Real Madrid chce vykoupit Viníciuse Tobíase. Vedení má pro pravého obránce připravený plán 

Real Madrid chce vykoupit Viníciuse Tobíase. Vedení má pro pravého obránce připravený plán 
Vinícius Tobias v dresu Realu Madrid (zdroj: realmadrid.com)

Vedení Realu Madrid je spokojeno s vývojem Viníciuse Tobíase, který je v klubu na hostování ze Šachtaru Doněck. V tuto chvíli vše nasvědčuje tomu, že se rozhodnou zaplatit zhruba 10 milionů eur a přivést 18letého Brazilce, jenž má být skvělou investicí do budoucna. 

Vinícius Tobías rozptýlil pochybnosti. I když rozhodnutí ještě není konečné, zvýšila se pravděpodobnost, že Real Madrid uplatní výkupní klauzuli na 18letého hráče. Toto rozhodnutí je ovlivněno rostoucím přínosem Brazilce do hry a dobrou sérií Castilly v poslední době.  

Trenéři vidí, že v jeho případě je ještě prostor pro rozvoj, a proto se pochybnosti z prvních měsíců sezony mění v očekávání, co může hráč zapůjčený ze Šachtaru přinést v budoucnu.  

Výkupní doložka činí přibližně 10 milionů eur. Výkony pravého obránce vedou ve Valdebebas k přesvědčení, že zajištění jeho služeb bude více než pozitivní operací, a to jak z hlediska možné hry v prvním týmu, tak z hlediska budoucího řešení. 

Koupě a hostování 

V tuto chvíli je preferovanou možností uzavřít dohodu se Šachtarem a z této pozice zvážit hostování Tobíase v příští sezóně, aby Brazilec mohl pokračovat v progresu s minutami na úrovni Primera División.  

Pokud by Castilla postoupila do druhé španělské ligy, přístup by se mohl změnit a Vinícius by mohl zůstat u rezervního týmu, hrát náročnější soutěž a být připraven na jakoukoli mimořádnou situaci. Zejména proto, že prvními týmu Los Blancos budou na pravém obránci v sezóně 2023/24 stále Dani Carvajal a Lucas Vázquez. 

Důvěra Raúla 

Predispozice pro práci, zlepšování a neustálé učení jsou zcela a absolutně na straně Brazilce. Díky svému charakteru a nasazení si získal důvěru všech. A především si získal důvěru Raúla, který o něm nepochyboval, že si místo v základní jedenáctce zasloužil, i když mladý obránce někdy nepředváděl dobré výkony.  

„Mým záměrem je pomoci mu, stejně jako všem ostatním, s hledáním jeho nejlepší verze a s kumulací náročných zápasů, jako jsou ty tři tento týden, ve kterých se mu povedlo hrát, stejně jako spoustě dalších, s trochou únavy, na které se ale musí pro svou sportovní kariéru adaptovat,“ řekl Raúl minulou sobotu. 

Zlepšení Viníciuse Tobíase se shodovalo se změnou systému používaného Raúlem Gonzálezem. Castilla přešla na hru se třemi středními obránci a dvěma kyvadly, což je pozice, která lépe vyhovují útočnému nasazení bývalého hráče brazilského Internacionalu. Jeho pokrok byl velkolepý, i když stále potřebuje být důraznější a rozhodnější v obraně, což je aspekt, který jednoznačně potřebuje zlepšení. 

„Během těch čtyř nebo pěti měsíců se zlepšil. V útoku má kvalitu a pokaždé si troufne ukázat víc a víc. A v obraně, kdy byl tým organizovanější a pevnější v pětičlenném bloku, jsme mu pomohli k postupu,“ dodal trenér Castilly.  

Vinícius Tobías přestoupil do Realu Madrid v důsledku zvláštní situace, ve které se Ukrajina ocitla po ruské invazi. Hráči Šachtaru měli na výběr mezi pokračováním nebo odchodem z Doněcku, jedné z oblastí nejvíce zasažené ruskými jednotkami. Brazilec našel své místo v Realu Madrid, který ho přivedl na hostování do 30. června 2024 s opcí na trvalý přestup. 

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: marca.com

Přidat komentář

Související články

O trio z akademie Realu Madrid se zajímá několik klubů La Ligy
Castilla a junioři

O trio z akademie Realu Madrid se zajímá několik klubů La Ligy

Akademie La Fábrica Realu Madrid je proslulá svou schopností vychovávat výjimečné talenty a hráče s vysokou úrovní. Vzhledem k vysoké…
Obrátí se Real Madrid v případě stopera na La Fábriku? Jaké možnosti přináší akademie Realu?
Castilla a junioři

Obrátí se Real Madrid v případě stopera na La Fábriku? Jaké možnosti přináší akademie Realu?

Po fiasku s Leni Yorem v hlavní roli hledá Real Madrid defenzivní oporu i v akademii. V různých věkových kategoriích…
Mendes opět úřaduje v Madridu. Paulo lago se stane fotbalistou Sportingu
Castilla a junioři

Mendes opět úřaduje v Madridu. Paulo lago se stane fotbalistou Sportingu

Hvězda akademie Realu Madrid se stěhuje do Lisabonu. Španělský reprezentant byl ze své situace zklamaný a už v březnu se…
O hráče Castilly je jako každý rok zájem. Levý obránce nejspíše zamíří do Las Palmas
Castilla a junioři

O hráče Castilly je jako každý rok zájem. Levý obránce nejspíše zamíří do Las Palmas

Real Madrid Castilla se v létě rozloučí s několika hráči, od Maria de Luise, Lucase Cañizarese až po Marvela. Podle…