Raúl je v Madridu spokojený a nikam nespěchá. Castilla je prozatím první volbou

Raúl je v Madridu spokojený a nikam nespěchá. Castilla je prozatím první volbou
Raúl Gonzáles a Florentino Pérez (zdroj: realmadrid.com)

Březen. Klíčový měsíc ve Valdebebas je před námi. Konec sezony pro mládežnické týmy, v níž se hraje o mistrovské tituly, a tanec trenérů, skautů a ředitelů, který se koná každé léto, a zaměstnanci La Fábriky už přemýšlejí, kde budou působit v příští sezoně.

Mezi nimi i samotné jméno Raúla Gonzáleze Blanca s velmi jasnými představami. Ještě jednou.

Raúl chce zůstat v Realu Madrid. Pro „sedmičku“ Merengue, která by spojila svou šestou trenérskou sezonu v Castille v řadě, se nic nezměnilo. Zatímco zvěsti o jeho budoucnosti rok od roku sílí, on pokračuje ve svém obvyklém klidu. A s pevným plánem: jeho plánem je zůstat. A pouze v případě, že nedostane velkou nabídku zvenčí, o které by uvažoval. V klubu už to vědí.

Villarreal zaklepal na jeho dveře na konci minulého roku, kdy vyhodil Quiqueho Setiéna a nakonec najal Pachetu. Také v Leedsu měli o několik měsíců dříve zájem. Raúl se začíná objevovat v mnoha výběrech na volná místa na lavičku, ale doma jsou v klidu. Na Ciudad Deportiva často opakují větu, kterou intonují historičtí hráči Madridu: „Z Madridu se nikdy neodchází.“

Velká nabídka

Pokud nepřijde výrazná nabídka s dlouhodobou smlouvou a projektem, který mu vyhovuje, Raúl na odchod ani nepomýšlí. Villarreal byl dobrou volbou, ale ani tým „groguetů“, ani trenér „bílých“ se v posledním okamžiku podpisu, který pro některé protagonisty nebyl ničím jiným než pokusem, nedohodli. Má k tomu své důvody.

U kormidla Castilly se cítí dobře. Spíš pro svou práci při trénování hráčů než pro výsledky. V této sezoně je rezervní tým Realu Madrid na jedenáctém místě, devět bodů od postupových příček do druhé ligy a sedm bodů od sestupu, s velmi mladým kádrem, který se teprve musí prosadit. Raúl mu ve velmi složité kategorii, jakou je skupina II Primera RFEF, nepřikládá příliš velký význam.

Raúl hrdě hodnotí případy, jako je Sergio Arribas. V roce jeho přestupu do Castilly se ve Valdebebas objevily pochybnosti o hráčově potenciálu a byl to právě Raúl, kdo řekl: „Nechte ho na mně.“ A vsadil na Arribase v rezervním týmu. Nyní už nastupuje v elitní španělské fotbalové soutěži, při své premiéře v La lize za Almeríi.

Klid a láska k Madridu

Raúl si také skvěle rozumí s Ancelottim a vzájemně se podporují. Často spolu sdílejí tréninky a mluví o Realu Madrid. Ital mu vždy radil, aby byl trpělivý, dokud si neuvědomí, že nejblíže k prvnímu týmu se lze dostat, když zůstane doma.

To je Zidaneho zkušenost. A Raúl byl zase první, kdo Carletovi poradil, aby zapomněl na brazilské sirény. Raúl nespěchá s tím, aby se prosadil mimo klub, se všemi riziky, která to obnáší, i když někteří z jeho nejvěrnějších lidí už chtějí zkusit štěstí mimo La Fábricu.

Florentino vždy viděl Raúla spíše jako trenéra, který by měl převzít otěže Madridu jako náhrada v polovině sezony, než jako první volbu, který by vedl nový projekt. Také on v tom má jasno. A nijak ho to neovlivňuje. Chce pokračovat dál. Pro nejproměnlivější měsíce roku ve Valdebebas už mají ředitelé jistotu: Raúl chce pokračovat v Castille a se svým životem v Madridu, vedle své rodiny.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: relevo.com

1 Komentářů

  • Avatar

    k tomu arribasovi by som to nenapisal ze „Nyní už nastupuje v elitní španělské fotbalové soutěži, při své premiéře v La lize za Almeríi.“ ale skor ze je vo svojej prvej sezone v LL hned najlepsim strelcom svojho timu. to by lepsie vystihlo aky potencial ma. je super ze je Raul trpezlivy aj ked uz myslim dostal ponuky z bundesligy, PL aj z LL. bolo by super keby sa mu s castillou podaril postup, ale to by sa musela zmenit celkovo strategia klubu, lebo ked kazdy druhy rok prides o 3-4 najlepisch hracov a nahradia ich chlapci co prichadzaju do seniorskeho futbalu tak je ten postup velka meta.

    0
    0

Přidat komentář

Související články

Důležitá role Santiaga Solariho. Bývalý hráč a trenér ve funkci fotbalového ředitele Realu Madrid
Castilla a junioři

Důležitá role Santiaga Solariho. Bývalý hráč a trenér ve funkci fotbalového ředitele Realu Madrid

Zatímco si všichni myslí, že Real stále ještě slaví zisk dalšího evropského poháru, ve Valdebebas se už pilně pracuje na…
MARCA: Iker Bravo opouští Real Madrid. Mladý Španěl nenaplnil očekávání
Castilla a junioři

MARCA: Iker Bravo opouští Real Madrid. Mladý Španěl nenaplnil očekávání

Královský celek fotbalistu, který sice může počítat s četnými nabídkami z jiných klubů, ale stále je smluvně vázán na Bayer…
MARCA: Raúl Gónzález už rozhodl o své budoucnosti. Bude pokračovat u Castilly
Castilla a junioři

MARCA: Raúl Gónzález už rozhodl o své budoucnosti. Bude pokračovat u Castilly

V posledních dnech probíhají ve Valdebebas jednání a nejrůznější rozhodnutí. Sportovní management Realu jednal o budoucnosti mnoha hráčů a trenérů.…
Mario Martin chce zůstat v Realu Madrid a bojovat o svou šanci v prvním týmu
Castilla a junioři

Mario Martin chce zůstat v Realu Madrid a bojovat o svou šanci v prvním týmu

Real Madrid v létě opustila řada odchovanců akademie, kteří hledali pravidelný prostor v prvním týmu. Sergio Arribas, Carlos Dotor a…