Real Madrid je druhým týmem v Evropě s největším ziskem z prodeje odchovanců

Real Madrid je druhým týmem v Evropě s největším ziskem z prodeje odchovanců
Achraf Hakimi, Sergio Reguilón a Jesé

La Fabrika jako zlatý důl. Llorente, Achraf, Morata a Reguilón jsou jen někteří z hráčů, kteří vydělali Bílému baletu peníze. Jako poslední odešli Borja Mayoral do Getafe a Miguel Gutiérrez do Girony, ale nejsou jediní.

V posledních sezónách se Real Madrid vyznačoval tím, že vydělával velké množství peněz na hráčích z akademie, kteří obecně nezapadají do plánů prvního týmu. Před klubem, kterému předsedá Florentino Pérez, je pouze Benfica.

Ten, kdo vydělal nejvíce, nyní nosí dres Rojiblanco

Od roku 2015 vydělal Real Madrid téměř 350 milionů eur prodejem hráčů ze své akademie, po 10 a 6 milionech eur za Mayorala a Miguela Gutiérreze. Hráč, který Florentinu Pérezovi nejvíce vydělal, byl v roce 2017 Álvaro Morata, za kterého přišlo do kasy Los Blancos 80 milionů eur.

Za Achrafa Hakimiho přišlo v létě 2020 celkem 43 milionů eur, ke kterým přibylo 30 miliónů eur za Sergio Reguilón. Madridský tým využil těchto dvou prodejů k vyvážení sezóny s velkým negativním ekonomickým dopadem v důsledku pandemie.

Nemalou částku v pokladně zanechal po odchodu do Atlética de Madrid také Marcos Llorente, který odešel za 30 milionů eur. Raúl de Tomás odešel za 20 milionů do Benficy, Jesé za 25 do PSG a další jako Mariano (i když se nakonec vrátil), Čeryšev, Óscar Rodríguez, Diego Llorente nebo Lucas Torró, kteří přinesli zisk na Santiago Bernabéu. Gila a Chust jsou další, kteří nedávno odešli do Lazia a Cádizu (6 a 1 milionu eur).

Úplný vrchol

Pouze jeden tým je v žebříčku nad Realem Madrid, a to je Benfica, klub s jednou z největších akademií v Portugalsku a na světě. Od roku 2015 vydělal přibližně 380 milionů eur, když jasně vyčnívá nad ostatními Joao Félix, kterého podepsalo Atletico v roce 2019 za přibližně 127 milionů eur.

Rubén Dias, Renato Sanches, Nélson Semedo, Victor Lindelöf, Joao Cancelo nebo Ivan Cavaleiro jsou některá další jména, na kterých sedmatřicetinásobný šampion Primeira Ligy vydělal.

TOP 3 uzavírá Monako, především díky prodeji Mbappého do PSG. Čtvrtý je Ajax, nizozemský klub, který hodně vydělal na přestupech De Ligta nebo De Jonga. První desítku uzavírají Olympique Lyon, Bayer Leverkusen, Atalanta, Chelsea, Sporting Club Portugal a Liverpool.

Atletico je na jedenácté pozici a Katalánci na dvanácté. Lucas Hernández byl klenotem akademie, který byl ze Simeoneho týmu převeden do Bayernu za 80 milionů eur. Na straně Barçy to byl Pedro, který odešel za nejvíce peněz, a to za 27 milionů eur do Chelsea.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: SER

1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Převezme Camavinga číslo šest po Nachovi?
Mužstvo

Převezme Camavinga číslo šest po Nachovi?

Nachův odchod má obrovský sportovní, ale také marketingový význam, protože se uvolňuje číslo, které má v Realu Madrid velkou historii. Jak…
Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení
Mužstvo

Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení

Je sice pravda, že v příští sezóně nebude snadné dostat se do základní jedenáctky Realu, ale Ancelotti i vedení madridského…
Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým
Mužstvo

Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým

Carlo Ancelotti a jeho tým okouzlili každého. Získané trofeje a rozmanitá řešení na hřišti donutily i ty největší kritiky ocenit…
L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur
Mužstvo

L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur

Kapitán francouzské reprezentace dal PSG ultimátum, aby uhradilo jeho pohledávky, které činí přibližně 100 milionů eur, kvůli tomu, že od…