Real by mohl na Arribasovi vydělat spoustu peněz

Real by mohl na Arribasovi vydělat spoustu peněz
Sergio Arribas (zdroj: udalmeriasad.com)

Sergio Arribas poskytl 10. dubna rozhovor rádiu UDA. Jakmile bylo jasné, že Almería sestoupí, dotkl se i své budoucnosti. Vyjádřil se k ní však spíše záhadně. „Čeká nás dlouhé léto, během kterého se budeme muset s klubem sejít a rozhodnout se,“ prohlásil.

Přestupové okno se rychle blíží. Spíše dříve než později proto bude muset dojít k setkání Arribase s představiteli Almeríe. Fotbalista bude vyhlížet nabídky z jiných týmů doma i v zahraničí. V pozadí případné dohody však bude samozřejmě i Real Madrid. Královský celek prodal hráče před rokem za 7 milionů eur, ale s tím, že si ponechal 50 % práv. Kromě toho, a to je důležité, si Los Blancos zajistili také 40 % z částky dalšího přestupu. Na konci dne by tak na konto klubu mohla přijít významná částka. Sergiova aktuální klauzule činí 40 milionů eur.

Případ Arribase by mohl být zajímavý tím, že Almería je mimořádně efektivní v nákupu levných útočníků, aby je pak prodala za podstatně vyšší částku. V roce 2019 přivedli Andalusané Darwina Núñeze za 5 milionů, aby za něj o dva roky později dostali od Benfiky 25 milionů. Přitom klub překonal rekord z roku 2008, kdy Felipe Melo přestoupil do Fiorentiny za 8 milionů. Nedlouho poté přišel do Almeríe Umar Sadiq, o kterém se v té době nevědělo. Do Partizanu za něj bylo vyplaceno 6 milionů eur. Po dalších dvou letech ho Real Sociedad odkoupil za 20 milionů plus 5 dalších na bonusech.

Skutečným mistrovským kouskem však byla dohoda o El Bilalovi. Malijský reprezentant byl vykoupen ze Stade Reims za 10 milionů eur. V Almeríi nijak zvlášť nevynikal, vstřelil celkem sedm branek. O to víc překvapilo, že za něj Atalanta vysázela neuvěřitelných 28 milionů plus tři na bonusech. Z dalších obchodů stojí za zmínku prodej Akiemeho do Stade Reims (koupen za 3,5 milionu, prodán za 10) nebo Babiće do Spartaku Moskva. Boston také zaplatil 4 miliony za Oliveru, který v dresu Almeríe rovněž nezazářil.

Není tedy divu, že agenti klubu z jihu Španělska doufají, že za Arribase dostanou 25-30 milionů. Fotbalista odehrál 34 zápasů, z toho 22 od začátku. Po celou sezonu se však netěšil důvěře trenéra. Když Almeríu vedl Moreno, patřil Arribas do základní sestavy, zatímco pro Garitana a Mela byl náhradníkem. Každopádně mu to nebránilo v tom, aby se stal nejlepším střelcem týmu (9 gólů).

Léto bude dlouhé, ale nejprve musí majitelé Almeríe zjistit, jaký je Sergiův vlastní názor na tuto záležitost. Nutno podotknout, že útočník v žádném okamžiku nevyjádřil, že by chtěl tým opustit. Ředitelství si navíc přeje udržet jádro týmu a co nejdříve se vrátit do nejvyšší soutěže.


Zdroj: as.com

Přidat komentář

Související články

Nacho: Pamatujte si mě jako odchovance, který pro svůj klub obětoval VŠECHNO
Přestupy

Nacho: Pamatujte si mě jako odchovance, který pro svůj klub obětoval VŠECHNO

Nacho Fernández se rozloučil s Realem Madrid a fanoušky emotivním vzkazem na sociálních sítích. „Drazí Madridistas, Chci vám říct pár…
OFICIÁLNĚ: Nacho opouští Real Madrid!
Přestupy

OFICIÁLNĚ: Nacho opouští Real Madrid!

Nacho Fernández po mnohaletém působení končí v Realu Madrid. Klub vše oznámil na svých komunikačních kanálech. „Real Madrid oznamuje, že…
OFICIÁLNĚ: Vinícius Tobias opouští Real Madrid
Přestupy

OFICIÁLNĚ: Vinícius Tobias opouští Real Madrid

Vinícius Tobias se prostřednictvím sociálních sítí rozloučil s klubem i fanoušky. Real Madrid nevyužil opci na koupi brazilského reprezentanta, který…
MARCA: Franco Mastantuono se blíží k Realu Madrid
Přestupy

MARCA: Franco Mastantuono se blíží k Realu Madrid

Franco Mastantuono stále směřuje k tomu, aby svou budoucnost spojil s Los Blancos. Pro Real Madrid je jasné, že mladý Argentinec…