Real Madrid nepustil Álvara Rodrígueze na mistrovství světa hráčů do 20 let. Castilla má přednost

Real Madrid nepustil Álvara Rodrígueze na mistrovství světa hráčů do 20 let. Castilla má přednost
Álvaro Rodríguez (zdroj: realmadrid.com)

Bílý balet má možnost ponechat si v Madridu tři hráče a nemusí souhlasit s jejich účastí na turnaji, který začne na konci května. Nico Paz, Álvaro Rodríguez a Vinicius Tobias hrají v Castille, která bojuje o postup, důležité role.

Real Madrid má tři hráče, kteří měli šanci jet na mistrovství světa hráčů do 20 let. Jsou to Nico Paz (Argentina), Álvaro Rodríguez (Uruguay) a Vinicius Tobias (Brazílie). V plánu však v tuto chvíli je, že nikdo z nich na turnaj se svými reprezentacemi nepojede.

Klub zahájil proces dialogu s příslušnými federacemi. Nyní je oficiálně známo, že uruguayský útočník se turnaje nezúčastní, jak dnes informoval AUF: „Rádi bychom vás informovali, že Álvaro Rodríguez se z rozhodnutí jeho klub nezúčastní mistrovství světa hráčů do 20 let v Argentině. I přes snahu Uruguayské fotbalové federace nebudeme moci počítat s hráčem, kterého Marcelo Broli povolal do uruguayské reprezentace do 20 let.“

Boj o Segunda División

Ve větší či menší míře hrají všichni tři hráči v Castille důležitou roli, která bojuje o postup do Segunda División, kam se mohou dostat buď přímo, nebo přes play-off. Turnaj v Argentíně začíná 20. května, takže by vynechali minimálně poslední dva zápasy Primera RFEF (tři, pokud pojedou na předčasné tréninkové kempy), k nimž by se přidaly zápasy odpovídající play-off, pokud by Castilla neskončila v lize na prvním místě.

Klub je plně oprávněn odmítnout jejich odchod, i když jsou povoláni. Mistrovství světa hráčů do 20 let není zahrnuto na mezinárodní listině FIFA, což umožňuje týmům osvobodit své hráče od povinnosti hrát na turnaji. Například Argentina už tento problém zažila s jinými hráči jako Garnacho.

Všichni tři madridští hráči sní o tom, že si zahrají na turnaji, ale chápou rozhodnutí klubu se vším všudy. Álvaro, který se zotavuje ze zranění, je nesporným prvním útočníkem týmu a pravidelně je nominován do základní jedenáctky. Vinícius Tobias je také stálicí na pravém křídle, zatímco Nico Paz, který do Castilly přišel před pár měsíci z Juvenilu A, je stálicí v základní sestavě nebo jedním z prvních náhradníků.

Argentina bojuje o Paze

V případě posledně jmenovaného odcestoval ve středu do Madridu sám Mascherano, aby se ve Valdebebas setkal se zástupci Los Blancos a pokusil se je přesvědčit, aby Nica pustili. Trenér Argentiny do 20 let cestuje po Evropě a snaží se získat hráče, i když většinou bez velkého úspěchu. Návštěva však nutně neznamená, že talentovaný madridský mladík bude povolán.

Real Madrid sdělil všem federacím své oficiální stanovisko, které již veřejně prezentovala Uruguay. Klubu se turnaj libí, ale chápe, že potřeby rezervního týmu nebo dokonce prvního týmu v případě Álvara jsou na prvním místě. V nejbližší době se dozvíme rozhodnutí, zda nakonec souhlasili s odchodem zbylých dvou, nebo se je naopak rozhodli ponechat, což je v tuto chvíli nejpravděpodobnější varianta.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: marca.com

Přidat komentář

Související články

Mario Martin chce zůstat v Realu Madrid a bojovat o svou šanci v prvním týmu
Castilla a junioři

Mario Martin chce zůstat v Realu Madrid a bojovat o svou šanci v prvním týmu

Real Madrid v létě opustila řada odchovanců akademie, kteří hledali pravidelný prostor v prvním týmu. Sergio Arribas, Carlos Dotor a…
Životní zážitek. České a slovenské naděje trénují v akademii Realu Madrid
Castilla a junioři

Životní zážitek. České a slovenské naděje trénují v akademii Realu Madrid

Skupina talentovaných mladých fotbalistů z České republiky a Slovenska má tu čest trénovat v prestižní akademii La Fabrica Realu Madrid.…
O Raúla se vážně zajímá  Union Berlín a HSV. Trenér Castilly zvažuje posun v kariéře
Castilla a junioři

O Raúla se vážně zajímá Union Berlín a HSV. Trenér Castilly zvažuje posun v kariéře

Kromě Unionu Berlín se o trenéra Castilly zajímá také druholigový HSV, kde působí Raúlův starý známý z doby jeho působení…
Raúl je v Madridu spokojený a nikam nespěchá. Castilla je prozatím první volbou
Castilla a junioři

Raúl je v Madridu spokojený a nikam nespěchá. Castilla je prozatím první volbou

Březen. Klíčový měsíc ve Valdebebas je před námi. Konec sezony pro mládežnické týmy, v níž se hraje o mistrovské tituly,…