Real Madrid má nového sponzora. Dohoda se společností HP je rekordní

Real Madrid má nového sponzora. Dohoda se společností HP je rekordní
Nový sponzor HP (zdroj: marca.es)

Real Madrid má nového sponzora, a to společnost HP, jejíž logo bude zdobit rukáv dresů. Půjde o nejvyšší smlouvu svého druhu ve Španělsku a pravděpodobně jednu z nejvyšších v Evropě, její hodnota však bude však menší, než uváděl deník AS.

Real Madrid včera oznámil podpis sponzorské smlouvy se společností HP, jejíž logo bude na rukávech dresů. Ve španělských médiích se objevily různé zprávy o tom, kolik Bílý balet vydělá.

Deník AS se nechal slyšet, že by klub mohl vydělat až 70 milionů eur ročně, ale tyto zprávy nejsou pravdivé. AS pravděpodobně špatně uvedl roční částku, kterou by mohla zaručit čtyřletá smlouva.

Athletic uvádí, že smlouva s technologickou společností bude dlouhodobá, ačkoli klub odmítl uvést konkrétní podrobnosti s tím, že další informace zveřejní dnes. K samotné dohodě se Athletic odvolává na zdroje blízké klubu a uvádí, že celková částka kontraktu nedosáhne 50 milionů eur. Tyto zdroje si ovšem přály zůstat v anonymitě, aby ochránily vzájemné vztahy.

Jednu z nejvyšších v Evropě

Specialista na sportovní marketing Lukasz Bączek, kterého oborný portál Sportico zařadil na seznam 50 vlivných osobností z byznysu a sportu, místo toho uvádí, že smlouva s HP bude podepsána na tři až pět let a Američané budou Los Blancos platit 14-23 milionů eur ročně, což je nejvyšší částka v La Lize.

Nejvyšší úroveň za to, že jsou sponzory s logem na rukávu dresu, činí 23 milionů eur, což odpovídá velikosti sponzorských smluv Manchesteru United (DXC Technology) a Manchesteru City (OKX). Smlouva s HP má tedy podstatně nižší hodnotu než smlouvy, které má Real s Adidasem (přibližně 120 milionů eur ročně) a Emirates (přibližně 70 milionů eur ročně).

Apple mimo hru

Tím se uzavírají dveře možné sponzorské smlouvy s konkurenční společností Apple. V září The Athletic informoval, že Real měl zájem o partnerství s touto společností poté, co její generální ředitel Tim Cook navštívil její sídlo ve Valdebebas.

Společnost Apple také natočila dokumentární film o nedávném triumfu Merengues v Lize mistrů. Klub měl také dříve smlouvu s Microsoftem na „digitální transformaci“ mezi lety 2014 a 2018.

Společnost Emirates podepsala s Realem smlouvu v roce 2011 a o dva roky později se stala jeho hlavním sponzorem dresů. V roce 2022 byla smlouva prodloužena do roku 2026 za 70 milionů eur ročně.

Obnovená smlouva se společností Emirates umožnila klubu přidat nového sponzora. Až dosud měla společnost Emirates jakousi exkluzivitu na klíčové atributy na dresech, která zakazovala prodej prostoru na rukávech.

Adidas je dodavatelem výbavení od roku 1998 a smlouva byla před čtyřmi lety prodloužena do roku 2028 za 120 milionů eur ročně. Ve smlouvách s Emirates a Adidasem jsou různé klauzule, které by po sečtení peněz od HP mohly ještě dát roční příjem 195-255 milionů eur.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: as.com, The Athletic

Přidat komentář

Související články

Endrick: S Madridem napíšeme velkou historii
Mužstvo

Endrick: S Madridem napíšeme velkou historii

Endrick se zúčastnil akce pořádané značkou New Balance, s níž je spojován. Hovořil mimo jiné o Realu Madrid. „Tyhle boty…
KOMENTÁŘ: Potřebuje Real posílit, aby přežil v sedmi soutěžích? Ano, je třeba přivést stopera
Mužstvo

KOMENTÁŘ: Potřebuje Real posílit, aby přežil v sedmi soutěžích? Ano, je třeba přivést stopera

Pro Real Madrid to je, prozatím, vynikající letní přestupové okno. Především proto, že se mu po letech čekání konečně podařilo…
MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!
Mužstvo

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!

Podle José Félixe Díaze z deníku MARCA je prodloužení smlouvy Francouze Mendyho blízko realitě. Zajištění situace levého obránce bylo jednou…
Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus
Mužstvo

Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus

Zájem o dresy Kyliana Mbappého je obrovský, ale zaplatí se Francouzův přestup, nebo dokonce jeho plat? Kylian Mbappé se již…