho, jaké úkoly od Ancelottiho dostane. Ostatně tak na tiskových konferencích hájí svého svěřence i italský stratég.

Nakloněn přestupu prozatím není ani management Realu Madrid, který v Rodrygovi nadále vidí jednoho z členů nastupující dynastie, která bude tvořit jádro Bílého baletu pro následující roky.

Před Carlem Ancelotti je vytyčen nesnadný úkol. Po příchodu Kyliana Mbappého bude muset poskládat ofenzivu Realu Madrid, aby do ní napasoval vedle francouzského snajpra oba Brazilce a Bellinghama.


Zdroj: football-espana.net

4 Komentářů

  • Avatar

    Pokud vím, tak Mbapé hraje na stejné pozici, jko Vini, už to bude problém. Samozřejmě je to zatím pouze spekulace, ale jak se píše v článku, pokud je hráč nasazen mimo svou pozici může to být z hlediska herní produktivity problém.

    0
    0

Přidat komentář

Související články

Goal: Jude Bellingham je favoritem na zisk Zlatého míče. Haaland ze hry venku?
Mužstvo

Goal: Jude Bellingham je favoritem na zisk Zlatého míče. Haaland ze hry venku?

Po vypadnutí Erlinga Haalanda z Ligy mistrů se skupina potenciálních favoritů na zisk Zlatého míče pro sezónu zužuje. V současné době je…
MARCA: Nacho se rozhodl po sezóně opustit Real Madrid
Mužstvo

MARCA: Nacho se rozhodl po sezóně opustit Real Madrid

Nacho je skutečnou legendou Realu Madrid. Od jeho debutu v prvním týmu uplynulo už 13 let a v minulé sezóně to vypadalo,…
Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny
Mužstvo

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny

V závěrečné fázi sezóny, s jistou budoucností v klubu pro následující ročník, ukazuje italský trenér, že se při svém rozhodnutí drží pevně…
Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid
Mužstvo

Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid

Fabrizio Romano se vyjádřil ke zprávám ze Španělska. Podle jeho informací Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid. Arda…