Real Madrid má nového sponzora. Dohoda se společností HP je rekordní

  Real Madrid má nového sponzora. Dohoda se společností HP je rekordní
  Nový sponzor HP (zdroj: marca.es)

  Real Madrid má nového sponzora, a to společnost HP, jejíž logo bude zdobit rukáv dresů. Půjde o nejvyšší smlouvu svého druhu ve Španělsku a pravděpodobně jednu z nejvyšších v Evropě, její hodnota však bude však menší, než uváděl deník AS.

  Real Madrid včera oznámil podpis sponzorské smlouvy se společností HP, jejíž logo bude na rukávech dresů. Ve španělských médiích se objevily různé zprávy o tom, kolik Bílý balet vydělá.

  Deník AS se nechal slyšet, že by klub mohl vydělat až 70 milionů eur ročně, ale tyto zprávy nejsou pravdivé. AS pravděpodobně špatně uvedl roční částku, kterou by mohla zaručit čtyřletá smlouva.

  Athletic uvádí, že smlouva s technologickou společností bude dlouhodobá, ačkoli klub odmítl uvést konkrétní podrobnosti s tím, že další informace zveřejní dnes. K samotné dohodě se Athletic odvolává na zdroje blízké klubu a uvádí, že celková částka kontraktu nedosáhne 50 milionů eur. Tyto zdroje si ovšem přály zůstat v anonymitě, aby ochránily vzájemné vztahy.

  Jednu z nejvyšších v Evropě

  Specialista na sportovní marketing Lukasz Bączek, kterého oborný portál Sportico zařadil na seznam 50 vlivných osobností z byznysu a sportu, místo toho uvádí, že smlouva s HP bude podepsána na tři až pět let a Američané budou Los Blancos platit 14-23 milionů eur ročně, což je nejvyšší částka v La Lize.

  Nejvyšší úroveň za to, že jsou sponzory s logem na rukávu dresu, činí 23 milionů eur, což odpovídá velikosti sponzorských smluv Manchesteru United (DXC Technology) a Manchesteru City (OKX). Smlouva s HP má tedy podstatně nižší hodnotu než smlouvy, které má Real s Adidasem (přibližně 120 milionů eur ročně) a Emirates (přibližně 70 milionů eur ročně).

  Apple mimo hru

  Tím se uzavírají dveře možné sponzorské smlouvy s konkurenční společností Apple. V září The Athletic informoval, že Real měl zájem o partnerství s touto společností poté, co její generální ředitel Tim Cook navštívil její sídlo ve Valdebebas.

  Společnost Apple také natočila dokumentární film o nedávném triumfu Merengues v Lize mistrů. Klub měl také dříve smlouvu s Microsoftem na „digitální transformaci“ mezi lety 2014 a 2018.

  Společnost Emirates podepsala s Realem smlouvu v roce 2011 a o dva roky později se stala jeho hlavním sponzorem dresů. V roce 2022 byla smlouva prodloužena do roku 2026 za 70 milionů eur ročně.

  Obnovená smlouva se společností Emirates umožnila klubu přidat nového sponzora. Až dosud měla společnost Emirates jakousi exkluzivitu na klíčové atributy na dresech, která zakazovala prodej prostoru na rukávech.

  Adidas je dodavatelem výbavení od roku 1998 a smlouva byla před čtyřmi lety prodloužena do roku 2028 za 120 milionů eur ročně. Ve smlouvách s Emirates a Adidasem jsou různé klauzule, které by po sečtení peněz od HP mohly ještě dát roční příjem 195-255 milionů eur.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: as.com, The Athletic

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…